Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mondjam el a barátaimna...

Hogyan mondjam el a barátaimnak, hogy mentális beteg vagyok?

Figyelt kérdés
Kezdetleges skizofréniában szenvedek, de szerencsére nem túl súlyos az állapot. A barátaimmal össze is vesztem, mert bunkó voltam. Megértem őket. El szeretném mondani nekiik, hogy mi a baj, de félek, hogy nem hinnék el és kinevetnének. Vagy csak szimplán nem hinnék el. Mit tegyek?

2019. szept. 12. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki igazi barát az megérti és elfogadja. Aki nem, attól meg ideje megválni, ez egy remek alkalom, hogy kiderüljön.
2019. szept. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát h őszinte legyek, ezt ne mond el nekik. Kérj csak simán bocsánatot tőlük és kész. A betegséged nem tartozik rájuk. Az emberek hajlamosak ítélkezni.
2019. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben egyelőre nem mondanám el. Már csak azért sem, mert sokan a skizofréniát teljesen félreértik és a tudathasadásos elmeállapottal hozzák szinonimaként összefüggésbe.


Esetleg annyit mondj nekik, hogy sajnálod, ahogy viselkedtél, de problémáid vannak, amiről még nem szeretnél a családodon kívül másokkal megbeszélni.


A legjobb barát talán megérti, ha felvázolod nekik, mi ez a betegség pontosan, és hogy nem kell tőle neki tartania tőle(d).

A haverok meg... azokat nem érdemes belekeverni ebbe szerintem.

2019. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
* Tisztelet a kivételnek!
2019. szept. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
El ne mond még véletlenül se! Mo.-on megvetik aki mentális betegséggel küzd.
2019. szept. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent ez a kezdetleges skizofrénia? Miben nyilvánul meg, milyen "tüneteid" vannak?


Egyébként egyet értek azokkal, akik azt mondják, hogy ne mondd el nekik. Simán kérj bocsánatot és ennyi.

2019. szept. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!