Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Velem van a baj, vagy a...

Velem van a baj, vagy a "barátaimmal"?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok elaludni, remélem ha leírom, akkor jobb lesz, már nagyon régóta bántja a szívem://

Van egy "legjobb barátnőm", általánosban osztálytársam volt, kb 5 éve lehetünk igazán jó barátok. Viszont az utóbbi időben egyre jobban kiakaszt, kezd elegem lenni belőle. Leginkább azért, hogy ha neki valami baja van, képes fél-, egy órán keresztül írni arról, de ha már én megemlítem a saját bajom, bármi közölnivalómat, neki egyből dolga van. Ez már rengetegszer előfordult, tehát nem csak egyszeri alkalom. Persze nem csak emiatt kezd elegem lenni belőle, viszont nem szeretnék személyeskedni, érzem, hogy egyre jobban elegem van. Másik kettő barátnőm(?) nem keres, bár én sem őket, persze egyiknél akkor is én voltam a hibás, mert ÉN nem keresem, ENGEM nem érdekelt, hogy mi van vele, közben őt sem, de instagram sztoriban is én voltam a téma😌, illetve ami számomra nagyon gyerekes, hogy azért is kaptam egy ilyen "insta-sztoris lecseszést", mert nem köszöntöttem fel névnapján. (ha már itt tartunk, ő sem engem, de pont nem érdekelt:D), a harmadik meg csak szimplán nem keres, illetve nagyon eltávolodott tőlünk. Jelenleg mondhatom, hogy van egy olyan barátom, akinek tényleg bármit elmondhatok, //de most belegondoltam, összességében is kb csak őt tartom barátomnak//

Na szóval (bár tudom, magamról semmit nem írtam, így nehéz megmondani?) de én velem van valami baj, én pl így gondolom, vagy velük?:/


2019. okt. 23. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Tinilányok, meg az ő mély barátságaik... mindannyiótokkal baj van. Fogalmatok sincs még az emberi értékekről, minden hülyeségen viszont problémáztok, megy a versengés és a szorongás felváltva, olyan messzire vannak még ezek az ingyombingyom kapcsolatok a valódi barátságtól, hogy azt el sem tudnád jelenleg képzelni. Ez volt az őszinte válaszom, de hogy ne borulj ki, adok egy udvariasat is.


Természetesen a többiekkel van a baj. Az nem is barát, aki nem köszönt fel névnapodon, nagyon jól tetted, hogy te sem köszöntötted. És akkor még elvárják, hogy te keresd őket, ők meg nem keresnek, pfejj, köpnöm kell az ilyenektől.

2019. okt. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
A írásbeli kommunikációban az a jó, hogy megmarad, tehát amikor ráérsz, akkor tudod elolvasni, nem kell azonnal.
2019. okt. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelműen nem vagy nekik fontos. Nem barátok, engedd el őket és keress olyanokat akik azok.
2019. okt. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mindhárom válaszolónak köszönöm. #1 igazából az őszinte válaszod is jól esett. Én is igyekszem őszinte lenni velük, bárkivel, lehet ez is a baj.🤷🏻‍♀️

Ment a zöld mindenkinek:')

2019. okt. 23. 23:59
 5/9 A kérdező kommentje:

Illetve kimaradt, szinte minden egyes nap megemlítí "legjobb barátnő" az exét, akiről amúgy fogalmam sincs, hogy ki, persze rákérdezek, és "semmi közöd hozzá!"

Azért az nagyon jól esik tőle..😌

2019. okt. 24. 00:01
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Hát ez elég csúnya...
2019. okt. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress normális barátokat, mert ezek idiót@k. Insta sztoris lecseszés? Jó ég...
2019. okt. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Arra tippelek, hogy kb 10 évvel (de minimum 8) vagyok idősebb nálad és ugyanez a helyzet áll fenn nálunk is. Talán az instagramsztoris lecseszés nélkül, bár ebben nem vagyok biztos😃

Én le sem írom nekik, ha problémám van, az övéiket is letudod egy két szóval. Persze ilyenkor szokták mondani, hogy jaaaj miért nem mesélek semmit, de csak a vállamat rángatom olyankor, hogy hát nincs miről es kész..

Aztán ugyanez megy a találkozásokkal is. Kaptam múltkor 2 barátnőmtől egy csoportos üzenetet, hogy sajnálják, hogy antiszociális lettem és milyen rossz lehet stb. Egészen hosszú regényt arról, hogy mennyire megváltoztam. Mindezt azért, mert kb 2-3 hétig, amikor folyamatosan dolgoztam, nem kerestem őket. Hozzáteszem, előtte egy szóra ugrottam nekik. Nos, ők sem kerestek engem, jelét sem mutatták annak, hogy érdekelném őket, akkor én miért pazarolnám rájuk azt a kevés szabadidőm?

Találkozom velük néha, havonta 1x kb, de megtartom a távolságot. Ezek nem barátok, meg fogod tapasztalni. Csak azért írtam le ezt neked, hogy lásd, a felnőtt nők sem teljesen százasok, olyan tinihisztiket tudnak levágni, hogy az agyrém. Én mostmár csak ilyen felszínes barátságokat ápolok, nem erőlködöm, hogy “öribarikat” találjak, elég nekem a párom. Te is cseréld le ezt a társaságot nyugodtan, nem baj, ha megsértődnek.

2019. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ó és még a névnapos dolog is megegyezik. Évek óta egyetlen születésnapomon sem voltak jelen, amit nem is nehezményezek, mindenkinek megvan a maga dolga. Idén először nem mentem el az övéikre, azóta is megpróbálják elérni, hogy rosszul érezzem magam miatta. Hát nem fogom.
2019. okt. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!