Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes-e iPhone-t venni?...

Érdemes-e iPhone-t venni? Olyanok véleménye érdekelne, aki használt már Androidos készüléket is!

Figyelt kérdés

Nemsokára (pár hónap múlva) új telefont veszek, de eddig csak Androidos készülékeim voltak. Az iPhone tényleg olyan hű de jó, vagy csak menőzésre való? Azt olvastam, hogy az iPhone időtállóbb az Androidos telefonoknál, igaz ez? Hosszú távra vennék telefont, ezért is gondolkodtam el rajta, hogy kipróbálom az iPhonet, de sok helyen olvastam, hogy sokkal zártabb a rendszer, mint az Android. Mennyire zavaró mértékben korlátozott a személyre szabhatósága? Sok olyan alkalmazást kellene-e nélkülöznöm, amik az Androidon ingyen elérhetőek? Tényleg annyival gyorsabb, mint az Androidos telefonok?

Csak egy alma miatt nem fogom megvenni, úgyhogy észérveket kérnék!



2016. júl. 9. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Van egy iPhoneom se-m, a lassan 2 éves archosom jobban szeretem.
2016. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

Nyugodtan használd a google keresőt, ma ingyenes. [link]

Elolvasod a véleményeket, megrágod magadban, eldöntöd hogy neked mi az előny és mi a hátrány.

Mindenkinek más az elvárása. Ha neked nincs ilyened, akkor mindegy mit veszel.

Gondolom észérved neked is van, elő vele.

2016. júl. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Ezt neked kell tudni, hogy melyik rendszer fekszik neked jobban.

Ha volt már felső kategóriás androidos telód, és tetszett, szerintem ne válts, mert nem fog tetszeni.

Ha viszont nem tetszett, lehet hogy pont az iOS-t keresed.

Nagyon más a két rendszer, mások a gyengéik és erősségeik.

2016. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Régen nem bírtam az Iphonokat mert divattelefonnak tartottam őket..2013 ban mikor kijött a Galaxy S4 akkor azt meg is vettem mivel hát csúcskategóriás telefon tyűha.. Kb fél év után jöttek elő a gondok hogy néha kifagy belassul meg ilyenek. Rá 1,5 évre pedig szinte használhatatlan lett. Rengetegszer fagyott újraindult magától és az üzeneteket nem nyitotta meg ami azért tényleg elég gáz. Megfogadtam hogy droidot nem veszek és lett egy i6s-em. Számomra ez tökéletes. Eddig semmi hátrányt nem tapasztaltam vele szemben.
2016. júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#2

na ne mondd -_- képzeld nem vagyok hülye, és már utánanéztem, de mégis csak más egy olyan emberek véleményét kikérni, akiknek már van tapasztalata mindkét rendszerről.


Felső kategóriás Androidos telefonom még nem volt, csak középkategóriás, ebben a sok akadozás és fagyás zavart

2016. júl. 9. 11:44
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nem csak menőzésre jó. Vannak nyílván előnyei meg hátrányai is.

Előnyként érdemes megemlíteni a hosszú támogatottságot.

Én még azt is kiemelném, hogy más apple eszközökkel nagyon jól együttműködik, például ha mac-et használsz akkor szinte mindent szinkronizálhatsz stb..


Az androidosok valóban sokkal jobban személyre szabhatók. Az android egy nyílt rendszer, nyílván root nélkül azon sem tehetsz meg akármit, de sokkal több változtatási lehetőséged van mint iOS esetén.


Az androidos telefonok nagy részébe (sajnos már nem mindre igaz..) bővíthatő a memória MicroSD-vel, ez az iphone-okban nem lehetséges.


Régebben talán igaz volt, hogy egy iphone időtállóbb, de igazából már az androidosok is tartósak (persze itt most- a félreértések elkerülése végett- a felső kategóriáról beszélünk), a rendszer stabil, nem nagyon vannak ilyen problémák.


Gyorsaságra sem gyorsabb az iphone sem.


Az app store-ban a legtöbb ismert alkalmazás ugyanúgy megtalálható, ahogy play-en is, szóval az alkalmazáskínálattal nem lesz problémád.

A rendszer zártsága nem erre vonatkozik. Például abban nyilvánul meg, hogy az iphone nem képes a bluetooth fájlátvitelre semmilyen más platformmal sem. A telefonra zenét rakni, vagy bármilyen médiafájl átvitele a gépről csak iTunes-on lehetséges. Nincsenek például widgetek, ilyenekre kell gondolni.


Ami viszont kifejezetten igaz (És ez pont, és csak az alma logó miatt van), hogy az iphone értékálló. Azt ha használod 3 évig, simán el fogod tudni adni, mert úgyis lesz olyan aki megveszi.


De igazából én azt mondom, hogy akkor vegyél iphone-t ha ezek, és ehhez hasonló dolgok neked nem nagy kompromisszumok. Ha nem, akkor nem lesz vele problémád.

Ha igen, akkor viszont nyugodtan maradj az androidnál, tökéletesen megbízható az is.

2016. júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#4 #6 köszönöm az információt! :)


Windows alapú laptopot használok, így erre is gondoltam, hogy vajon mennyire macerás így a fájlátvitel?

2016. júl. 9. 11:56
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Kb. csak fotókat tudsz átvenni, arra meg jobb az icloud
2016. júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

"#2

na ne mondd -_- képzeld nem vagyok hülye,"


Attól még fórum hegyek születtek a témában. Nem csak hülyéknek, ne aggódj. Még te is meg tudod érteni, nem csak a hülyék.

2016. júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9


Ha nem tudsz semmi értelmeset hozzászólni egy témához, akkor van ám egy olyan opció is, hogy nem szólsz hozzá semmit. Ha meg te is az a fajta vagy, aki szeret a neten névtelenül arcoskodni, ismeretlen emberekkel kötekedni, akkor csak hajrá, magadat minősíted vele, nem engem.

2016. júl. 10. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!