Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nincs mobilom – miért...

Nincs mobilom – miért olyan felfoghatatlan szinte már az elmebaj határit súroló dolog ez az összes ismerősöm szemében? Úgy néznek rám mint aki nem százas.

Figyelt kérdés

Két éve úgy döntöttem hogy nem lesz többet mobilom. Vezetékes telefont már rég kiköttettem, de a mobilt is eldobdtam. Nem szó szerint van okostelefonon, de csak mobilnetre, hanghívásra nem alkalmas a 3g sim.

(Mielőtt a szuperokosok jönnének hogy alkalmas lehetne.. igen, lehetne de én eleve úgy állítottam be hogy ne legyen)


Szóval nincs mobilom, nincs számom. Nem lehet engem elérni. Vezetékes nincs régen, közösségi oldalakon nem vagyok és soha nem is leszek fenn, viber és társai helyből felejtős, kerülöm az ilyen szarokat mint a pestist.


És az összes ismerősöm, kollegám stb úgy néz rám mint egy szökött elmebetegre. Hogy mi? Nincs mobilod??? Úristen…. Hát akkor … hogy lehet téged elérni?

Hát van a munkaidő akkor a munkahelyen. És aki tudja a címem eljöhet személyesen aztán vagy otthon vagyok épp vagy nem.

És ennyi. Ha valaki épp nem tudja hol vagyok akkor az nem ér el sehogy. Épp ez a célom egyébként.


De miért olyan felfoghatatlan ez mindenki számára?

A legjobban azt bírom aki elkezdi nekem magyarázni hogy már ennyiért meg annyiért is van mobil és nem drága ám… és akkor előhúzom a zsebemből az Iphone-t. Neked van mobilod? Van. És innentől fogva meg vagyok vádolva még hazugsággal is!!

Nem igaz hogy nincs számod hát ott a mobil a kezedben.

Ja itt a mobil. Csak épp hanghívásra alkalmas sim nincs benne.


Miért olyan hatalmas dolog ez? Valaki magyarázza már el!


Nincs mobilom mert azt akarom hogy ne lehessen engem elérni. Ennyi a nagy magyarázat.

De úgy tűnik ez 10ből 10 embernek felfoghatatlan.


2016. aug. 21. 13:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Az igen :) Hát megértem, hogy idiótának néznek. De komolyan, miért baj ha el tudnak érni? Nekem meg azoktól az emberektől van herótom, akiket nem lehet elérni és szükségem lenne rá/aggódok érte.

A 21. században már alap, hogy mindenkinek legyen telefonja (még a 80 éves nagymamámnak is van), hozzátartozik az emberekhez. Egyébként meg ne várd el, hogy mindenki házhoz menjen, ha valamit akar tőled, ez már nem az az idő. Alkalmazkodj a mai világhoz.


Vannak anti-mobil emberek az én ismerőseim között is, de ők szimplán elfelejtkeznek, nem ellene vannak és ha látják, hogy 5x hívtam őket akkor bocsánatot kérnek/megmagyarázzák, hogy miért nem vették fel. Ennyi.


Egyébként ha nincs telefonod, mit csinálsz, ha rosszul leszel otthon?


"Nincs mobilom mert azt akarom hogy ne lehessen engem elérni. Ennyi a nagy magyarázat"


Ez nem magyarázat, itt azt kéne megmagyaráznod, hogy miért nem akarod, hogy elérjenek az emberek.

2016. aug. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Szirty ***** válasza:

"Az igen :) Hát megértem, hogy idiótának néznek. De komolyan, miért baj ha el tudnak érni?"


Drága barátom. Azt kívánom neked, hogy kerülj olyan helyzetbe hogy hívjanak orrvérzésig idegen, általad ismert, vagy kevéssé ismert emberek (bármilyen okból) a nap bármely szakában a legváratlanabb helyzetekben a legnagyobb hülyeségekkel!


De úgy, hogy "hivatalból" nem utasítgathatod el és válogathatsz ezek közül a hívások közül, hogy melyiket fogadod melyiket nem!


Akkor talán átélnéd egy kicsit ennek a problémának az igazi lényegét...

Nem olyan nehéz ám ilyen helyzetbe kerülni!

2016. aug. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

#12-esnek köszönöm a jókívánságot! :) De "sajnos" nem fog megvalósulni :(


"a legnagyobb hülyeségekkel!"


Barát/ismerős: Szerencsére normális barátaim/ismerőseim vannak és tudják, hogy létezik Facebook. Az pont arra van, hogy a nem életbevágó dolgok közlését azon végezzük. És az az érdekes, hogy ezt nem megbeszéltük, hanem alapból mindenki így használja a 2 platformot. Tehát az ilyen "szerinted megvegyem ezt?" kategóriájú dolgokat ott írjuk le, és max nem válaszolok, csak ránézek, hogy mit írt, vagy ,ha nincs kedvem ilyenekkel törődni, lenémítom.


Érdemes lenne először az eszünket használni. Ja és ha nem szoros a kapcsolatom az ismerősömmel, meg sem adom neki a számomat, úgyis elér Facebookon. Ez olyan, mint az email cím, ha nem akarom, hogy tele spameljék, nem adom meg.


Idegen/kevésbé ismert emberek: Gondolom itt munkára gondoltál, legalábbis idegen emberek hogy/miért hívnának.? Létezik Dual-SIM-es mobil is és azzal megint lehet trükközni, az egyiket munkára használod, másikat magánéletre. És ha nem dolgozol, kikapcsolod azt a SIM-et, ami munkára van.


Na remélem ezzel megválaszoltam az idegen, ismert és kevéssé ismert emberekkel való telefonálással kapcsolatos felvetéseidet.

2016. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

"Idegen/kevésbé ismert emberek: Gondolom itt munkára gondoltál, legalábbis idegen emberek hogy/miért hívnának.? Létezik Dual-SIM-es mobil is és azzal megint lehet trükközni, az egyiket munkára használod, másikat magánéletre. És ha nem dolgozol, kikapcsolod azt a SIM-et, ami munkára van. "


Ez nagyon szép DE MI A SZARNAK CSESZKELŐDJEK EZZEL?


Én egy huszáros vágással megoldom. Nincs dual sim nincs hívásfilter nincs ki be kapcsolgatás.

Leszarom az egészet. Semmi sincs.



Azt meg nem minősítem aki szabadkozik hogy miért nem volt elérhető. Hát ki merheti tőlem számon kérni hogy elérhető voltam-e vagy nem???

(Ja igen. A főnök merte. Csak aztán benyögtem neki hogy nincs többé számom. Morcos lett. Leszartam. Kirúgással fenyegetett. Leszartam.

Eredmény: a cégnél egy ember nem elérhető immáron két éve és semmi baja se lett belőle. ÉN!!!)


Na nem elgondolkodtató?

2016. aug. 22. 19:53
 15/28 anonim ***** válasza:
82%
Ha meg úgy se tudunk meggyőzni, semmilyen érvvel, akkor minek írod ezt le ide? Ez nem kérdés, hanem azt akarod, hogy istenítsék az "igazadat". Köszönjük szépen, eltakarodhatsz az internetről... Konkrétan leírtak a megoldást, de neeeem, te fölháborodsz, és te leírod, hogy te leszarod... Akkor MI A /@&-£\Ž< ÍRTÁL IDE?
2016. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Szirty ***** válasza:

"#12-esnek köszönöm a jókívánságot! :) De "sajnos" nem fog megvalósulni"


Ne vegyél rá mérget!


"Barát/ismerős: Szerencsére normális barátaim/ismerőseim vannak és tudják, hogy létezik Facebook"


Nagyon nem értetted meg a mondanivalóm igazi lényegét.

2016. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Tudod mit? Ne "CSESZKELŐDJ" ezzel, vegyél egy új SIM kártyát, rakd be a telódba és annak add meg a számodat, akiben bízol, hogy nem hív minden sz@r miatt. Remélem vagy te olyan okos, hogy el tudod dönteni, hogy kik azok. De nehogy már meghalj valahol azért, mert nem tudsz mentőt/segítséget hívni. Vagy ha nem te, más. Egyszer egy autós balesetnél én hívtam mentőt és igen, az mentette meg az életét, hogy volt nálam működő telefon.


De én sem értem miért írtad ki a kérdést, ha ennyire nem érdekel semmi.


És gondold át még1x a dual simet, mert az pont erre van kitalálva. Két egymástól független szám.

2016. aug. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

16#

De, megértettem. Ezért írtam le, hogy az értelmes emberek tudják, hogy mikor kell hívni vagy íri. És csak azokkal van a baj, akik nem értelmesek. És láss csodát, nekem meg sem fordult a fejembe, hogy kidobom a mobilom. Nem értem, mit nem értettem meg. Ezt úgy mondom, hogy nem csak 50 ismerősöm van...


Ja még annyi, hogy mérget veszek rá :)

2016. aug. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

"hogy nem hív minden sz@r miatt. "


Na hát ez az. Ilyen ember nem létezik....

A (volt) barátnőmet is majd agyonvágtam amikor felhívott hogy "olyan cuki ruhácskát vettem" és ezért hívott fel? Hát ki a szart érdekel ez pláne telefonon!

Mert még élőben esetleg.

Na ezért nincs számom! senkinek!!

Dual sim! hívásfilter? Minek?

Hogy hívok mentőt ha baj van? Hát.... akkor megdöglök.

2016. aug. 23. 08:07
 20/28 Szirty ***** válasza:

"Nem értem, mit nem értettem meg."


Azt nem értetted meg, hogy nem feltétlenül csak ismerősök hívogathatnak.

2016. aug. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!