Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha kényszeresen...

Mit tegyek ha kényszeresen segíteni akarok?

Figyelt kérdés

Van egy barátom akinek nagyon sokat segítek. Segítek megoldani a problémáit, próbálom boldoggá tenni. Nos önmagában ez nem lenne probléma, erre (is) valók a barátok, nem igaz?

De néha úgy érzem, hogy túlzásba viszem az egészet. Konkrétan bármit megtennék érte. A környezetemben lévő emberek közül mondták is páran, hogy ha így folytatom akkor tönkremegyek.

Azt a szituációt képzeljétek el amikor van valaki aki nagyon aktív és boldog és energikus és mindent megtesz azért, hogy a kevésbé aktív, szomorú és emellett nem túl udvarias barátját felvidítsa.

Soha nem éreztem úgy hogy ez nekem teher lenne, nem zavart, hogy bunkó velem néha,(szívesen megtettem volna érte szó nélkül bármit.)

Egészen 2 nappal ezelőttig amikor "kicsit" felidegesített a nemtörődömsége és a viselkedése és kisebb idegösszeomlással tértem haza.

Azóta kedvetlen vagyok, nem tudok mit kezdeni magammal, ideges vagyok és nagyon nagyon kimerült.

Sajnos az még megmaradt ezek után is, hogy kényszeresen segíteni akarok neki.

Mit lehet tenni? Ezt meg tudom oldani egyedül vagy menjek pszichológushoz?



2019. szept. 12. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok és milyen neműek? Hogyan ismerkedtetek meg (milyen körülmények között?)


Családi kapcsolataid rendben vannak? Szüleid, testvéreid, tágabb rokonság? Egyéb ismerősök, barátok?

2019. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a barátom akit fent említettem 18/F

Én 18/L

Osztálytársak vagyunk és az iskolában ismerkedtünk meg.

A családi kapcsolataim rendben vannak,szerető családban élek, bár nem hiszem hogy a családi hátteremnek sok köze lehetne ehhez a dologhoz.

Talán annyi, hogy a szüleim megerősítették a közeli barátaim állítását, miszerint ha így folytatom tönkre megyek és/ nem éri meg segítenem..

De valahogy nem tudom befejezni ezt a folytonos segítési kényszert. Talán még benne lehet ebben egy kis már-már betegesnek nevezhető erős ragaszkodás.

Mit gondoltok? Mit tegyek?

2019. szept. 12. 22:59
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló vagyok.


Szerintem is igazuk van azoknak, akik szerint inkább hagyd ezt a kapcsolatot, mert kizsigerel Téged értelmetlenül.


Megértelek, mert vannak ilyen emberi tévedéseink. (Én magam is egy rossz ismeretséget tartottam fenn - hálából és sajnálatból. De rá kellett jönnöm az egyre szaporodó jelekből, hogy bizony A POKOLBA VEZET EZ AZ ÚT.) A szó legszorosabb értelmében.


Szerintem erősen szociális típus lehetsz - ilyen irányú szakmát kellene választanod (akár önkéntes munkát is lehet vállalni. Tudok ilyen lehetőségekről, ez tölti ki most az életemet jelenleg - részben kényszerből.)


Ui: szerintem érdemes felkeresned a munkaügyi központot és érdeklődnöd egy pályaválasztási tanácsadónál, hogy milyen kiaknázatlan képességeid vannak, amelyeket kamatoztathatsz társadalmi haszon szempontjából.


Üdv: 45/N

2019. szept. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!