Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az, hogy valaki bénának...

Az, hogy valaki bénának tartanak az mit jelent és mitől van?

Figyelt kérdés

Most elsősorban béna pasira gondolok.

Ez olyon tényezők összessége amikről az illető tehet vagy amiről nem tehet, tehát predesztinálva van?


2019. szept. 19. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt nevezik bénának, aki látványosan szerencsétlen, hülyeségeket csinál, mindig rosszul dönt, férfiatlan, gyáva, és semmiben sem tud jó teljesítményt nyújtani. Mindenkinél más az oka, pl. akit gyerekként elnyomtak a szülei, az válhat ilyenné, ha eleve félénk a természete. Részben öröklött, részben elnyomó gyerekkor eredménye lehet. Aztán lehet, hogy nem is béna, csak tanulatlan tahók között forog, akik irigylik, hogy ők olyan ostobák, a pasinak meg láthatóan van esze, és igyekszenek lenyomni. Ha tényleg van esze, akkor az ilyen helyről el fog menni. Ha nincs esze, akkor engedi, hogy szórakozzanak vele, és nem mond fel. Szóval az a béna, aki nem irányítja a saját életét, csak sodródik, akkor is ha rossz neki.
2019. szept. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezek voltak a belsök amit elsö irt

.de a bena nyomi sracokrol altalaban mindez màr kívülröl is lesüt.mintha nem is ezen a bolygon élnének. Bèna divatjamult ruhàk, csicska behodolos csendes magatartas, nincs velemenyük egyénisègük, csàmpàs vagy hasonlo eltorzult jàràs, de amikor àllnak is csupan azon is latszik hogy olyan szerencsetlen az egesz srac.

2019. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Habar a rozsaszin polosok sem különbek.

Meg a kockas inges sracok. Ezek amolyan ismertetöjegyeik

2019. szept. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan h béna. Egyáltalán kinek mi köze van ahhoz hogy ki milyen? Ha valaki beleszólt abba h milyen vagyok vagy milyennek kéne lennem, azt mindig elküldtem a francba.
2019. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4


Ez bölcs és én is így látom a dolgot, ám nagyon kihat az egész arra, hogy milyen bánásmódban részesülsz. Az emberek szeretik rangsorolni az embereket, ez amolyan állati ösztön vagy tudja a fene.

2019. szept. 19. 21:40
 6/11 A kérdező kommentje:

1


És szerinted az nem fordulhat elő, hogy ezt belesulykolja a környezete az emberbe ha van valami veleszületett hiányossága? Tegyük fel aránytalanabb a külseje, arca, teste, ugye ilyen esetekben már kiskoruk óta rosszul bánnak az emberek az illetővel és ez alakítja ki bennük ezt az úgynevezett bénsaságot. Az, hogy nem kapnak szeretetet, tiszteletet sehonnan, és ez vezet a szorongáshoz, pocsék önértékeléshez stb.

2019. szept. 20. 12:45
 7/11 A kérdező kommentje:

Ja és 4


Ezt én is próbáltam de nem értem miért nem működött. Ha megpróbáltam kiállni magamért az nem tiszteletet eredményezett hanem gyűlöletet, mintha nem lenne jogok megvédeni magam vagy mi.

Tehát vagy hagytam, hogy szívassanak vagy közellenség lettem és minden létező módon keresztbetettek nekem, próbáltak lejáratni.

Tényleg ez alapján azt gondolom erre a sorsa predesztinálva vagyunk, ami szerintem abból fakad, hogy genetikailaf egy kicsit eltérünk, mások vagyunk és emiatt a környezetünk próbál kiiktatni, eltüntetni. Persze ezt sosem fogják beismerni mert az álkorekktség az mindig jól megy nekik.

2019. szept. 20. 13:57
 8/11 Sunshinedoll ***** válasza:
Én arra mondom, hogy béna (bár inkább használom a szerencsétlen kifejezést), aki nem tud felelősséget vállalni, döntést hozni, nem bírja a minimális nyomást se, nem önálló, mindig asszisztálni kell neki, vagy a szájába rágni, mit csináljon, aki még a járdától is bocsánatot kér, amiért rálépett stb.
2019. szept. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8


Tudod minenkinek más az idegrendszere, van aki élvezi a stresszt van aki belehal, ennyi.


Toleránsnak kell lenni másokkal, ne ítélkezni mint egy óvodás.

2019. szept. 20. 15:58
 10/11 anonim ***** válasza:

"nem bírja a minimális nyomás"


Ez mondjuk pont baromság, és nem tartozik a bénasághoz. Mégis miért kéne bírni a nyomást? Ha nyomasztó helyzetben vagyok, akkor vagy visszanyomok, vagy elhúzok onnan. Bírom én a nagy nyomást, de nem kérek belőle egy percig se.


És a bénaság nem is a külső függvénye. Ez belülről fakad. Na de ha belül béna vagy, akkor ne járj hiénák közé. Meg kell válogatnod a környezetedet. Én csak olyan helyre megyek, ahol nem tartanak bénának. Régen tizenévesen ez másképp volt, de azóta megtanultam azt, h kikkel kerüljek kapcsolatba, és kikkel nem. Ezt kb az elő pár másodpercben el lehet dönteni. Ha olyan emberrel fúj össze a szél akivel nem kéne, akkor tartom a pár lépés távolságot, és akkor nincs gond, mert így nem kerülünk olyan helyzetbe, hogy konfliktusba keveredjünk.


Akár egy egész csoporttal szemben is tudom úgy tartani a távolságot, hogy észrevétlen maradok, és független. Úgy tudok a csapat között lenni, hogy közben nem vagyok része a csapatnak, és ez a csapatot sem zavarja, mert független vagyok. Így még véletlenül sem kerülök konfliktushelyzetbe senkivel, mivel nem keresztezzük egymás útját. De ez csak gyakorlás kérdése. Meg 18 éves korom óta járok terápiára, és ez is sokat segít abban, hogy mindig úgy csináljam a dolgokat ahogy szeretném, és ne gáncsoljam el magam.

2019. szept. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!