Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Másnak is megváltozott a...

Másnak is megváltozott a barátaival a kapcsolata, miután szült? Mit tegyek, hogy el felejtsem? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

KB alig van kontakt, akkor meg érdekes voltam, amíg pici volt, mert akartak jönni megnézni.

Keresem őket, beszélünk, de ők ritkán, minden másról szoktunk, tehát 100 mindig arról van szó, amik a hétköznapi dolgok, nem a gyerekem a téma. Sőt, sose. Megyek olyan helyekre, ahol babások vannak, de úgy érzem velünk nem alakítottam ki olyan kapcsolatot, mint a már régi kapcsolataim. Mit tegyek, hogy ezt elfelejtsem? Nem akarok rájuk gondolni, kicsit olyan, mintha teljesen ki akarnak törölni őket, mintha semmi nem lett volna. Csak sajnos ezek nem amolyan felkapott baratsagok.

Van hobbim, de azért hiányzik, hogy csak úgy beulni valahova meginni valamit, beulni egy mozira, mert már itt tudom hagyni a gyereket több időre. Én vagyok hülye?


2019. nov. 13. 19:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%

Rajtad kívül senkit nem érdekel a gyereked. A többi gyerekes anyukát is csak azért, hogy a sajátjával össze tudja hasonlítani. Egy gyerektelent meg tényleg max addig amíg megnézi, jajj de cuki, jajj de édi, aztán annyi. Azt pont leszarják, hogy felül-e már, jön-e a foga, mennyit szopik, milyet sz_rik, hányas rugdalózója van, melyik pelenka nem dörzsöli ki. Ez csak téged érdekel. Nem is tudnak ezekkel azonosulni se érdemben hozzászólni.

Nyilván neked mostantól erről szól az életed, ez tölti ki a napjaid, de másoktól nem elvárható, hogy hónapokig vagy évekig lázban égjenek a te gyereked miatt. Az ő életük megy tovább.

2019. nov. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Senki nem írta, hogy forogjanak a gyerekem körül. Hanem, hogy egyaltalán akarjanak vagy szeretnének e Velem időt tölteni. Úgyhogy a válaszod nem hasznos, köszi.
2019. nov. 13. 20:23
 3/29 anonim ***** válasza:
64%

Pedig elsőnek igaza van, mégha nem is érzed úgy valószínűleg túltoltad a baba témát.


Ha hiányoznak te is keresheted őket, nem rájuk kell várni. Fél pillanat felhívni egy barátnőt és megkérdezni szeretne-e moziba menni, ráérsz x napon mert vigyáznak a gyerekre.

2019. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
69%

Nekem a legjobb bnőim között bizony már ketten szültek. Mivel mi teljesen más városokban élünk, amúgy is ritkán találkozunk, de messengeren, illetve telón is beszélünk :) van, amikor csak full random dolgokról, én az állataimról küldök képet, ő a kislányáról (első lépések, első szavak - mind "ott" voltunk :)),illetve az egyik bnőm pedig most terhes, ő a pocakról "tudósít". Emellett sok más dologról is beszélünk, és ha tudjuk, összehozzuk a talit :) most is tervezzük a karácsonyi talit, de nyáron is voltam náluk, elmentünk borozni, ilyesmi, addig a nagyszülők vigyáztak a babára.


Én azt mondom, és most figyelj jól, ha valaki ki akar ejteni az életéből, az baba nélkül is kifog. Valószínű, te is annyiszor koptattad le (nem szándékosan) a bnőket, hogy megunták. Másfelé ment az utatok, ennyi. Ezt el kell fogadni, és nem sajnáltatni magad!

2019. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
69%
"Keresem őket, beszélünk, de ők ritkán, minden másról szoktunk, tehát 100 mindig arról van szó, amik a hétköznapi dolgok, nem a gyerekem a téma. Sőt, sose." Ezek után miről csicsereg az első két válaszoló?
2019. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Szerintem elég világosan leirtam, hogy nem beszélünk a gyerekemről, olyan bosszantó, mikor ezt nem fogják fel egyesek.. De inkább elengedem, mert...

Mindig vissza jeleztem, kB 1 órán belül, de akkor is ugyan úgy jeleztem mikor csak egyáltalán dolgoztam és nem volt baba. Főleg a saját életükről beszélnek, beszélgetünk, abból jöttek a sztorik, tehát, max, ha kérdezik hogy vagyunk, a válaszom az, hogy köszi, mi jól vagyunk. Semmi több, szándékosan, hogy ne legyen az, hogy a gyerekről beszélek, képet se küldök nekik. Utolsó, köszönöm, valószínű válnak el az útjaink, a gyerek csak ratett...

2019. nov. 13. 20:34
 7/29 anonim ***** válasza:
17%
35 éves gyermektelen nő vagyok, 2 baratnomnek is van gyereke, az egyik nagyobb a masik 2 éves. Tudjak, hogy ugy vagyok a gyerekekkel mint a zsurafokkal. Szép szép, de otthonra nem kéne. Hála egnek nem is eroltetik a dolgot, babalatogatas, vagy fagyizas setalas a gyerekkel még ok, de basszus felnőtt értelmes nők vagyunk, van más témánk is. Altalaban 4 talalkozobol 1 gyerekes, de az altalaban 1-2 oras, a tobbi hosszabb, beszélgetős. Ha naponta küldenék a gyerekkel kapcsolatos dolgokat lehet nekem is elmenne a kedvem tőlük. Tudooom a valaszom nem hasznos, lehet lepontozni, de szerintem a te "barátnőd" is így van ezzel.
2019. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező: igen, másnak is. Bár szerencsére vannak barátok, akik tudják kezelni a helyzetet.


1.: Akinek gyereke születik, annak az élete is megy tovább, csak kicsit más irányba.


Amúgy nyilván beszélsz a gyerekről is, hiszen ez tölti ki az életed. De amúgy számos barátomnak van olyan hobbija, ami engem hidegen hagy, mégis végighallgatom, mert tudom, hogy neki fontos és pont erről szól a barátság.


A lényeg kérdező én együtt érzek veled. Sajnos az emberek furán reagálnak.


Nekünk volt barátunk, aki megsértődött, mert amikor két hónapos volt a gyerek az az ötlete támadt, hogy átjönnének szombat este 8-kor társasozni, mi meg mondtuk, hogy inkább délután jöjjenek. Erre az volt a válasz, hogy "nem mindegy? Úgyis alszik a gyerek." Na azóta se jöttek, pedig már két éves a gyerek. Annyira nem is bánom...

2019. nov. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
50%

Gondolom nem olvasták el..


Nekem is ugyanez a problémám kérdező, én vagyok az első a barátnői társaságban aki szült, és így ki is estem a bandából, nem igazán keresnek :)


Mennyi idős a babád?

2019. nov. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nekem 10 hónapos. Köszönöm, hogy azért vannal, akik értették, amit írtam. Te hogy bírod?
2019. nov. 13. 20:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!