Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezzek könnyen...

Hogyan szerezzek könnyen barátokat? Hogyan lehetne jobb a kommunikatív készségem?

Figyelt kérdés

Próbálok röviden fogalmazni. Tini vagyok és van egy pár barátom akiket inkább havernak neveznék de lehet h még annak se. Suli időben egész jól elvoltunk de igazából akkor is csak felszínes volt a kapcsolatom velük. Pl mindig csak a leckéről beszélgettünk. Volt egy csaj akivel egész közel kerültünk egymáshoz de igazából az is csak azért mert az osztályban csak mi ketten voltunk fanjai egy bizonyos bandának. De nekem ez az időszak is lecsengett így nem igazán tudok értelmes beszélgetést nyitni.


Szóval leginkább az a baj h egyik évfolyamtársammal se találok olyan témát ami mindkettőnket érdekel. Pl engem úgy 10 éves korom óta érdekel a pszichológia és mostanság már a filozófia is. Dehát ugye a korombelieknek nincs ilyen hajlamuk. Felszínes témákról meg inkább nem kezdek beszélgetést hisz csak időpazarlás. Az ő érdeklődési köreik meg hát oké egy ideig elhallgatom azokat de nem igazán érdekelnek, nem tudok úgy elmélyülni bennük. A tanulás meg a másik. Valamiért az osztályomban 'nem menő' a tanulás pedig hát igaz hogy a tananyag nagy részét nem fogjuk hasznosítani a valós életben de hát pl szerintem egy intellektuel embernek a törit tudni alap dolog (pl aki tanult történelmet az látja és felismeri hogy mi folyik jelenleg az országban. A kormányra célzok.)

Így nem tudom hogyan tartsam fenn velük a kapcsolatot. Van amúgy egy netes barátom de igazából állandóan csak az ő fiúügyeiről beszélgetünk ami nem mondom, tök jó meg minden de igazából néha úgy érzem mintha az élő naplója lennék. De mindegy is. Alapból is visszahúzódóbb vagyok de pl a családommal fel tudok oldódni. Gondoltam már hogy odamegyek felettem lévő osztályokban lévő tanulókhoz is de igazából nem tudom h mit mondjak egy szia után. Úgy lefagyok. Mintha nem lenne semmi az agyamban. Ez vizsga közben is felettébb zavaró tud lenni.


Szóval nem tudom ennek lehet e valami pszichológiai háttere meg igazából ez elég miniatűr probléma de hát azért mégiscsak megnehezíti az életem. Gondolom ez is csak gyakorlás kérdése. De nem tudom hogy kell aktívan fenntartani a beszélgetést. Persze a bájcsevej az valamennyire megy de azzal nem lehet valódi kapcsolatokat fenntartani. Neten is ráírhatok valakire de ott is hasonló a helyzet azzal habosítva hogy ott még kitudja mennyi távolság is van köztünk.


Éés ezzel a panaszáradatomnak vége is. Értékelem ha végigolvastad a kisregényemet. További kellemes napot mindenkinek.



2019. aug. 7. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyem meg a szívedet! Nagyon megtudlak téged érteni, sőt. Én kitudtam alakítani baráti kapcsolatokat, mert vittem bele humort, nem vettem komolyan úgy az egészet, hülyéskedtem és eltudtam fogadni a felszínes témákat is, csak azért mert én is szerettem a mélyebbrehatóbb beszélgetést. :) Az nagyon is jó hogy érdekel a pszichológia és ezeknek a fajtái, jóval érettebb lehetsz a korodnál (ami jelenleg ez ügyben kifolyólag hátrány) viszont idővel ez megfog térülni ,mert nagyon jól fogod ismerni az embereket, és magadat. Hidd azt el nekem, hogy nagy érték van benned ha ilyen fiatalon (nem tudom hány éves vagy) de ezek a dolgok érdekelnek. :) Fel a fejjel! meg lesz neked is a társaságod és le a kalappal a szép, megfogalmazott írásod előtt, még ha senki nem, én értékelem! Nem vagy különc, csak keresed még a helyed! :) 22/F
2019. aug. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 leia2006mn válasza:
Furán hangozhat, de ha esetleg utánanézel ilyen videóknak lehet találni jó dolgokat.(nem mindegyim hasznos) vannak tippek, pl hogy bővítsd az érdeklődési köröd. (Nem kell nagyon belemélyedni ha nem érdekel csak tudjál róla dolgokat) így több lesz a beszédtémád. Pl. Ha jelenleg nem rajongsz az ilyen népszerű dolgokért pl. Ha rajongsz annyira a kosárlabdáért, akkor is utánanézhetsz egy kicsit, hogy most kik a menő kosárlabdázók, megnézel róluk pár infót és a kosárrajongóval máris tudsz beszélgetni. Így ha több az ismerősöd, akkor lehet hogy találkozol olyannal is aki szintén imádja az olyan dolgokat mint te.
2019. nov. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 leia2006mn válasza:
*ha nem rajong a kosárlabdáért
2019. nov. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!