Házimozi rendszerek mire valók? Mi a hasznuk?

Figyelt kérdés

Nekem nem volt soha ezért kérdezem. Használtam egyéb készülékeket hifi,dvd,blu ray,vhs,rádió,magnó és egyebeket ,de nem volt soha ilyenem. Mire használják ezeket ? Filmekre vagy arra,hogy bömböljön a zene ?

[link]

Ilyen borsos áron szokták ezeket venni a népek ? Szóval ez igazából mire való ?



2019. ápr. 22. 20:09
1 2 3
 11/22 repulo ***** válasza:
100%

Kedves 8.

Vannak olyanok is, akik nem szeretik ha 150Hz alatti összes hang a mélynyomóból jön, a 8-10kHz fölötti meg sehonnan sem, mert az a p.csányi hangszóró ami a szatellitekben van nagyjából alkalmatlan bármire.

A rendes cuccoknál a teljesítményt nem 10% torzításra adják meg, hanem 0,01-0,1%-ra.

2019. ápr. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Ezek igazából arra valók hogy körberakod a szobában a hangfalakat, 2 hátsó hátul, 2 első elől + a center, és a mélyláda, és ha jól vannak elhelyezve akkor térhangzás lesz, olyan mintha benne lennél amit éppen halgatsz legyen az játék, film, zene.


Nekem egy Genius sw hf 5.1 6000 hangrendszerem van, és 45000-ért vettem, szóval nem kell itt százezreket költeni egy normálisra mert ez is olyan szépen szól hogy csak. Falbontó a mélynyomó is.

2019. ápr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Filmekre vagy arra,hogy bömböljön a zene ?"

Mindkettőre.


"Használtam egyéb készülékeket hifi,dvd,blu ray,vhs,rádió,magnó és egyebeket"

"Hifi" tág fogalom, ahogy ezen az oldalon is tapasztalható, sokan csak a kompakt kacatokat értik alatta, a kereskedelmi elnevezés hülyítő hatása miatt (hasonló a LED TV is).

Vagyis ennyiből nem tudható, hogy volt-e legalább valami normális sztereó rendszered, kulturált hangdobozokkal, erősítővel stb.

Ez nem mindegy a válaszok szempontjából sem, hogy legyen mihez viszonyítani.

2019. ápr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nekem ilyen van : [link]
2019. ápr. 23. 12:03
 15/22 anonim ***** válasza:

Sokan szeretik.latszika Logitech és a Genius is elvileg jó hangrendszer sok ember szerint.

Rokonok is vettek ilyeneket mert jó ez házi mozi. Ennyire van igényük ezt megkapják azt kész. Igeny kielegitesre készült

2019. ápr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"repulo:

Ha rendes hangot akarsz és már hallottál is olyant, akkor felejtsd el ezeket a vackokat."


- Alapvetően igazad van. De csak mai viszonylatban. A mostaniak tényleg nem érnek semmit. De hallottad a Sony Pascalt? Az LG J10HD-t? Vagy ezt a Panát:

https://www.youtube.com/watch?v=yJImo6MSDek&t=2s


Régen amikor versenyeztek egymással a gyártók, akkor nagyon jó egybeszettek voltak. Persze nem a 40 ezres kategóriában, amit az emberek vettek 90%-ban. Mondjuk hozzáteszem, egy akkori 40 ezres sok esetben jobban szólt, mint egy mai 100 ezres HiFi vagy soundbar.

Manapság inkább úgy tűnik nincs verseny, inkább elosszák egymás között a piacot szerintem, és jobban járnak, mintha egymás alá áraznak. Én így látom. És persze megy mindenből a kispórolás.

De aki azt mondja, hogy az egybeszettek mind sz_rok, az nem ért hozzá, mert a régiek bizony odateszik magukat.

30-40-50 kg-os "dögök" vannak, amik szétaláznak egy mai pár százezres épített h.mozit.

2019. ápr. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

# 14

Hifinek nevezni azt mondjuk túlzás, csak a marketing terjesztette el róla (még ha esetleg teljesíti az öreg DIN 45500 szabványt, akkor is inkább csak annak megcsúfolásaként fogható fel).

A laikusok csak súlyosbították, amikor a Mini Hifi elnevezést Hifinek rövidítették.

Pedig ez épp annyira értelmetlen ebben a formában, mint a "médiában vettem".

Az emberi hülyeség így mondja a Media Marktot.

Vagy amikor a szilikongumit szilikonnak rövidítik, de azt sem értik sokan, hogy ez miért butaság.

Házimozi néven jelent meg az a készlet, ami kezdetben egy DVD-lejátszó, beépített erősítővel, rádiótunerrel, hangszórókkal, jellemzően 5.1 rendszerben. Minősége lehet tág határok között, a legalját csak bögreszetnek csúfolják.

Vagy parasztosan "bögreszett", ami épp olyan butaság, mint a "klubb", de ezt sem értik sokan, hogy az angol "set" (készlet) nem dupla t.

2019. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
#17, a set szó magyarítva van, sz-el, és 2 darab t-vel írják. Szivesen.
2019. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Vagy ha úgy jobban tetszik, szÍvesen.
2019. ápr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#18

A club szó magyarítva klub és csak a buta parasztok írják "klubbnak".

Szívesen bunkóka.

A tera (byte) magyarítva tera és csak a buta parasztok írják "terrának".

De rengeteg hasonló példa van.

Csak ez a "szett" már annyira beépült, hogy mindenki normálisnak hiszi, akik azt sem tudják, valójában miről beszélnek.

2019. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!