Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezzek így barátokat?

Hogyan szerezzek így barátokat?

Figyelt kérdés
Azt kell rólam tudni, hogy borzasztóan nehezen ismerkedem. Gólya vagyok, és persze, lett pár barátom, de nem olyanok, akikkel teljesen egy hullámhosszon vagyunk. Pont ezért szeretnék jobban ismerkedni, meg is van a célcsoport, csak éppen 1., nem merek beszélgetni 2., azért már eléggé összeszoktak. Másfelől viszont a saját baráti társaságomban imádok a középpontban lenni, "mókamesterkedni". És amúgy az új suliból majdhogynem az egyetlen olyan barátom, akivel tényleg hasonlítunk és hasonlóan gondolkodunk, őt úgy szereztem, hogy a barátnőm, akivel egy suliból jöttünk, összebarátkozott vele, és így már én is simán tudtam. Tehát csak az "egyedül" barátkozás megy nehezen. Négyszemközt amúgy egyedül is megy, csak ugye olyan alkalom ritkán adódik, de ha igen, akkor tök jól tudok beszélgetni.

2019. okt. 29. 08:54
 1/3 kevin064 ***** válasza:

Talán azt tudnám ajánlani, hogy próbálkozz neten (akár itt, akár facebookon, stb.), csak az a baj, hogy nem lehet tudni rólad sokat, így problémásabb a tanács adás.

Vannak hobbijaid, hol laksz, mit csinálsz a szabadidőben, milyen suliba jársz ?

2019. okt. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:

1. Derítsd fel a célcsoportot. Érdeklődési kör, sport, hobbi stb. Válassz ki ezek közül párat, amiről többet meg akarsz tudni, mert esetleg te is elkezdenéd vagy csupán azért hogy kérdezni tudj!

2. Szerkessz kérdéseket, amiket fel tudsz tenni ezekkel kapcsolatban!

3. Amikor a célcsoport együtt van, menj oda, és kezdj el a kérdések mentén irányított párbeszédet az illetőkkel, majd 2-3 kérdés után add át az irányítást a másiknak!

4. Ha esetleg ideges vagy, igyál előtte egy felest! Vagy otthon meditáció közben hangold magadat arra, hogy a beszélgetéskezdeményezés egy kezelhető stressz, sőt nem is az. HA nincs kocsma a közelben: Nagyon szép laposüvegek kaphatók.

2019. okt. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó ötletek :) Második, a gólyánál pontatlanul fejeztem ki magam, gimis gólyára gondoltam. De a feles még így is be szokott válni :)
2019. okt. 30. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!