Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefonokat meddig kell...

Okostelefonokat meddig kell tölteni vásárlás után?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy Samsung Galaxy A6+ telefont. Régebben volt ez a telefonoknál, hogy 1 napot tölteni kellett használat előtt, ez még mindig így van, vagy elég ha feltöltöm 100%-ra és használhatom is?

2018. okt. 27. 12:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"3-mas, ha a LiPo akkut 2,5V-ra meríted, az már rég rossz :D"


Azért is nevetséges az állítás, mert magam tapasztaltam: egyszer hozzájutottam egy szatyorban néhány tucatnyi bontott Li-po akkuhoz. Vegyesen 240 mAh kapacitástól kezdve, 720, 950, 1320, ilyesmik.

Ezek különféle szerkezetekből bontott, védelemmel integrált, vezetékes akkuk. Az előbb linkelthez hasonlók is voltak közöttük, hogy jobban elképzelhető legyen:

[link]

Rajtuk mérhető feszültség is változó, volt nagyobb szint is, némelyik 2,5 V közelébe merült, némelyiken már semmi nem volt mérhető.

Azt ugyebár tisztáztuk (ld. a linkelt adatlap, de meg is győződtem róla), hogy amikor 2,5 V alá merül, a védelem lekapcsol, ezért ilyenkor 0 V-ot mutat a multiméter.

Ezekre a túlmerült példányokra is rátöltöttem, persze csak szakszerűen, ahogy kell:

[link]

"2.9V Trickle Charge Threshold"

Tehát 2,9 V alatt kímélő csepptöltéssel indít az áramkör, ami a normál töltés 10 %-a.

Ehhez persze az is hozzátartozik, hogy a Kínából érkező, 1 A értékre beállított TP4056 modul normál áramát is visszavettem az Rprog ellenállás cseréjével, hiszen az 1 Ah alatti kapacitású akkuknak ez már sok lett volna, tekintve az 1C normál értéket.

[link]

Ahogy a töltést rövid időre rátettem, a túlmerült cellák védelme szinte azonnal visszakapcsolt, máris mérhető volt rajta 2,5 V körüli feszültség (de ezt már ismét töltés nélkül értem, hiszen a töltés ennél is feljebb húzza ilyenkor a kapocsfeszültséget).

A töltést folytatva, ezek a túlmerült cellák is tökéletesen funkcionálnak azóta. Kapacitást is mértem, az eredmény gyakorlatilag nem különbözött más celláktól, ami nem volt túlmerülésnek kitéve.

Önkisüléssel sincs probléma, még mindig tartják a feszültséget (miután ilyen sok akkut nem tudtam felhasználni, félre vannak téve, míg néhányat beépítettem különféle célokra, ceruzaakkuk kiváltásra stb.)


Tehát az állítás egyszerűen butaság, kitaláció, nem lehet erre mást mondani:

"3-mas, ha a LiPo akkut 2,5V-ra meríted, az már rég rossz :D"


Tessék, ismét adott a lehetőség, hogy tényszerű állításaim gyerekes, szubjektív butaságokkal "cáfold". Ha lehet ezt cáfolatnak nevezni:


nem értek egyet veled

nem értek egyet veled

nem értek egyet veled

nem értek egyet veled

nem értek egyet veled

soha

soha

soha

soha


Ennyit tudsz gyakorlatilag. Szinte nem is hiszem el, hogy diplomával ilyen korlátozott legyen valakinek a felfogóképessége, "logikája". Noha nem lenne egyedi eset.

2018. nov. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Jó, ne higyj nekem soha. Nekem nem érdekem, hogy megcáfoljalak. Én úgy is tudok nyugodtan aludni, ha te hülyének tartasz. Itt egyedül te akarsz engem meggyőzni ha törik, ha szakad. Nem értem, miért baj az neked, ha hülyén halok meg.


Ahhoz képest, hogy milyen nagy tudásúnak vallod magad, meg vagyok lepődve, hogy ér neked annyit az én meggyőzésem, hogy napi 5-10-20 percet áldozz rá - sikertelenül. Én a helyedben fontosabb dolgokra áldoznám a drága időmet.

2018. nov. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Ez egyszerűen csak az igazságérzet. Amikor biztosan tudok valamit, egyszerű fizikai tényt, amit műszerrel is többszörösen ellenőriztem, amit különféle dokumentációk is bizonyítanak, azt az információt átadom egy nyilvános fórumon, majd erre jön egy láthatóan laikus, akinek fogalma sincs semmiről, és csak úgy lazán leugat.


Meghazudtol egy nyilvánvaló TÉNYT.


Ez nem HIT kérdése, fogd már fel!


Állítását bizonyítani ____semmivel____ nem tudja, sőt annyira buta, hogy még a trollkoptere nagyáramú akkujáról is azt hiszi, hogy védelem kapcsolgat benne. Mert annyira nem érzi a fizikai realitásokat és nincs gyakorlati tapasztalata, hogy ilyeneket talál ki, sőt ezzel érvel egy fórumon:


"Nekem a 11,1V-os 3S LiPo akkum miért kapcsolt le 10V-nál?"


Mert nincs is benne védelem, nem is kapcsolhat le. Tehát ebben az esetben kimarad az a védelmi lépcső (3x 2,5 V), amiről én beszéltem, ami a telefonok akkujában (is) benne van. Feleslegesen kötöttél bele a semmibe.

Nyilvánosan akartál meghazudtolni, szakmailag butának beállítani, tehát nyilvánosan jár a visszavágó, és ne akarj privátban sunnyogni!

Hiába itt még annyi álneve sincs az embernek, mint más fórumokon, de egy természetes dolog, hogy ez még névtelenül sem tűrhető.

2018. nov. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Visszavágó? Miért, harcolunk? Egyedül te tűnsz itt extrém idegesnek. Én nyugodtan fogok tudni aludni a véleményedtől és a méréseid kimenetelétől függetlenül. De olvasd csak vissza, kezd már nagyon nevetséges lenni, hogy ping-pongozunk itt egy hete mint két kisiskolás. Szerintem mindenki unja, ezért javasoltam a privát üzenetet. Mert SENKIT nem érdekel a mi nézeteltérésünk. De ha itt neked jobb, akkor vágjál csak vissza nyilvánosan (úgysem nyilvános nevek nélkül, szóval erről ennyit).


Trollkopter? Meg buta vagyok? Miért állsz le vitatkozni egy állításod szerint buta emberrel, te IQ huszár? Hát jó, tarts butának, hidd el, teljesen hidegen hagy.

2018. nov. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Mert fogalmad sincs még ennek a fórumnak a működéséről sem. Ilyen gyakorlati dolgokat te nem fogsz fel.

A kérdések időrend szerinti listájában ez a kérdés már rég elsüllyedt a semmibe. Csak az látja esetleg, aki átállítja a listázást.

Vagy, aki később rátalál véletlenül, vagy a saját listájában szerepel.

Privátozást eleve utálom, nem azért írok egy nyilvános fórumra, hogy titkos levelezéseket folytassak.

Van más fórum is, ahol arra szólítják fel az embereket, hogy a vitájukat privátban folytassák, de ez baromság. Amikor egy szakmai témában nyilvánosan hazudtolják meg az embert, azt nyilvános szakmai vitában illik tisztázni.

Te ezt persze nem tudhatod, hogy mi az a szakmai vita, hiszen kézzelfogható, fizikai érveid nincsenek, most is csak terelni igyekszel, mindenféle mellékszálakra.

A műszaki életben viszont nem így működnek a dolgok, hogy te miben hiszel. Azt hiszed, nincs valahol 230 V, majd jól beléd rúg és elhiszed.

–Azt hiszed, jól raktál össze valamit, de lefüstöl.

–Azt hiszed, jól terveztél meg egy hidat, de összeszakad.

Ha te azt hiszed, hogy ezek mind hit kérdése, akkor te egy pályát tévesztett, humán akárki vagy.


Nevetséges, amit itt levágsz, pedig mióta összeraktam az első számítógépem a TV-video szervizemben (időszámításunk szerint Windows 98-ban), azaz 20 év alatt én már rengeteg holdkórost láttam a neten, de mindig van újabb és újabb.

2018. nov. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

[link]


"Protected: Internal PCB protection prevents under-voltage at 2.5V and over-voltage at 4.25V"

---------------------------------------------


"#9: 3-mas, ha a LiPo akkut 2,5V-ra meríted, az már rég rossz :D nem teljesen butaság amit írsz, csak nem 2,5 V-nál kapcsol le az áramkör, hanem kb 3,3-nál."

2018. nov. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!