Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a barátnőmnek? A nagymamája súlyos beteg.

Figyelt kérdés

Egy barátnőmnek rákos a nagymamája, már csak néhány hete van hátra. Ő Japánban él, de minden nap beszélünk Facebookon és szeretnék neki annyit segíteni ebben a helyzetben, amennyit csak tudok.

Én még sosem voltam ilyen helyzetben, de amikor erről ír, próbálom biztosítani, hogy meghallgatom és mellette állok. Mit tudnék még mondani neki?

Arra is gondoltam, hogy ugyan nagy az időeltolódás és a napjaink beosztása is nagyon különböző, megpróbálom majd esetleg felhívni is.

Előre is köszi a válaszokat

18/l



2019. okt. 6. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Látogasd meg. Jól fog esni neki.
2019. okt. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Szia! Ahogyan az első írta látogasd meg az sokat segítene neki!
2019. okt. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mivel Japánban él, elég nehéz lenne, de hosszú távon tervbe van véve.
2019. okt. 6. 18:06
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Ha komolyan gondolod, akkor ne habozz a látogatással! Szerintem kevésbé kínos egy beteglátogatás, mint egy temetésen esedékes részvétel! - Csak addig tudod meglátogatni a nénit, amíg él - és úgy lenne értelme, hogy a barátnőddel meglátogatod te is a nénit. Teljesen más egy urna közelében sirdogálni, mint fizikálisan meglátogatni valakit. Így a barátnőd is megtapasztalná, hogy komoly a barátságotok.
2019. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Külfõldön élnek, tehát a látogatás nem most esedémes. Inkább szóbli segítségre gondoltam.
2019. okt. 7. 05:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit eddig, hallgasd meg, és éreztesd vele hogy rád számíthat, nyugodtan elmondhat bármit. Kibeszélhetitek a dolgot. Ettől többet nem igazán tudsz.


Szerintem megérti hogy nem tudsz elmenni meglátogatni, nem 1Ft az út.

2019. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem igen tudsz segiteni neki max annyi hogy hallgasd meg mindig legyél ott neki lelki támasznak mert ahogy írtad gondolom vissza fog jönni!

De meg mindig jobb hogy egy család tagja most rákos azaz lelélte az életet nem ugy hogy még 30 eves (mielőtt jönne a sok bunkó) tapasztalat nálunk több család tag is rákos volt és az unokatesom aki most 35 szinten rákos van 3 kisfia és még nem biztos hogy megmarad... :/

és volt egy masik unokatesom akinek agy daganat volt 23 évesen... (szerencsére ő tul élte de sajnos fejben már nem olyan mint volt)


Szoval hidd el ez még sokkal jobb igy hogy mar szépen le élte az életet

Annyit tudok meg mondani hogy vegyél neki a kedvenc édességégéből

2019. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na igen egy ut min 300 ezer...
2019. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!