Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik a jobb konzol Xbox360...

Melyik a jobb konzol Xbox360 vagy Playstation 3?

Figyelt kérdés

Kérlek értékeljetek objektíven(legyetek pártatlanok).

Írjátok le a két konzol erősségét, és hátrányát.

Köszönöm.


2010. dec. 23. 13:07
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
En nem azt irtam, hogy a ps3-n nem jo multizni. Azt irtam, hogy az xboxon jobb a multiplayer. A ketto nem ugyanaz.
2010. dec. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
100%

Most megint írjam le azt, amit már ezer másik ilyenhez?

Legyen, mert unatkozok.


PS3-at mondom, indok:

- Move (ami jobb, mint a Kinect, bár egyelőre még nem igazán van rá értelmes játék)

- sokkal jobb exkluzívok

- ingyenes multi (leszarom, hogy a live meg nem drága, ez akkor is ingyenes)

- halkabb

- erősebb hardver

- 3D támogatás (bár kell hozzá 3D tv, ami azért elég ritka)

- megbízhatóbb (nagyon ritka a meghibásodás)

- nem csak játékra jó, multimédia lejátszónak is jobb, mint az xbox


Hirtelen ennyi ugrik be.

De a leglényegesebb mind közül, azok tényleg csak az exkluzív játékok, a többi ehhez képest elhanyagolható.


Xbox előnyei:

- olcsóbb

- Mo-n több az xbox-os, és akkor rajabb leszel közöttük

- kényelmesebb joystick (ami amúgy egy nagy f*szság, 1994 óta ugyanolyan a PS joystick-ja, de érdekes, hogy csak azóta van ez a rinya, hogy kényelmetlen, amióta van xbox...)


Viszont ez csak arra vonatkozik, ha eredetiznél.

Ha flashelni akarod, akkor egyértelműen xbox (tudom, jailbreak van ps3-ra, de az még akkor sem olyan jó)

2010. dec. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:

Ja és 21:47


Xbox-on mivel jobb a multi?

Merthogy én PS-en szét killzone-oztam az agyamat, aminek hihetetlen jó a multija.

Pár multiplatform-mal is játszottam online, és az meg ugyanaz mindkét konzolon.

Laggolni a PSN sem laggol, semmi gáz nincs vele.

Tehát akkor ha a PSN az jó, akkor mivel jobb a Live?

2010. dec. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem pont hogy fordítva, egyedüli játékra Xbox 360, a flash miatt, multira a PS3 ingyen multi miatt.
2010. dec. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

Van itt valami nyereményjáték, hogy valaki mindig kiírja ezt a kérdést minden héten és nem használ keresést?


Mind1, karácaony van (boldogot mindenkinek! :D), nem akarok flame-elni, inkább akkor leírom az én tapasztalataimat, aztán akkor nekem is már csak copy&pate-elni kell:


Nos, alapvetően én 2009-ben csatlakoztam a nextgen konzolok világába, így megpróbálom ezen egy év tapasztalatát alaposan összesűríteni és kiemelni a lényeget, amire érdemes figyelni!


Az ilyen jellegű kérdések szoktak előfordulni:

Melyiknek jobb a grafikája (hardver)?

Warez, no warez?

Mozgásérzékelős cuccok?

-----------------------------

Mik a főbb szempontok, ami alapján érdemes döntést hozni?


No, akkor menjünk végig sorban:


Melyiknek jobb a grafikája (hardver)?

A két konzol közti párviadal olyan, mint pl. egy pizza vs. hamburger vita! Mindkettő azonos célt szolgál, de van, amiben eltérőek!

A két konzol esetében két szempont szerint lehet grafikai különbségeket összemérni:

- Multiplatform játékok (ami kijön mindkét konzolra)

- Exkluzív játékok (ami csak az egyikre jön értelemszerűen)


A multiplatform játékoknál (kisebb kivétellel) egyértelműen az Xbox 360 a szebb!

Mi erre a magyarázat?

Amikor egy csapat hozzááll egy multiplatform játék fejlesztéséhez, imndig kiválasztanak egy célplatformot, amire gyakorlatilag megírják a teljes játékot, majd a másik platformokra ún. módon leportolják!

Ezeknél a játékoknál a célplatform szinte mindig az Xbox 360 szokott lenni (kivételt képzenek a Final Fantasy XIII, Medal of Honor, Tekken 6 és a japán játékok nagy része, de ebbe most ne menjünk bele)!

Miért?

Mert az Xbox 360 hardvere sokkal "felhasználóbarátabb", mint a PS3-é! Gyakorlatilag egy PC hardverét használja fel, míg a PS3 az ún. Cell processzort alkalmazza, amire + munkát kell fordítani (később kitérek erre)!

Tehát akkor magyarul: megírják a játékot Xbox-ra -> leprtolják PS3-ra -> romlik a minősége, ha nem fordítanak rá + figyelmet (ritka szokott lenni, ha még valamelyik banda + időt áldoz a PS3 verza tökéletesítésére)!

Ennyit a multiplatformokról, nézzük az exkluzívokat!

Gyakorlatilag az exkluzív címek mutatják be a konzolokban lévő erőt!

Egy exkluzív játékot fejlesztő cég nem idegeskedik azon, hogy most a másik platformra is elkészítsék a játékot, egyetlen gépre összpontosítanak!

És bár a PS3 multiplatformok terén jelentősebb gyengébb minőségű képeket ad, exkluzív játékoknál olyan látványvilággal kápráztat el, amire nem számítottál!

Jöhetne a kérdés: hogyan csinálják, mit tudnak, amit a multiplatformosok nem?

A válasz: SPU! Az SPU a Cell processzorhoz tartozó feldolgozóegység! A PS3 GPU-ja (ami a kép előállításáért felel) kisebb, mint az Xbox-é! DE ha valaki bevonja ezeket az SPU-kat, akkor úgymond felnitrózza a GPU-k teljesítményét!

És ez az a + figyelem, ezért van a PS3-ban + 5 mag!

Hogy konkrét példákkal is bizonyítsam:

2009-es VGA: Az év legszebb grafikájú játéka: Uncharted 2: Among Thieves

2010-es VGA: A Legszebb grafika: God of War III

Mindkettő PS3 exkluzív játék!

De nyugodtan ide lehetne írni még akár a Gran Turismo-t, a Killzone-t meg a többit - és nemcsak a grafikában a legjobbak (az előbb olvasott 2 játék közül az Uncharted év játéka is lett, a GoWIII pedig az év PS3-as játéka)!

Fontos tudni, hogy ezt a minőséget (még mindig grafika) általában csak az ún. first-party stúdiók tudják elérni!

Ezek azok a stúdiók, amiket a gyártó felvásárolt (amit nem vásárolt fel, azok a third-party stúdiók - ők is szokta kérésre exkluzív címeket csinálni, pl. a Heavenly Sword vagy a Heavy Rain is ilyen)!


Warez, no warez?

Gyakorlatilag a másik örök kérdés, ami mindig feltűnik a két konzol közti vitánál!

Jelenleg ott tartunk, hogy mindkét gépre van már törés és ezek valószínűleg meg is maradnak!

A PS3-ra egy ún. Jailbreak USB-s pendrive alakú eszközzel tudod egy egyszerű mozdulattal "feltörni" a gépet!

Fő előnye, hogy nem kell felnyitni a konzolt, tehát a garancia megmarad!

Olyan, mint egy pendrive: ha csatlakoztatod, akkor működik!

Fő hátránya viszont a PS3-as játékok nagy mérete (1-2 játék 20 GB-nál is nagyobb), ezeket kínszenvedés leszedni és akkor még nem biztos, hogy jót szedtél le!

A boxnál fel kell nyitni a gépet, ezért az MS gari el is veszik!

A fő előny, hogy itt kisebbek a játékok méretei + már régebb óta van rá törés (jobban elterjedt)!

Bármelyik feltörést választod, egy tuti: a multiplayer elveszik!

Nem vagyok úrigazdag, nincs sok játékom PS3-ra, de én inkább megveszem 10 000 Ft-ért a játékot és játszok vele akár éveken keresztül multiba, mint hogy feltörve sorra cserélgessem a letöltött offline játékokat!

Persze ez egyéntől függő, aki inkább a singleplayerre hajt, akkor inkább törje fel!

(Bár én az offline játékokat is meg szoktam venni újonnan - de csak azokat, amik nagyon tettszenek, ennyit megérdemelnek a készítők, ha már ennyit szenvedtek vele!)


Mozgásérzékelős cuccok?

No, igen, szintén firss téma!

Amit tudni lehet róuk, hogy mindkettőnek van elődje!

A Kinect-nek az Eyetoy (akárki akármit mond, hogy így-úgy fejlett, ott is kamerával irányítottál játékot, itt is úgy fogod), a Move-nak pedig a Nintendo Wii kontrollere (természetesen ez is fejlettebb, de a fő cél nem változik)!

Erre konkrétan annyit tudk írni ismét, hogy nézz magadba: Milyen játékos vagy, hardcore vagy casual?

(A hardcore olyan, aki rendszeresen tolja a filmszerű játékokat (pl. Uncharted 2, GoWIII), a casual pont az ellentétje - Márió jellegű játékok pl.)

Ha hardcore, akkor a Move-ot ajánlom: arra több hardcore cím érkezik!

Ha casual, akkor pedig Kinect, mert az meg jó móka, ha pl. elhivod a haverokat, aztán pattogtok egyet! :D



Mik a főbb szempontok, ami alapján érdemes döntést hozni?

Egyetlen egy darab szempont van: exkluzív játékok!

Ezek csak az adott platformra vannak, ha neked a PS3 exkluzív játékai jobban tettszenek, akkor egéyrtelműen azt kell venni!

A multiplatform címek mindkettőre kijönnek, ha annyira szereted a játékot, biztos multizol vele (kivéve ha fel van törve)...


A többi szempont, mint pl. a kontroller hogy áll kézre stb. egy marhaság, ezt általában azok szokták kitalálni, akik nem tudnak értelmes érveket felhozni és csak ilyen szánalmas mondatok mögé bújnak!


Exkluzív játékok és pont - én a God of War miatt vettem PS3-mat és nem bántam meg (+ van egy pár ember a barátaim közül, akik hasonló véleményen vannak)!


Röviden tömören ennyi a lényeg, innetnől már a te dolgod, hogy uránanézz a játékoknak, amik tettszenek! ;)

2010. dec. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
48%

1:50


ha lenne boxod, tudnad mivel jobb a multi. Az egyetlen egy jatek a ps3-n mely megkozeliti a box szintjet interaktivitasban es communityben az a littlebig planet (mely nekem sajnos nem az esetem).


Multi azert boxon mert jobb, bar fizetos.

Single azert a ps3n mivel a ps3 jatekoknak altalaban sokkal erosebb a single player reszuk mint box-nak.

Pl. Gran Turismo 5 eros single player, ritka szar multi, ahol meg krediteket se lehet nyerni.

Forza 3 gyengebb single player, eros multi, storefronton mindent lehet venni es arulni, az egesz jatekot vegig lehet vinni ugy hogy egyszer se jatszol single playert.

Killzone 2 eros single player eros multi.

Halo Reach kozepes single player, szuper multi hala a forgenak. Stb.


Egyebkent egyet ertek: PS3 mivel az exkluziv jatekok a fo szempont. A kontrollerek meg egyik konzolon se tokeletesek. Ha az xbox es ps3 controllert vegyitenenk akkor tokeletes lenne: Ps3 csillag (a szar d-pad helyett), Xbox trigger (a szar l2 es r2 helyett), xbox fogombok (ps3 "x" gomb pl sok embernek beragad), ps3 analog karok (az xbox-e surubben hibasodnak meg), xbox forma, ps3 konnyuseg (xbox elemmel feltegla), xbox elhelyezkedes, ps3 sixaxis.

2010. dec. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%
11:38 leírt mindent, ami fontos.
2010. dec. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az az érdekes, hogy én Xbox 360-at vettem, és nekem valahogy egyik exkluzív játék sem jön be, egyik konzolra sem, tehát én nem ez alapján döntöttem.

Se a God of War, se a Forza, se a Halo, se a Resistance, se a Heavy Rain stb.

Én olyan játékokkal játszok, mint pl. CoD, GTA, Fifa stb. ezek ugye multiplatformosok. Itt pedig ugye szebb a grafika, mint a PS3 esetében.

2010. dec. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

(Aki a hosszú szöveget írta!)


Arra konkrétan nem tértem ki, de benne van a szövegemben: a multiplatformok X-re jobban ki vannak dolgozva, tehát akkor azt ajánlott megvenni! ;)

2010. dec. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
0%

16:23


Cod-hoz hasonló PS3 exkluzív: Killzone 2-3, és ez nem akkora fostalicska, mint a cod újabb részei, hanem tényleg jó fps.

GTA, RDR pedig PS3-on készült, és xbox-ra lett portolva, tehát ezek pont PS3-on néznek ki jobban (xbox-on láttam egyszer GTA-t, és valami szörnyű volt).


De persze az is igaz, hogy multiplatform játékok többsége boxon készült, de amit te írtál, az pont nem.

2010. dec. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!