Mit érdemesebb venni iPad minit vagy MacBook Air-t (13")?

Figyelt kérdés

2013. máj. 29. 18:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
0%
telóm galaxy s2, egy seftes rokontól vettem 20.000ért 2012elején...
2013. máj. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyszerű...
2013. máj. 29. 23:57
 63/73 aHermann ***** válasza:
100%

Hú atyaég milyen emberek vannak. :-( Nem bírtam ki, hogy ne szóljak hozzá.


Most komolyan miért fáj egyeseknek, hogy van akinek az android nem jön be és az iOS-t szereti. Nekem az android jön be jobban (bár ennyire nem fehér-fekete a szitu, szeretem az iOS-t is), mert szeretek bütykölni (bár szerintem 4.1-től már anélkül is nagyon jól használható rendszer), de ettől még nem szólom le, akinek inkább az alma tetszik.


És azért mert megengedheti magának még miért lenne kapásból idióta menőző? Persze tényleg sokan vannak, akik csak felvágni akarnak a csili-vili telefonjukkal, amire apucitól kaptak lóvét, de ezt így látatlanba ennyire meg tudják egyesek ítélni. Most komolyan ennyire irigyek vagytok? Te albérletre költöttél, ő meg otthon lakott, így amit albérletre költött volna azt félre tudta tenni mondjuk. Nem tök mindegy?


Én sem tartozok a "felső tízezerbe" mégsem sírok itt basszus. Boldog vagyok a magam módján és nem irigykedek azokra, akik Audival vagy BMW-vel járnak, nekem meg "csak" egy Ford jutott, amit egyébként imádok. Főleg akkor nem, ha tudom, hogy azért megdolgoztak. Ha biztosan tudom, hogy nem, na akkor persze bosszant, de ezen pörögni nem hagyom magam, csak hogy elrontsa a hangulatom. Annyit nem ér az egész.


Ez a bús magyar valóság. Mennyien gondolkoznak így ebben az országban sajnos. Oh. Szerintem próbáljatok szemléletet váltani, mert így nagyon boldogtalanok lesztek hosszú távon. Lehet az apró dolgoknak is örülni, aztán ha valami nagyobb dolog sikerül, az már csak hab a tortán :-)


Szép napot!

2013. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 aHermann ***** válasza:
100%

Ja és hogy a kérdéshez is hozzászóljak, ha már itt vagyok :-)


Az iPad Mini lényegesen olcsóbb és kényelmesebb használni, ha olyan dolgokra szeretnéd, amit egy tablettel meg lehet csinálni. Jegyzetelésre, netezésre tökéletes. Ahhoz hogy mondjuk átolvass valamit, tanulj út közben, arra is kiváló. Egyetemhez már necckategória. Attól függ ez konkrétan mit takar. Komolyabb dolgokat nem nagyon fogsz tudni megoldani vele, max. csak vért izzadva. Ahogy mondani szokták: tartalom fogyasztásra alkalmas, tartalom előállítására már nem igazán. Ugyanakkor mondjuk pl. vonaton ülve nem hiszem, hogy komolyabb dolgokat egyébként is létre lehetne hozni. Vagy nem utazás közben használnád? Mert ez nem jött át számomra. Szóval sok még a kérdés, hogy tisztességes válasz tudjak adni.


Üdv.

2013. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 A kérdező kommentje:
Lényegében a bármit, akárhol és gyorsan elvet kéne követni. Olyasmire kéne, hogy ha egy feladatot kapok, vagy probléma adódik azonnal meg tudjam oldani, külön jó lenne, ha az órákat is fel tudnám venni róla.
2013. máj. 30. 10:44
 66/73 aHermann ***** válasza:
100%
A kettő együtt elég nehéz, mivel nem hiszem hogy mindenhova magaddal vinnéd mondjuk a MacBook-odat. Kicsit kényelmetlen lenne. Az iPad Mini viszont befér egy táskába, persze tokot vegyél rá, szóval azt tényleg szinte bárhol tudnád használni. Azonban azzal meg nem tudsz "bármit" megcsinálni. Valószínűleg az órákat fel tudod mondjuk venni.
2013. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 A kérdező kommentje:
Igen, nagy a dilemma, pláne az árkülönbség miatt. A macbook aur isbefér pl egy válltáskába, vagy hátizsákba.
2013. máj. 30. 11:01
 68/73 aHermann ***** válasza:
100%

Mondjuk a 13" -os Air az még elmegy (súly és méret szempontból), annyira nem kényelmetlen cipelni. Talán tényleg inkább azt érné meg inkább megvenned, bár valóban lényegesen drágább.


A netkérdést hogyan oldanád meg? Sim, USB stick, wifi hotspot telefonról vagy csak "wifi-s" helyeken használnád?

2013. máj. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 A kérdező kommentje:
Wifivel vagy wifi hotspot telefonról, wifi az egyetemen is van tehát csak a suli és az otthon között kell a telót használni.
2013. máj. 30. 11:19
 70/73 anonim válasza:
57%
A helyedben a MacBook Air-t választanám, szerintem sokkal kényelmesebb egy laptopot használni. Másrészt szerintem értékállóbb, mint az iPad, illetve egy laptoptáskában könnyen szállítható, míg az iPad törékenyebb, kényes a kijelzője, stb. Ez csak az én véleményem és tanácsom.
2013. máj. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!