Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Windows Phone-t vegyek vagy...

Windows Phone-t vegyek vagy Androidkakát?

Figyelt kérdés
Üdv. Kérdésem az volna hogy hamarosan telefont szeretnék vásárolni és átállnék a digitális korszakra. Azt szeretném tudni hogy igazából én Windows Phone-ban gondolkodnék hogy melyiket érdemesebb vásárolni? Amin Windows fut vagy amin android? Tulajdonképp az android felé azért nem szeretnék elhuzodni mert az nyilt forráskodunak mondják és állitólag már a legutolsó idióta is buherálja egy készlet letöltésének segitségével ami által én totálisan megbizhatatlannak vélem. Szerintetek m elyik volna a jobb választás? Windows Phone vagy android rendszerü? Én pártolnám a Windows phone-t de azt mondjár róla hogy az a nem jó pedig már volt windows telefonom és tetszett szerintem jobb lehet.

#Windows Phone #Androidkaka
2013. okt. 2. 23:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
47%
Nekem WP8-as Lumiám van, egyetértek veled. Nekem nincs bajom sem a telefonnal, sem az OS-szel (érdemes visszaolvasni, sok kérdés van ebben a témában itt). Android nem szimpi, iOS igen, de az Iphone drága.
2013. okt. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Nagyképernyös HD kijelzös Samsungban gondolkodnék ami olyan mint a samsung S4 engem meg akarnak nagyon gyözni az androidkakáról de nekem ellenszenves de azt is mondják hogy nem fog tetszeni a Windows Phone pedig igazából azt szeretnék. 300.000 FT magasságában gondolkodnék telefont venni mert aztán évekig megint nem akarok venni. Most is csak azért szeretnék átállni digitálisan mert a jelenlegi Samsung B2100 am nem tud netet. A Wap az nem net hanem semmi.
2013. okt. 2. 23:59
 3/36 anonim ***** válasza:
78%

"állitólag már a legutolsó idióta is buherálja"

Magát az Androidot és a hivatalos frissítéseket a Google fejleszti.


Középkategóriás telefon esetében (100 ezer alatt) a Windows Phone-t válaszd, 100e fölött Android.

2013. okt. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
50%

Mindegyik rendszernek megvannak a maga előnyei és hátrányai. Androidra több alkalmazás érhető el, valamint szolgáltatások szempontjából is kiforrottabbnak tekinthető, mint a Windows Phone - utóbbinak van néhány durva hiányossága. Viszont Androidra oda kell figyelni, hogy mit telepítesz rá, mert elég egy hibás alkalmazás, és lefagyhat az egész készülék.

Végére néhány megjegyzés:

Mondtad, hogy volt már Windowsos telefonod. Ha ez Windows Mobile volt, felejts el mindent, amit arról tudtál. Windows Phone egy teljesen más rendszer, minden szempontból. Kis túlzással egymás tökéletes ellentétei: amiben WM erős volt (testreszabhatóság, rugalmasság, szabadság), abban WP gyenge, és fordítva.

Másik, hogy "Digitális korszak"-ba nem kell átállnod, mert azt használod most is. Magyarországon egyedül az NMT ("Westel 0660") volt analóg, bő 20 éve használt GSM már digitális.

2013. okt. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Fére ne értsetek :D Ezt a "digitális átállás" dolgot csak viccböl írtam. azért mert eddig mindenhova laptopot meg gépet cipeltem. De ennek véget ohajtok vetni mert mindenhova lehetetlen megoldás már cipelni őket mert pl zsebre nem lehet öket tenni. Viszont csak olvasgatok a neten minden félét és tapasztalatom inkább windows rendszer felöl van. Természetesen azért kérdeztem erre rá itt is mert gondoltam majd többen megirják a véleményüket ki mit használ de ettöl függetlenül vásárláskor kikérem a boltban is a véleményeket. Csak az a baj az eladók nem mindegyike ért ehhez ahogy én is régebbi időkben használtam windows rendszert telefonon. Totálisan meg voltam róla gyözödve hogy az épp olyan stabil lehet mint akkoriban volt. Ezért is pártolnám jobban azt de igazából még most sem tudom jobban eldönteni ezért számitana a véleménye mindenkinek. Nekem a legjobb talán az lenne ha tudnék tesztelni és tudnék mihez képest viszonyitani. Androidot csak mások bemutatóiból és a neten leírt dolgok alapján ismerhetem de nem tetszik azon kivül az nem teszt hogy a kezembe adják aztán nesze nézegessem. Netrádió hallgatása Youtube és oldalak nézegetése és minden ami nettel kapcsolatos ilyen tevékenységekre szeretnék alapozni de az sem volna hátrányos ha normális játékokat is telepithetek rá. Samsung S3-on láttam elég jó játékokat munkatársam mutatta.
2013. okt. 3. 01:41
 6/36 anonim ***** válasza:
72%
Ha játékra kell akkor inkább android,ott csak telepited a beszerzett apkt és játszhatsz.Wp-n azért ez egy fokkal nehezebb...
2013. okt. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
69%

Szeretnék gratulálni a "tájékozottságodhoz".

Azzal mégis mi a gond, hogy bárki módosíthatja? Nem kell ész nélkül haxolni, és máris csak előnyöd van belőle. Ellenben ésszel használva ezt a tulajdonságot, sokkal többet ki lehet hozni az adott telefonból.


Amúgy én az Androidot mondanám így. Kivétel, ha elég neked a WP tudása.

2013. okt. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Wadmalac ***** válasza:
65%

Lumia 800-at hoztak hozzám múltkor, hogy dobjak rá pár zenét, a srácnak most nincs otthoni gépe.

Az élményem alapján engem isten óvjon a WP-tól.

Egy Windows OS telefont a Windows OS pc nem ismer fel. Persze, telepítsd a Zune programot, gyártsál playlist-eket, aztán EGYENKÉNT huzogáld át, amit rá akarsz tenni. 60 zeneszám felrakása mindent beleszámolva háromnegyed óra kattintgatást és várakozást jelentett.

Egyszerűen nincs rá hackelés nélküli módszer, hogy az intézőben megjelenhessen a teló, mint külső tár.

Nevetséges.

A másik, hogy a beállítás menüben turkálva rá kellett jönnöm, szolgáltatásban, lehetőségekben a Windows Phone negyedannyi opciót sem biztosít, mint egy android.

Fakocka-egyszerűségű júzerre dizájnolt interfész, logikátlan menükiosztással, még ami van benne, is művészet megtalálni.

El kell ismerni, a képernyő-kezelés frenetikusan jó, simán, akadásmentesen, gördülékenyen működik a SEMMI.

Az Iphone-nal tökugyanez a helyzet.

Ha korlátozottak az igényeid, még akár meg is felelhet bármelyik, de ha valóban olyan funkciókat akarsz ,amikkel nagyrészt ki akarod váltani a pc, a laptop használatát, nem ajánlom sem az apple, sem a microsoft tégláit.

Az androidnak pont az az előnye, amit hátránynak írtál: nyílt forráskód.

Innen származik a rugalmassága, a személyi igényekhez alakíthatósága és a felmérhetetlen mennyiségű hasznos és legnagyobbrészt ingyenes alkalmazás. Meg persze a főzött romok, ami nem gányolás, hanem épphogy fanatikus hobbifejlesztők által, gondos, profimunkával létrehozott optimalizálás. Persze, ugyanúgy ki lehet fogni xart, mint ahogy a MS vagy az Apple csapata is el tud szúrni egy firmware frissítést (sorolhatnám), de ahogy legalább megszagolsz valamit, mielőtt beleeszel, a romokat is lehet minősíteni a fejlesztők oldalának alapján, ott vannak a frissítések, hibajelzések, kommentek stb. Ha meg végképp nem jó, tudsz váltani.

Ha mondjuk az Iphone mindent megad a mi egy júzernek kell, nem tudom, miért kuncsorognak annyian jailbreakért.

Szóval az android nem fos.

A felhasználói igényeknek megfelelően vagy alkalmas, vagy nem. De a másik kettővel szemben az android mindenhez alkalmassá tehető.

2013. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
WP8-hoz már nincs Zune, sima USB eszközként felismeri a számítógép, és azt másolsz rá, amit akarsz.
2013. okt. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
61%
ha 300.000 FT körül gondolkodsz, akkor iphone :D
2013. okt. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!