Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon sok embernél nem...

Nagyon sok embernél nem tartanak ki a gimnáziumi barátságaik felnőtt korukig. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki saját tapasztalatait elmesélné?
2018. szept. 25. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Máshova mennek tovább, akár helyileg is távolabb kerülnek egymástól(pl. máshova vették fel őket egyetemre/máshol dolgoznak). Egy átlag, nem annyira szoros barátságnál ez bőven elég, hogy hirtelen vége legyen..
2018. szept. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszodat!
2018. szept. 25. 17:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen természetes dolog, hogy életszakaszonként változnak a barátságok, hiszen legtöbbször nem egy irányba fejlődnek, változnak az egyének, így hidegülnek el végül egymástól. Nekem két barátságom maradt meg (más tanulmányok és költözés ellenére is, már 18 éve), ezek már életre szólók lesznek szerintem, a többiekkel nem volt olyan szoros a viszony, így egy éven belül elkoptak. Ugyanez a helyzet az egyetemi barátokkal, volt munkatársakkal is. Mondjuk én nem bánom, a minőségre törekszem az emberi kapcsolataimban, nem a mennyiségre.
2018. szept. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az osztályban klikkek voltak, az illetőket az tartotta össze, hogy másokat szidtak, vagy lenéztek. Ez nem volt túl komoly alapja egy életreszóló barátságnak, így tudható volt, hogy érettségi után vége a kapcsolatnak.
2018. szept. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak azért vannak jóba isklában az emberek, mert hosszú ideig össze vannak zárva, kicsit kedvelik egymást. De annyira nem szoros barátság ez, mint amit az egyetemen köt az ember, mikor már egy 1000 fős terembe oda ülsz ahova akarsz, oda mész ahova akarsz stb.
2018. szept. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én utólag azt látom, hogy a szakközepes "barátságaim" inkább kényszer barátságok voltak, hogy ne legyünk egyedül. Baromi nagy klikkek voltak az osztályban.


De a legtöbb ismeretségem egyetem után is elmúlt. Ha találkozunk az utcán akkor köszönünk, váltunk két szót aztán annyi.


1-2 ember van akivel aktívan tartom a kapcsolatot. Velük is azért, mert közös a hobbink, közel dolgozunk így tudunk együtt kajálni, programot szervezni.

2018. szept. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Számtalan oka lehet, ami gyakori:

1) Pistike elköltözik a szomszéd városba, Ferike elköltözik aegy másik megy, Marika kimegy Londonba, Julcsi meg nem költözik sehova.


2) Lacika már gimiben nagy bulizós volt, simán belement a csibészségekbe, egyetemet nem sikerült befejeznie, 40 évesen még mindig alkoholból és/vagy marihuánából áll az élete. Jancsi nagy haverja volt Lacikának, de kinőtt a csibészségekből, neki 40 évesen van egy jó karrierje és/vagy boldog családja. Egyszer a régi szép idők kedvéért találkozott Lacikát, de rájöttek hogy már semmi közös nincs bennük.

2018. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert azok nagyon ritkan baratsagok. Egyutt toltotok x evet, termeszetes, hogy van kivel logni. Nekem is voltam gimis “barataim”, de evek ota nem beszeltem azzal a tarsasaggal. Ok sem igenylik, en sem, ebben semmi meglepo nincs.
2018. szept. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!