Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Voltatok már úgy, hogy azért...

Voltatok már úgy, hogy azért nem mertek jobban barátkozni valakivel, mert jobb anyagi helyzete van?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon aranyos anyuka a játszótéren. Igazából szerintem kedveljük egymást és a gyerekek is.

Ő meghívott magukhoz, de amiatt nem mentünk el, mert akkor vissza kell őket hívni...és hát mi elég szerény körülmények között élünk. Kis panel lakás, ami nem túl modern, nincsenek drága kütyük meg drága játékok sem.

Én szívesen barátkoznék velük, de attól félek, hogy ha meglátják hol lakunk, akkor megszakad a barátság.


2019. nov. 19. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Én csóró vagyok, nálam mindig mindenki gazdagabb volt. Attól még jó volt másokkal lógni, főleg hogy ott voltak érdekes játékok. Ha a gyerekek kijönnek, nem számít. Lehet, hogy szülőként kicsit cringe a szitu, de a gyerekek nem ennyire pénz orientáltak még.
2019. nov. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

És mi a legrosszabb, ami történhet? Az, hogy tényleg megszakad a barátkozás. Aminek a félelmed miatt inkább esélyt sem akarsz adni. Megéri?


Amúgy nem baj ha kicsi, nem baj ha régi és az sem baj ha elavult. Legyen tiszta és legyen barátságos. És akinek ez nem elég, az magára vessen.

2019. nov. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem egy jómódú és egy szegényebb körülmények között élő közt már kinézetre van különbség, nem tudom elképzelni, hogy ne legyen tisztában azzal, hogy anyagilag nem egy súlycsoport vagytok. Ő szívesen barátkozik veled, ne utasítsd el csak azért, mert neked ilyen gondolataid vannak.
2019. nov. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

En voltam mindket oldalon. 19 evig eltem szornyen csoron,es most par eve elek relativ jomodban.

Nekem van mindenfele baratom,van olyan aki egyszinten van velunk anyagilag,van aki sokkal lejjebb vagy nem tudom hogy mondjak ezt.

Mivel en a csorosagbol jottem,ezert nekem nem okoz semmifele gondot szegenyebb emberekkel baratkozni. Totalisan tudok azonosulni. A jomodubb barataink mar nem igazan jonnek ki jol a mi szegenyebb baratinkkal,erezni a fellengzest,vagy lenezest.

Az a helyzet,hogy sokszor kerultunk kellemetlen helyzetbe a szegenyebb baratainkkal,mert vagy irigyek voltak rank,vagy folyamat lemondtak programokat mert nincs penzuk.

De ugyanigy a jomodubb baratainkkal is voltak nezetelteresek,nahat azok is tudnak rendesen irigyek lenni,nagy meg a nagykepuseg, azt nem igazan szeretjuk.

Mindent osszevetve,en sokkal jobban szeretem a szegenyebb baratainkat meg ezekkel egyutt is,mert egyszeruek mint a faek,lehet veluk egy csomo penz nelkuli minosegi programot csinalni stb,egyszeruen jobb veluk,sokszor meghivjuk oket,mert jo erzes ez nekunk is,meg azert kellenek ilyenek. De pl nalunk gazdagabbakkal nem igazan baratkozunk,mert majdnem az osszes sznob,amit en nagyon nem tudok elviselni es nem is akarok 😏

2019. nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Ne szégyelld magad és azt higy hogyan éltek. A fő hogy a gyermekednek mindene megvan ami kell és szereted. Ha valóban ennyire anyagias akkor nem barátnak való. Nyugodtan hívd meg,a jó barátság nem a pénzen alapul,ezt neki is meg kell értenie ha a barátod akar lenni.
2019. nov. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Légy büszke arra, amitek van! A lényeg valóban, hogy tiszta és otthonos legyen! Jártam már elég sok gazdag hàzàban, szép-szép... de valahogy hiànyzott belőlük az "élet", az otthon melege. Szerintem az fontosabb egy kisgyereknek még. Gondolj csak bele, a nagymamànàl hogy szerettek a gyerekek régen, pedig ott sem volt fényűzés. De mégis varàzslatos volt. Ne ítélj, mielőtt megismernéd az anyuka reakciójàt. Ha pedig gondja lenne vele, akkor magára vessen, hogy egy remek csaj baràtsàgàról csúszott le ,😉
2019. nov. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kötelező visszahívni dolgot most felejtsd el, ne neveld bele a gyerekedbe is. Anyám is ilyen volt: nem járhattam àt barátokhoz, nem alhattam ott náluk, nem mehettem el szülinapi bulikra, idősebbként nem fogadhattam el ajándékot... mert úristen viszonozni kell meg vissza kell hívni és mi ezt nem tudjuk megtenni. Borzasztó mély tüske volt, amit felnőttként is csak részben tudtam kiheverni.


Másrészt meg a gyerekek barátok, a gyerekek nem tesznek ilyen különbségeket. Nyugodtan hívd meg őket (de ne azért, mert ők is, és akkor KELL, ilyen nincs!!! Csak ha szívesen látnád őket), senkit nem fog érdekelni, hogy nincsenek drága kütyük.

2019. nov. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez ne legyen problema. A legrosszabb ami tortenet hogy meggondolja magat es nem akar baratkozni.

De lehet hogy nem erdekli ot a masik anyagi helyzete. Egy kaja meghivas nem draga de ahogy olvasom nektek a hely miatt kinos, nem az a gond hogy nincs mit az asztalra tenni ha vendeget hivnatok.

Nekem van olyan baratom aki nalam joval tehetosebb de ez nem volt soha gond. Olyan programokat szerveztunk amit en is megtudtam engedni anyagilag pl kisebb kirandulasok, hazibulik. Vannak neki gazdag barati, veluk jar draga kulfoldi utakra, meg draga hobbikat uznek.

2019. nov. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. nov. 20. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem adj esélyt a barátkozásnak, menj el hozzájuk és hívd meg őket, ha emiatt megszakad a kapcsolat, az lehet jobb is úgy, de lehet, hogy csak elmélyül a barátság, nem tudhatod.
2019. nov. 20. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!