Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van még itt olyan, aki nem...

Van még itt olyan, aki nem használ okostelefont?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva mindig elképedek, amikor látom, hogy az emberek a kis p.csányi fizetésüket 2-300 ezres okostelefonokra költik. Én utálom az okostelefonokat, és nem is használok. Van egy, de általában le van merülve és otthon hányódik valahol. Szerintem a telefon arra való, hogy telefonáljunk vele, semmilyen élvezetet nem találok abban, hogy egy bélyegnyi képernyőn internetezzek, amikor ott van a laptop. Más is van így ezzel, vagy én vagyok az egyedüli példány, aki még nem birkult be?
2017. júl. 12. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem használok, egy NOKIA 1209-esem van.

Olyan élethelyzetben vagyok, hogy ez elegendő; ugyanakkor biztonságos. Kényelmes, hogy elegendő 10-12 naponta töltenem; nem áll fenn a veszélye, hogy vírusos lesz, betörnek, tehát biztonságos.

De, a gyerekeimnél, unokáimnál látom, hogy számukra mennyire fontos, célszerű, nagyszerű. Annyira fontosnak tartom, hogy az unokáimnak én vettem.

2017. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem sincs. Van egy 10 éves buta telefonom, meg egy tabletem . Jól kiegészítik egymást.
2017. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Nyilván nem vagy képben vele ha nem foglalkozol vele, de 20-30 ezer forintért közel akkor telefont lehet venni mint belépő táblagépek mérete (5,5-6,5 col).


Rossz dolgokra alapozol előítéletet. A gondolamenet alapján viszont nincs mire büszkének lenned, a begyepesedett hater állásfoglalás pont olyan rossz az elvakult fanboyság.

2017. júl. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az okostelefonok akkumulátorai az elmúlt évek során sokat fejlődtek. Már a legtöbb készülék kibír egy napot aktív használat mellett is. Hogy ez nem túl sok üzemidő az igaz, de cserébe sok mindenre lehet használni és a legtöbb embernek megéri ez a hátrány az előnyökért cserébe. Egy telefont kényelmesebb magaddal cipelni és azon internetezni, ha valamit éppen meg kell nézned mint egy laptopot. GPS -ként is használhatod, ami sokszor jól tud jönni. A mai okostelefonok egészen jó minőségű képet tudnak készíteni, így fényképezőgépet sem kell magaddal vinned egy nyaraláshoz, kiránduláshoz, meg amúgy is vannak olyan pillanatok, amikre nem számítasz és nincs nálad a fényképezőgéped, de meg tudod örökíteni a pillanatot a telefonoddal is. Emellett még sok más hasznos funkciója van, regényt írhatnék róla, hogy mi mindenre jó.


Nem az okostelefonokkal van a probléma, hanem az emberek hozzáállásával. Mértékkel kell használni és nem egészségtelül azt bámulni, bújni nonstop. Ha van benned annyi akaraterő, hogy mértékkel használd és ne válj függővé többet segít az életeden mint amennyit árt.


Ezért nem értek egyet azzal, hogy lebirkázod azt, aki okostelefont használ. Téged nem kényszerít senki a használatára de fogadd el, hogy másoknak ez tetszik.

2017. júl. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Ha neked nem kell okostelefon, az a Te dolgod.

Akinek kell - kell.

Tartalmazza: internet elérést mobilneten és wifi-n, lehet vele fényképezni és egy jó ideje, videóhívásokat is lehet vele bonyolítani. Interneten keresztül, e-mailozni is lehet. Számológép funkcióval is bír, illetve egy ideig arra volt még jó, hogy megnézed az office fájlokat, de már szerkeszteni, újakat is létre tudsz hozni.

Ezen felül, zene/videólájátszásra is jó, a GPS-t se hagyjuk ki.

Ahogy telik az idő, egyre több funkciót építenek bele: NFC, Facebook elérés, Viber, Skype is elérhető rajta, úgyhogy külföldről is olcsóbban tudsz hívni (wifin keresztül).

2017. júl. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan dolog, hogy van, aki a pecsányi fizetését autóra költi, vagy épp nyaralásra, pedig azokkal is lehet szívni, meg azok nélkül is meg tud lenni, aki akar. Más meg nem akar, ilyen világot élünk. Természetesen mindig mindenki más a birka.
2017. júl. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Alex Fly ***** válasza:
100%

Hát lehet, hogy van igazság abban, amit írsz, de nézzünk egy kicsit tovább is az orrunknál. Az okostelefon helyett viszek egy sima butatelefont, mert telefonálni azzal is lehet. Emellé még :

- egy fényképezőt

- egy videokamerát

- egy navigációs eszközt

- egy rádiót

- egy zenehallgatásra alkalmas eszközt

- egy kisebb könyvtárat

- bélyeget, borítékot, levélpapírt, postaládát

- számítógépet

- videolejátszót

- internetkábelt és routert

- stb.

Vagy fogom a kis smartphone-omat és egyszerűen zsebre vágom és akkor minden más ott van velem. Igaz, nem volt 2-300 ezer, de ha mindezeket külön-külön kellene megvennem, az jóval többe kerülne. Nem beszélve arról, hogy mindezeket cipelgesse az, akinek két anyja van...

2017. júl. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azzal itt semmi gond nincs hogy nincs okos telefonod.De ha valakinek kell akkor megfogja venni.De én úgy gondolom hogy 100.000Ft-nél nem ér többet egy telefon. 40.000Ft-ért veszel egy olyan telefont ami ha csak híreket olvasol,telefonálsz és játszol rajta,2 napot kibír.Este töltődik és kész.

A vírust nem olyan könnyű megszerezni.Ennek egy arany szabálya van.!!!Amit nem ismersz/nem tudod kitől van a link vagy bármilyen más alkalmazás/dokumentumot nem töltöd le/nem nyitod meg/nem nyomsz a linkre!!!


A Google Play-ről amit letöltesz az 80% hogy nem vírusos.

Mint pl. a:különböző magyar hírportálok alkalmazásai (pl.Hír24,444.hu) vagy ismertebb játékok (Farm Heroes Saga,Candy Crush) biztos nem vírusosak.Amiről meséltem 40.000Ft-s telefon annak 4.5 inch ami 11,43 cm átlósan.


Meg amúgy is egy laptop 2-3 Kg,míg 13 Dkg (ami 6 szelet felvágott).

Dokumentumok olvasása,Skype,Viber,Facebook/Messenger/Hírek olvasása/Játékok.Ezekre tökéletes egy alsó kategóriás telefon.Ez a telefon Samsung Galaxy J1 (2016).De ha olcsón akarsz ERŐS és JÓ HOSSZÚ akkumulátor idővel rendelkező telefon az a:Xiaomi Redmi Note 4x.MediaMarkt-ban kb. 50.000Ft

2017. júl. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A kérdező elve alapján, aki használ okostelefont az birkul. Én inkább úgy mondanám, halad a korral. Ennyi erővel szappant se kéne használni, mert 500 éve az se volt. Vagy autót. Vagy tv-t. stb. Persze mindenki szíve joga eldönteni mit akar, de a korral nem árt tartani a lépést valamilyen szinten.
2017. júl. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én egész nap a gép előtt ülök kb. 16 órában és értelmetlennek tartom a mobil képernyőjén nézni a dolgokat, sokkal kényelmesebb a gépen. De ha pl. elmegyek valahova, akkor én nem fogok belebújni a telefonomba, kockulok úgyis épp eleget, szerintem röhej hogy pl. a metrón mindenki a telefonját simogatja, fel sem fogják mwguk körül a világot. Vagy pl. ül egy pár az étteremben és le sem szarják egymást, csak a telefonjukat nyomkodják. Nekem ez nem tetszik, és ha emiatt begyepesedett vagyok, akkor az...
2017. júl. 12. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!