Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Csak én érzem feleslegesnek...

Csak én érzem feleslegesnek az idei csúcsmodelleket?

Figyelt kérdés

A HTC M7 is csak 4 magos 2gb rammal..

A tavalyi Galaxy Note 2 ben is 4 kicsivel gyengébb mag van, és 2gb ram, szóval szerintem nekem nem érné meg váltani.

Az S4 is fullhd meg 4+4mag, és egyszerre nem működhet mind a 8, szóval szerintem nem nagy durranás.


2013. febr. 8. 14:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azok akik ilyen telefonnal rohangálnak az utcán azok vagy csúcs gazdagok akik évente cserélik a mobiljukat mindig a legjobbra és a legdrágábbra vagy 2 év hűséggel részletfizetésre vásároltak egyet amit aztán fizet pár évig.
2013. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Jelenleg is aktiv hozzaszolo vagyok a MA-n is, ugyanezzel a nickkel, de a belem kifordul neha attol, ami ott folyik.


Amit meg muvelsz itt, kedves kerdezo, az semmi mas csak flame keltes.


Hol is van a forras, hogy az S4 majd 3 Ah koruli teleppel jon piacra, es olyan franko lesz? Szerintem sehol.


Most a fullHD a trendi.

Tavaly az egyre nagyobb kijelzo volt, tavaly elott meg vekonysag es megapixel haboru volt.Akkor is rinyaltal?Ja nem, mert epp a legnagyobb es hardveresen az egyik legerosebb tepsi fesziti a zsebed.Akkor mirol is beszelunk pontosan, mi a problemad?


Erted mirol van szo, es mi a gondom a kerdeseddel?Megertenem ha egy gombos nokiaval rohangalnal, mert nem tetszik az ahova fejlodtek a telefonok, de valahogy nem tudlak komolyan venni a note2-d mellett.


Es igen.Ismetlem magam az S4-es hsz-ed utan, mert ez nem mas, mint flame keltes.


Az, hogy szamodra nehezsegeket okozott cserelni egy akksit, az a te problemad, masok remekul el vannak vele, vagy vesznek egy masfel-ketszer akkora kapacitasu mugen akksit, es a 7-8 mm-es telobol lesz 12-15 mm.Bant ez valakit.5 eve ennel vastagabb Blackerry-k is voltak, teljesen kenyelmesek.Vagy a 6-8 evvel ezelotti 15-18 mm vastag gombos telod is zavart?Vagy mar csak most zavar, amiota note2-d van.

Segitek.Megszoktad te is, mert most ez a trendi.Egy ev mulva a fullHD lesz a trendi, jonnek a BIG.little 8 magos cpu-k, mert jol hangzik, hiaba 4 aktiv egyszerre csak, ez is trendi lesz.

Nyugi, majd hozza szoksz a fullHD kijelzohoz is, az akksi problema meg azota vita targya, amiota okostelo letezik.

Ha ennyire zavar, a note2 helyett vehettel volna moto razr maxx-ot gyari 3,3 Ah-s akksival.


Tovabba meg.Ott a droid elonye, felkapott lesz a telo, par honap alatt lesz ra root, stabilabb custom rom, cpu orajel es magfeszultseg le, aztan ott az a plusz fep nap, amit ki tud huzni a kisebb teleppel.


A desire-om siman elvan 2 napot 1450 mAh-s teleppel.


Szivesen meghallgatom a problemaidat, csak nem ertem egy note2 mellett.

Vagy kifejezetten az M7-tel van problemad, es varod az S4-et?hajra.Ott a mobilarena, az m7es topikjaba lodd be ezt a kerdest, es vitasd meg a problemaidat az ottani kollegakkal, mert itt egy ilyen kaliberu kerdessel felpiszkalod a parazsat, ami egy ideje alszik szerencsere...

2013. febr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Balázs88 ***** válasza:

Az okostelefon aksikról meg annyit hogy, nem értem mit kell rinyálni az üzemidőn?

A gyártásuk elején tudni lehetett hogy nem arra vannak tervezve hogy az ember szinte egész nap nyomkodja.

Nem kell várni hogy melyik új teló bírja már több napon keresztül, mert ilyen nem lesz!


A notebookok se bírják 3-6 óránál tovább ha nyüstölöd egyfolytába nem? érdekes...

Csak bele kell gondolni hogy miket hajt meg a telefon a méretéhez képest...


ugyan ez van notebookoknál igaz nem kell összehasonlítani egy telefon meg egy book processzorát mivel jóval nagyobb teljesítményű egy nootebook, de a helyzet hasonló.

El kell fogadni hogy ezek még telefonok.


Ha valaki nem akarja naponta tölteni akkor vissza lehet térni a hagyományos telefonokhoz.


A Full HD kijelző még több áramot fogyaszt, na meg a proci...


Én elfogadtam hogy naponta kell tölteni ha sokat nezezek meg akármi de ez van.

Majd ha jobb teljesítményű aksit találnak ki akkor lehet örülni... ennyi

2013. febr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Még azt mellé tenném, most hogy így laptopra sikerült visszatérjek telefon helyett...


Örülök, hogy kimásolgattál néhány részt az előző hsz-emből, csak épp a lényeget nem.

Hol is olvastad, hogy 3000 mAh-s akksival jön kb. az S4?Referencia?Link?


Csak egy vicc lesz az M7, ha 2300-as akksival jön.


Na már nem azért, de mintha eddig nem lett volna rá példa.Nézzük is...jha tényleg, Samsung.

Mi a véleményed a Galaxy Nexus-ról a gyári 1750 mAh-s akksijával?Vagy arról, hogy egy napot is képtelen kihúzni?

A samu rájött, lehetett erősebb akksit venni hozzá, gyárilag egy új hátlappal, mert muszáj volt.A HTC-nél is volt erre példa.Na bumm.


Az akksin kár is bárkinek húznia a száját, nem meglepő, hogy 1-1,5 nap az átlagos üzemidő, csúcstelóknál, csúcshardverrel meg főleg nem releváns ezt sérelmezni, évek óta ez van, ahogy az előttem író is mondta, nem ilyen hardver tápellátásra van méretezve.


Más lenne a helyzet, ha nem az lenne a tendencia az utóbbi években, hogy elérjük a fél centi vastagságot, mert az a hú de f*sza, lehet mivel villogni, na meg megvajazni majd a reggeli kenyeret, ha nincs elmosva a kés...


Egyébként meg, ha belegondolsz:


Persze, meg lehetne csinálni, hogy hasonló hardver mellett 4-5-6 Ah-s akksit pakoljon bele a gyártó, csak a telefon méretei korlátozottak.Van 3 dimenzió.Szélesség, magasság, vastagság.Magától értetődik, hogy kitalálnak yz x yz méretet, lefixálják a szélességet és magasságot a kényelem szempontjából, de mivel olyan marha nagy trendi, hogy vékony legyen a teló, akkor a harmadik paraméter lefaragásával máris csökkenteni kell a bele pakolható telep ugyanazon irányú paraméterét, ami a kapacitás csökkenéséhez vezet.Na már most, jelen helyzetben lehetne bővíteni az akksi kapacitást, ha az X és Y méreteket növelik, de ezzel a Teló X és Y méretét is növelni kellene.Jah.Elérhetjük a 4-5 Ah-s telepet is, csak ki a rák akar telefonálni egy "A5-ös papírlapon"?

Elhiheted, hogy a gyártó szívesen tenne bele nagyobb akksit, ha lenne rá lehetősége, ugyanis így is színig van zsúfolva mindennel, mert kell bele a több ram, kell bele a nagyobb cpu, gpu, a gps, a wifi,msd slot mert ez elvárás, fix méret mellett nincs hely benne nagyobb akksinak.Az extended battery is azért vastag, mert a kapacitás csak úgy tudják növelni, hogy a vastagságon növelnek.Amíg trendi és elvárás a vékony teló, de ugyanúgy igény a folyton erősödő és egyre komolyabb hardver, a komolyabb és nagyobb kijelzővel és felbontással, neked is, nekem is, és mindenkinek is csak az álmában létezhet olyan akksi, ami relatíve kicsi és mégis elég szuflát szolgáltat a hardvernek, főleg a jelenlegi li-ion, li-pol technológiát figyelembe véve, aminek nem mellesleg az üzemi hatásfoka 99,x %, tehát majdnem ténylegesen a teljes kapacitást felhasználja a hardver, veszteség szinte nincs is.

A Note2-d is azért bírja viszonylag jól, vagy jobban akár, mint egy ugyanazon hardverrel szerelt, de kisebb teló, mert egy baxott nagy pingpong ütő, van benne hely egy nagyobb telep számára.


Ebből kifolyólag az akkus gondjaidat nem értem.


Az meg hogy fullHD kijelző....egy évvel ezelőtt a HD-re is ugatott mindenki a MA-n is, hogy fú, de szar, ez már felesleges, ez már nem kell, meg minek, ugyan ez volt, a kijelzővel, annak idején az SGS-re is tepsiként néztek a 4"-es kijelző miatt, ha most a note 2-d mellé pakolnád, maroktelónak tűnne.Ma már 3,7"-4" is kicsinek tűnik sokszor, ahogy a HD kijelződnek is örülsz, mint majom a farkának, év végére, ha a Sony és a HTC mellé jön a Samu meg tán az LG is, vagy akár egy WP8-as Lumia FHD-val, ha a Microsoft lehetőséget teremt rá, teljesen átlagos lesz, mindenki meg fogja szokni, körbe fogjuk ugrálni, mint hülyegyerek a cukros boltot, és teljesen átlagossá és hétköznapivá fog válni.


Végül pedig:


Parasztozhatsz, meg hülyézhetsz te engem név nélkül nyugodtan, nem veszem magamra, a szíved joga, hogy azt gondolj, amit akarsz, csak amíg én logikusan átlátom a "vicces" akksi problémádat, és kb. 2 év hozzászólás(nem feltétlen ezzel a nickkel), úgy gondolom, hogy van "mire fel" írjam azt amit, és úgy, ahogy.

Flamelni meg totál felesleges, mert amíg a MA-n egy "rossz" topikban feltesze egy ilyen kérdést, maxumim 4-5 koma lehurrog, vagy fogja a pártodat és 10 komment alatt megdumálják a problémát, itt gyk-n olyan bandaháborút tudsz kirobbantani, hogy elkezdődik a qrvaanyázás, a mínuszolgatás meg egymás vérének a szívása heteken át.


Elfogadom én a véleményedet, hogy szerinted felesleges a FullHD kijelző, van aki szerint nem az, van aki örülni fog neki, és van aki ki fogja fizetni a függetlenül/feltöltőkártyásan 200 k-t újan egy ilyen telóért, mint ahogy nyilván vannak olyanok is, akik 250-260 mátyást kiperkálnak egy dominós 64GB-os iPhone5-ért.Na és?Neked nem kell, és el is hiszem, hogy a Note2-d elég, hiszen elég friss egy darab, és hardveresen kielégít, és elég is lesz még kb. 2 év múlva is az appoknak, lesz és van is vevő az újra, ettől még nem kell itt is flamelni, hogy "ez egy vicc, ez egy szar", főleg úgy, hogy eddig forrással alá sem támasztottad az állításodat, hogy az S4-es komolyabb teleppel jönne ugyanúgy FHD kijelző, meg egy bivaly hardver mellett.

Remélem érted a gondot.Ez nem a mobilaréna, itt vannak olyanok, akik hónapok óta anyáznak egymással privátban 1-2 félreértés, vagy nézeteltérés miatt, ide nem hiányzik az, mint ami a MA-s topikokban megy.

2013. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!