Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, idén kezdtem el az egyetemet és mellette dolgozok. Jelenleg egy közeli barátnőm van csak itt, de vele tényleg nagyon jóban lettünk az utóbbi 3 hónapban, egy albiban lakunk. Van egy társaság, akikkel össze szoktunk járni kicsit iszogatni, beszélgetni. Januárban lesz a szülinapom, a barátnőmé pedig egy nappal később. Az volt a terv, hogy a szokásos társasággal fogunk együtt ünnepelni. Én ha nem is az ország másik feléből jöttem, de 5-6 óra haza jutni tömegközlekedéssel. Elég bonyolult, innen el kell vonatozni BPre, onnan busszal a falumhoz közelebbi nagyvárosba és onnan egy másik buszra átszállni és még egy 3/4 órát utazni. Azért jöttem ilyen messzire, mert ebben a kis faluban olyan társaságban voltam, akik az utóbbi időben eléggé elkallódtak. Nagy részük drogozik is, ki-ki jobban, ki kevésbé... sajnos én is sokszor sodródtam az árral. Az, hogy egyetemre bekerültem és egy olyan közegbe találtam meg a helyem, ahol az emberek drogok nélkül is elszórakoznak, nagyon jó hatással van rám és nagyon szeretek itt lenni. Pár régi barátom, abból a közösségből, kitalálta, hogy eljönnének a szülinapomra, hogy felvidítsanak, ugyanis szerintük szomorú vagyok és honvágyam van, mert a hosszú út miatt nem járok haza sűrűn. Az elmondásuk szerint sajnálnak, hogy még tanulnom kell. Mind dolgoznak és mintha lenéznének, hogy továbbtanulok. Nem tudom, hogy mondjam meg nekik, hogy ez az eddig legjobb dolog az életemben, hogy ideköltöztem és hogy itt nincs senki rám rossz hatással. Hogyha tényleg idejönnek - bár tudom, hogy csúnya, hogy így fejezem ki magam - félek, hogy leégetnek majd és elveszítem azt amit eddig felépítettem.

Sajnos nagyon buta voltam, amikor először mondták, hogy jönnének, mindjárt megörültem, hisz mégiscsak együtt nőttünk fel, szinte egy család voltunk, de nem tudom mennyire kapna el a viszédület.

A másik ami nem tetszik, hogy nekik sincsen autójuk és busszal jönnének és egyikük megkérdezte, hogy ugye majd kisegítem a visszautat, ha nem maradna pénze, merthogy “pont a hónap végén kell a szülinapomnak lennie”. Oké, hogy dolgozok, de el kell tartanom magam, annyira azért nem szeretném, hogy jöjjenek, hogy én áljak mindent. Ahogy ismerem magam, tuti mindenre meghívnám őket, mivel a vendégeim, úgy érzem így illene. Egyébként 3 csajról van szó, de lehet az egyik a pasiját is hozná…

Mit tennétek a helyemben? Már késő visszamondani? Nem akarok még nagyobb bunkó lenni és megbántani őket.


2019. dec. 20. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérném őket valamikor januárban, hogy tegyétek át a bulit február elejére, mert sajnos karácsony év eleje, stb, kiköltekeztél, ünnep miatt dolgozni se tudtál annyit, neked nem fog beleférni a buli. Ezzel kettőt oldasz meg egyszerre: nem kell együtt ünnepelni az új és régi társasággal egyszerre, ha nem szeretnél, hanem más időpontban csak velük; plusz leszerelted a hó vége van fizess te mindent kifogást is (mert hó eleje fizu után nem hivatkozhatnak erre).
2019. dec. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Belemennék a dologba azzal a kikötéssel, hogy az utazást ők fizetik. Persze ha véletlenül tényleg úgy jön ki a lépés, hogy kevesebb marad, belepótolok.. De ha eleve úgy jönnek el, hogy majd én fizetem a hazautat ha úgy van, nem pálya.

Aztán ha ott lesznek, körbevezetheted őket, beszélgethettek és elmondhatod nekik, hogy nem annyira szörnyű az életed mint amilyennek ők gondolják.

Miért vesztenéd el azt, amit felépítettél? Akikre itt szert tettél barátokra, társaságra, nem fognak másképp viszonyulni hozzád mert a hazai barátaid így vagy úgy viselkednek.

Inkább az a veszély áll fent, hogy a hazai barátaid fognak megsértődni, hogy te jól érzed itt magad nélkülük. Remélhetőleg semmi ilyesmi nem lesz, de azért erre is állj készen. Viszont azok a barátok, akik nem képesek elfogadni, hogy változik az élet, változol te is, és ők is, ahogy mindenki más és megsértődnek ennyi miatt..azok talán nem is érdemesek a barátságodra.


Nem késő visszamondani, simán megteheted ha úgy tartja kedved vagy úgy gondolod jónak, viszont akkor tuti el fogsz vágódni a szemükben :/ De mégis inkább gondoljanak bunkónak, minthogy eljöjjenek talizni és mindenki rosszul érezze magát. Ez csak szubjektív vélemény

2019. dec. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen barátok szoktak elkopni idővel. Változik az élet, változol te is, az ő hozzáállásuk talán kevésbé. Egyre több lesz a súrlódás és egyre kevésbé fogjátok megérteni egymást. Átéltem és nem bánom, hogy a múltat magam mögött hagytam.

Szerintem egy barátságba belefér az őszinteség. Nyugodtan el lehet mondani, hogy nem vagy olyan helyzetben, hogy fizesd az útjukat. Nem is értem ez honnan jön, sosem lenne pofám úgy elutazni valakihez látogatóba, hogy kifizettetem vele az utamat. Az, hogyha nála vagyok és mondjuk reggel reggelivel kínál és nem kéri az árát, oké, nyilván, hiszen ez nálunk oda-vissza működik a baráti társaságban, de minden más sok.

Kérd meg őket, hogy akkor menjenek, amikor kicsit rendezettebb az életed és anyagi szempontból az övék is. Egyébként ha leégetnének, akkor legalább tudod, hogy merre tovább, szükséged van-e még rájuk az életedben. Legközelebb már sokkal könnyebben fogsz tudni nemet mondani, ha úgy van. :)

2019. dec. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!