Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefonokat meddig kell...

Okostelefonokat meddig kell tölteni vásárlás után?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy Samsung Galaxy A6+ telefont. Régebben volt ez a telefonoknál, hogy 1 napot tölteni kellett használat előtt, ez még mindig így van, vagy elég ha feltöltöm 100%-ra és használhatom is?

2018. okt. 27. 12:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Oké mester, magabiztosságból és arroganciából jeles. Igen, meghazuttollak. Egyideje drónokat építek, amikhez 3-4 cellás LiPo akkukat használok. Ezek ugyan olyanok, mint a telefonban vannak, csak az egy cella. Egy cella 3,7 voltos. Feltöltve 4,2, 70-80% a 4V, 3,85v kb az 50%, 3,7V 30%, 3,5V 0%... ha tovább meríteném, párszor kibírja, de egy idő után a cellák közötti feszültségkülönbség túl nagy lesz, vagy valamelyik cella teljesen tönkremegy, és kuka lesz az aksi.


Ha a fent írt értékekben kételkedsz, kérlek, töltsd le a Battery Voltage Notifyer appot a Google Playról, és figyeld, hány voltnál ír hány %-ot a telefonod. Vagy azt akarod mondani, hogy a 3,5-3,3V, amikor 0-t ír, akkor még kb 50% tartalék van az akkuban (ha egész 2,5-ig meríthetem)? Na neeee.


Egy épített drón reptetése közben nem látsz %-kokat a távirányítón, csak feszültséget. Igazad van, ez ingadozik attól függően, hogy mekkora a motorok pillanatnyi áramfelvétele. De nem esik le 2,5V-ra, sokkal szűkebb skálán ingadozik. Cellánkénti 3,6-3,5V-nál drasztikusan elkezd elfogyni az erő, a feszültség gyorsabban esik, és 3,3V-nál az akku lekapcsol (én is teszteltem. Gépészmérnök vagyok, sokat foglalkozok elektrotechnikával, te sem hatsz meg engem, kisöreg. Nem az én stílusom ez a lenézősdi, de ha te így, hát legyen).


Közel a földhöz repültem, és a 3 cellás akku 10V-nál kapcsolt le (a drón leesett). Az egy cellára 3,33V-ot jelent. A drónban nincs védelem, az akku kapcsolt le.


Szóval a 2,5V butaság. Ha addig merítesz egy LiPot, kinyírod. De hajrá, tedd csak azt ha te azt tartod helyesnek... amúgy is minek koptatom a billentyűzetet, ha úgyis világbajnoknak képzeled magad. Kár a szóért, végeztem veled, nem igazán érdekelsz ;) még egy tipp: az eszmecserei stílusodon javíthatnál, mert egy írásodból leszűrtem, hogy arogáns és nagyképű vagy...


Na szép estét.

2018. nov. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Igen, sok ilyen kispajtás van, aki iskolái elvégzése után igen okosnak képzeli magát, miközben gyakorlati, de még elméleti tudásban is hiányokat szenved.


Először is, én azért írtam az általam választott stílusban, mert bután meghazudtoltál engem. Ezt már többször elmondtam itt is, ha kérdeznek, szívesen segítek. Csak felvilágosítani, kioktatni ne akarjanak, ostobaságokkal. Mert azt nem bírom.


Tehát hiába magyarázol megvetéssel az én nagyképű stílusomról, mert én bármilyen stílusban tudok írni. Ha direkt nagyképű akarok lenni valakivel, aki pofátlan volt velem, akkor úgy írok és kész. Észrevetted? Még szép... Azért írtam.


De még a legnagyobb ostobaság, hogy appokról magyarázol nekem, aki műszerrel mérek.


Fogalmad sincs a kapocsfeszültségről, ami az akkun mérhető közvetlenül. Ha terhelés közben méred a kapocsfeszültséget műszerrel (nem holmi appokkal), akkor gyönyörűen látható, hogy 2,5 V-nál szakít meg az akku védelme. Persze, 3 V alatt már rohamosan letörik, hiszen elfogy belőle az energia, de akkor is 2,5 V-nál kapcsol le kispajtás, ha fejre állsz is.


A terhelés megszűnése után pedig visszakúszik 3 V körüli értékre.


Laptopakkut is mértem, szétszedett burkolattal, miközben terhelte a laptop, a cellákra mértem közvetlenül. Az is 2.5 V-nál dobta el magát, amikor bármelyik soros tag beesett.


Mértem Li-po akkukat, telefonba valót is, GPS vagy tablet beépített akkukat is, amelyikre védelem van szerelve: 2,5 V védelmi küszöb.


eBay, Aliexpress Li-ion / Li-po védelmi panelok. Több helyen még a kereskedő is megadja ezt a 2,5 V-os értéket, de nem kell neki hinni, megnézed a védelmi IC adatlapját. Ilyen például a DW01A.


Vagy ott van az S-8254A, aminek létezik ugyan több altípusa (Overdischarge detection voltage 2.0 V to 3.0 V / 100 mV step), de amit Kínából küldenek védelmi panelokat, az mégis 2,5 V-os lesz.


Drónhoz való akku létezik védelemmel (a kisebbek) vagy védelem nélküli, a komolyabb, nagyáramú típusok, de szerintem te még ezek között sem bírsz különbséget tenni.


"Kár a szóért, végeztem veled, nem igazán érdekelsz ;)"


Ostoba szmájlira telik látom és buta hisztire. Végeztél a fizikával, gratulálok... Appos kispajtás, barátkozni kellene majd a multiméterrel is!

2018. nov. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Használok multimétert, és nem akartalak arra kérni, hogy szedd szét a mobilod, tekintettel arra, hogy napjainkban a legtöbb ragasztott. Egy app letöltése viszont annyira nem fáj. Tudod mit nem értek? Teljesen komolyan. Nekem a 11,1V-os 3S LiPo akkum miért kapcsolt le 10V-nál? Tudom, hogy terhelés alatt leesik a feszültség, aktuális adatokat látok a távon. De 10V-nál leljebb nem esik, leáll az egész. Már 10,4V-nál is szinte semmilyen teljesítményt nem ad le az akku. Ha 2,5V-os védelem lenne beépítve, akkor nem 7,5V-nál kéne lekapcsolnia? Kínai LiPoról van szó. A 4S-sel ugyanez a tapasztalatom.
2018. nov. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Eleve nincs miről beszélni, ha csak távmérés. Az nem ugyanaz, mint a kapocsfeszültség műszeres mérése, terhelés alatt.

Cellák sem egyformán merülnek. Lehet két cella még 3 V felett, csak az egyiknek kell beesni 2,5 V alá, abban a pillanatban az egész pakkot kell lekapcsolni. Pontosan így működik a laptopakku is. Ezt saját szememmel is láttam, meg kézenfekvő is.

Meg az sem egyértelmű, hogy milyen akkuról van szó, talán nem is az kapcsol le.

2018. nov. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Ha egy 3 cellás akkuban a cellák között 0,5V különbség van, az az akku használhatatlan. Táv alatt távirányítót értek. A drónban van a mérőműszer (a rádió vevőről 2 kábel közvetlenül az akkura csatlakozik, innen a feszültségről szóló adat. Ezt az adatot vezeték nélkül 2,4GHz frekvencián továbbítja a vevő (adó-vevő, hogy pontos legyek) a távirányítónak, amit én látok (repülés közben, azaz terhelés alatt), és ezt másodpercenként többszázszor frissíti.


Az akku amin konkrétan azt teszteltem, hogy mikor kapcsolja le az egész áramkört, egy 70C értékű, 1500mAh kapacitású 11,1V-os 3 cellás LiPo.


Elhiszem, hogy elektrotechnikus vagy jó ideje, és hogy sokmindenhez értesz. Viszont a LiPo akkukkal kapcsolatban kissé tévedésben élsz. Ezt nem sértésként szánom, de tudom, hogy már 0,15V cellák közötti feszültség is nagy gondot jelent, az általad említett 0,7-0,7V különbség ("a cellák lehetnek 3V felett, elég, ha egy esik le 2,5V-ra") kritikus. Apám informatikus, kb 25 éve végzett egyetemen. És igen, ért hozzá, de a mai világban egy általános iskolás gyerek jobban kiismeri magát a tabletok világában. Biztos nagy a tudásod, de a LiPo akkuk 2000-ig sehol nem voltak. Egyetemen volt tantárgyam konkrétan az akkumulátorokkal kapcsolatban, és a diplomamunkámat is ebben a témában végeztem.


Nem akarok farkat méregetni (már elnézést a kifejezésért), hogy ki az okosabb, biztos Te, hisz magad mondtad, hogy több a tapasztalatod, mint nekem "kispajtásnak". Viszont ebben a feszültség-kérdésben nagyon tévedsz.


Az egy teljesen más téma, hogy úgysem fogod beismerni, mert te több vagy annál, hogy egy nemrég egyetemet végzett ember mondja meg neked a tutit. Neked, a tapasztalt vén rókának. Szóval rendben, én elfogadom, hogy nem értesz egyet velem. És utoljára mondom, elhiszem, hogy okos vagy, sok tapasztalattal. De ebben a kérdésben én sem fogok egyetérteni Veled, kb soha. Még ha 5 oldalt írsz is ide, akkor sem.

2018. nov. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Mondom én, hogy félrebeszélsz, azokban az akkukban nincs is védelem szerintem. Pedig nem használok olyanokat, de vak is látja. Balanszer-kivezetések vannak rajta, azon keresztül lehet figyelni a cellafeszültségeket, de az akku áramát semmi nem szakítja meg.

Gondolkozz már ember 70C az itt 105 A. Láttál te már 100 A megszakítására alkalmas FET-kapcsolós védelmet? Mint például:


[link]

[link]

[link]


Felhívnám a figyelmet a hűtőlemezekre is, ami ekkora áramon már szükséges. Ha te komolyan képzeled, hogy abban az akkuban ilyen védelem van integrálva, akkor nem a fizikai valóságban élsz.


Szerintem te nem értetted meg azt sem, hogy az említett méréseket nem 25 éve végeztem, hanem idén és tavaly.


Jó lenne, ha nem terelnél, több szempontból is. Igen, amikor még jó a telep, nagyon jól együtt szokott futni a feszültség, azt csak példaként említettem, hogy a védelem működését érzékeltessem. Meg persze konkrétan ez van, amikor a laptopakku döglődik, valamelyik soros tag hamarabb beesik.


Nem érted azt sem, pedig már utaltam rá, hogy 3 V körül elfogy a cellából az energia, ezért terhelés alatt rohamosan letörik a kisütési görbe. Innen kezdve lényegtelen, hogy a védelem 2,8 V (van ilyen is) vagy 2,5 V-nál szakít meg, ahogy te "méred", azt észre sem vennéd, a mérés lomhasága miatt.


Tereled a témát a telefonok akkujától másfelé, holott az sokkal közelebb áll például egy ilyenhez, amiben konkrétan van integrált védelem:


[link]


Over-discharge Protection Voltage 2.5V±0.1V


Miről beszélsz ember? Kanyarodjunk már vissza a kiindulási pontra, még mielőtt teljesen kimenne a fejedből:


"3-mas, ha a LiPo akkut 2,5V-ra meríted, az már rég rossz :D"


Ostoba szmájlival? Diplomával? Ne röhögtess..

2018. nov. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
2018. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

#15 "Az egy teljesen más téma, hogy úgysem fogod beismerni, mert te több vagy annál, hogy egy nemrég egyetemet végzett ember mondja meg neked a tutit...

...ebben a kérdésben én sem fogok egyetérteni Veled, kb soha. Még ha 5 oldalt írsz is ide, akkor sem."


4 nap elteltével még mindig nem látom, hogy hamut szórtál volna a fejedre a sok butaság miatt, amiket összehordtál.


Pedig figyelmeztettelek, kétszer is beírtam, egyszer sem értetted meg (diplomával):


"az akkuba integrált védelmi elektronika 2,5 V-nál úgyis megszakítaná a működést, ha a telefon nem kapcsolna ki már efelett. Tehát kétlépcsős védelem van..."


Végül kiderült, hogy a trollkopter akkujában nincs is védelem, tehát ez a bizonyos 2,5 V-os védelmi lépcső eleve hiányzik. Felette pedig csak a fogyasztó kapcsol le. Ami egy nagyobb érték, értelemszerűen.


Jó vicc volt a béna applikáció is, amit ajánlottál (hogy napokig röhögjek azon is), de szerintem arról sincs fogalmad, hogy az vajon melyik lépcsőig aktív?


Elképesztő, hogy valaki képtelen fizikai mérésekkel ellenőrizni egy ilyen akku működését, de azért meghazudtol mást, aki több esetben is megtette.


Érdekes, főleg ezen a fórumon, hogy akkus témában mennyi önjelölt "elméleti" szakértő akad, akik váltig hajtogatják a hülyeségeiket, trollkodnak. De rajtam még egyikőtök sem fogott ki, pedig amúgy én sem vagyok akkus szakember, hivatalosan. Viszont sok év alatt rólam nem lepergett a tudás, hanem ragadt, részben különböző szakmai fórumok támogatása közben, részben gyakorlati tapasztalatok útján.


Elhiszem neked, te úgy tervezed, hogy amit megtanultál (de azt is rosszul), az most már így marad, tehát 25 év múlva is ezen a szinten leszel. De nem mindenki gondolkodik így. A fejlődést lehet követni is.

2018. nov. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Engedd el, barátom. Ne húzd fel magad rajtam. Attól szép a világ, hogy különbözőek vagyunk (ostoba szmájli). Nem kell lenyomnod a torkomon a véleményed (úgysem fog menni). Fogadd el, hogy nem értek egyet veled, ahogy én is elfogadtam, és lépj tovább, ilyen egyszerű... :)
2018. nov. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

# 19


Te normális vagy? Te egy műszaki embernek tartod magad, vagy idiótának?


Ez nem vélemény!


Mérés!

Mérés!

Mérés!

Mérés!

Mérés!

Mérés!

Mérés!

Mérés!


Meg tények, meg fizika, meg bizonyítékok:

[link]

Fejezd be ezt az ostobaságot!

2018. nov. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!