Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Amióta külföldön dolgozom, a...

Amióta külföldön dolgozom, a barátaim elmaradtak mellőlem. Ez normális felnőtt korban?

Figyelt kérdés

Sosem volt túl sok barátom, nagyon introvertált személyiség vagyok, nehezen kötök új ismeretséget.

Két éve kezdtem el külföldön dolgozni, de sűrűn hazajárok.

Három barátnőm volt, akikért tűzbe mentem volna, azt hittem, hogy ez kölcsönös, de az utóbbi fél-egy évben rájöttem, hogy csak akkor vagyok jó, ha kell valami.


Nagyon összejöttek a dolgok, év eleje óta egyre rosszabb minden, úgy érzem, mintha kihúzták volna a lábam alól a talajt. Próbálok felállni, összeszedni magam, de nehéz. Amikor segítséget kértem, mindig volt valami kifogás. Félreértés ne essék, nem anyagi segítségre volt szükségem, hanem arra, hogy leüljünk és beszélgessünk.


Az egyik barátnőmnek nagyon nagy összeget adtam kölcsön, ő ezt úgy köszönte meg, hogy folyamatosan hárított amikor segítséget kértem. Elszúrtam, tudom, nem kellett volna, de szerettem volna segíteni neki. Egy részét visszaadta, de még ő van megsértődve, hogy szóltam. Nonszensz.


Eljutottam odáig, hogy nem érdekel egyikük sem, hiszen ők sem foglalkoznak velem.

Most ott tartunk, hogy lekezelő vagyok, flegma, meg ki tudja még micsoda, mert megmondtam nekik, hogy nem csak akkor kellene megkeresni, ha nekik kell valami.


Nagyon bánt, mert egyikük sem támogatott abban, hogy külföldre menjek és azt látom, hogy most, amikor egyre több a rossz, kicsit örülnek neki.


Mit csináljak?

Próbáltam tisztázni, de az egyikük teljesen eltűnt, a másik pedig mártírkodik, hogy NEKI mennyire rossz.


2019. okt. 18. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Kulfoldi magyarkent mondom, ez sajnos teljesen normalis.
2019. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem normális. 9 éve élek külföldön, és a két legjobb magyarországi barátnőmmel ugyanolyan a kapcsolatom. Egy tipp: soha ne adj kölcsön pénzt senkinek, abból mindig csak a cirkusz van. Aki ezért megsértődik, annak nem állt szándékában visszaadni úgysem.
2019. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen a legtöbb ember mentalitása sajnos.

Azt látják, hogy neked milyen jól megy. Mi neked az az x Ft kölcsön? Nem fog neked az hinyozni, van még ahonnan az jött....

Miért pont neked van ennyi pénzed, jó módod és nem nekik? Ők érdemlik meg a pénzt, jobban szükségük van rá mint neked...

Örülnek neki, hogy rossz dolgok történnek veled, mert nekik se jó az életük. Nem örülnek neki, ha valaki jobban él mint ők.

Ha esetleg úgy alakulna hogy vissza költöznél, akkor meg jönne az "én megmondtam, hogy minek mentél ki"

Életed végéig lenéznének, és gúnyolódnának rajtad.



A munkahelyemen is napi szinten hallgatom az ilyen gondolatokat. Ilyenek a magyarok.

2019. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy meg soha senkinek nem kell kölcsön adni. Nem adják meg.
2019. okt. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!