Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezzek barátokat/bar...

Hogyan szerezzek barátokat/barátnőt?

Figyelt kérdés

Jelenleg suliba járok,19 éves fiú vagyok.

Az osztályomba csak fiúk járnak akiknek megvan a saját baráti körük,és nem nagyon kedvesek azokkal,akit nem ismernek annyira.

Itt arra gondolok hogy 2 éve járok velük egy osztályba,és olyan dolgokat mondanak rólam ami teljesen nagy hülyeség.

Naponta kb 2-3 mondatot ha beszélek velük,azt is csak a háziról.

Tehát az hogy az osztályomból szerezzek barátokat,kapcsolatokat vagy esetleg barátnőt az kizárva.

Nagyon könnyen elbeszélgetek bárkivel,de mindíg teljesen őszinte vagyok.

Itt arra gondolok hogy ha azt mondja a másik fél hogy ő szeret minden nap lerészegedni suli után és én ezt elítélem akkor megmondom neki,nem azt mondom hogy jaa,bírom a formád meg hasonlók.

Ebben talán kilógok a többiek közül.

Régebben általánosban volt több baráti kapcsolatom is,de azok elvesztek mivel akkoriban inkább a gépezésnek és a psnek éltem.

Most úgyérzem hogy hazajövök suli után és nincs életem.

Nincs kivel beszéljek,nincs kivel elmenjek egy fesztiválra nyáron,nincs senkim a családomon kívül. (Velük se sokat beszélek,mert anyuk elvan a palijával,tesóm meg gépezik egész nap.)

Régebben úgy gondoltam hogy megleszek én egyedül,nincs szükségem senkire hamár így alakult.

Viszont most hogy így eltelt 4-5 év,úgy gondolom hogy ez nem mehet így tovább.

Úgy döntöttem,hogy változtatok az életemen,eldöntöttem hogy szerzek barátokat,és barátnőt is.

Viszont nem tudom hogy hogyan kezdjek hozzá.

Elvégre mégse mehetek oda úgy emberekhez hogy, meghívom egy sörre/kólára és megkérdezem hogy lenne e a barátom.

Ez eléggé creepy lenne.

Barátnőm még nem volt,mivel általánosban 3x viszautasítottak,és azóta nincs önbizalmam.

Az meg még növelte hogy középsuliban sokat basztattak,mert nem voltam a hangos,alkoholfüggő ember.

Tehát most egy önbizalom hiányos roncsnak nevezném magam,amiből nemlátok kiutat.

Nincs aki példátmutasson nekem,nincs senki aki segítene bármibe is.

Mindent amit tudok magamatól kellett kitapasztalnom,megtanulnom.

Szeretnék változtatni végre az életemen,és szeretnék végre barátokat és barátnőt is .

Lehet hogy a választ nem itt kapom meg a kérdéseimre,lehet hogy ezt is magamnak kell kitapasztalnom,de egy kezdőlökés nagyon sokat segítene rajtam.



2019. okt. 19. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Az egyik leghatásosabb módja, hogy kimozdulj otthonról és ne a 4 fal között legyél. menj el szórakozóhelyre, biztos, hogy fogsz találni magadnak társaságot. Legyél önmagad továbbra is.

Egy tanács: ha nem akarod, hogy a tesód is így járjon, pakold ki a gép elől.

2019. okt. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Keress interneten olyan embereket akikkel közös az érdeklődési körötök, szimpatikusak stb, és szervezzetek találkát élőben. Járj el olyan helyekre amiket szeretsz, vagy úgy gondolod hogy járnak oda hozzád hasonló emberek.
2019. okt. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1# Ha elmegyek egy szórakozóhelyre ott hogyan tovább?

Csak úgy menjek oda emberekhez hogy, Sziasztok,látom hogy többen vagytok,és én egyedül jöttem,lenne e kedvetek beszélgetni,ismerkedni?


A tesómat próbálom kiszedni a gép elöl,de sajnos nagyon önfejű ès nem hiszi el hogy én csak segíteni akarok neki mert ezt az utat én már bejártam.

2019. okt. 20. 00:47
 4/8 Dani.Illes válasza:

Van valamilyen hobbid? Ha igen, akkor keress a neten olyan csoportokat, ahol ugyan ilyen érdeklődésű emberek vannak és próbálj ott barátkozni. Ha már valakivel elkezdtél beszélgetni, akkor akár lehet belőle személyes találkozó és idővel barátság.


Esetleg nézz olyan eseményt, ahol közösen csinálnak az emberek valamit és így lehet beszélgetni. Mondjuk egy közös túrázás? Én ezekkel próbálkoznék. :)

2019. okt. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen,van hobbim.

Focizni szoktam,és konditerembe járok heti 3-4x. :)

2019. okt. 21. 19:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzetedet, tényleg. Én is világ életemben szenvedtem a magánytól és a különbözőségtől. Igazi barátom most sincs, pedig elmúltam 27. Alapvetően arra jutottam, hogy ez nem feltétlenül az én hibám, s változtatni sem igazán lehet. Mert ha megnő a hajad, elmész fodrászhoz s levágatod. Vagy ha kövér vagy, eljársz futni, s idővel lefogysz. De ha Más vagy, nincs mit tenni. Max azt tudod tenni, hogy bízol abban, hogy az élet megengedi, hogy megismerj egy hozzád hasonló értékrendű egyént - ez történhet holnap is, de 15 év múlva is. Szórakozóhelyet én nem javaslok, mert az élet alaphangon is nagy színjáték, de a diszkókban az emberek még tovább tolják a szerepjátszást. Ha még segíthetek valamiben, írj nyugodtan!
2019. okt. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én megpróbálok mindent megtenni azért hogy ez változzon,ha idén nem is sikerül,akkor remélem jövőre külföldön már valami változik. :)

Feladni egyenlőre semmiképpen nem szeretném,de tudom hogy a hiba bennem az önbizalom hiányban van.

Viszont ez már fejlődik nálam,mert látom és hallom is hogy hogyan viselkednek körülöttem a magukat normálisnak hitt emberek,és így én is egyre többet engedek meg magamnak. :)

2019. okt. 21. 22:00
 8/8 anonim válasza:

1) Ezt a barátnő keresést hagynám is, nem kell erőltetni, magától kell történnije szerintem

2) Ha az alkohol nem játszik(írtad hogy nem szimpi), akkor valami önkéntes melót ajánlok neked, szerintem ott szerezhetsz barátokat.

2019. okt. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!