Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért szeretek ennyire egyedül...

Miért szeretek ennyire egyedül lenni?

Figyelt kérdés

Ha valakivel találkozni kell, vagy hívást kapok telefonon görcsbe rándul a gyomrom.


Ez introvertáltság lenne?


2019. dec. 22. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Ez több annál. Inkább szociofóbia.
2019. dec. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Kolompar Achillesz is szeret egyedul lenni. 7 eve egesz nap itt log gyakorin, percenkent frissitve az oldalt.
2019. dec. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Én is nagyon szeretek egyedül lenni, kicsi koromtól ilyen vagyok, inkább megfigyelő, mint a társalgásban résztvevő. Nekem így jó, így érzem jól magam. Naponta kell számomra az én-idő, egyedüllét, különben nem érzem jól magam a bőrömben. Van aki ennek az ellentéte, így színes a világ.


A családom így fogad el, a párom így szeret, én is így fogadom el magam, mivel ha akarnék sem tudnék más lenni. Taszítom a zajos, hangos, okoskodó, odamondó embereket és ők is engem. Vannak barátaim, de nehezen nyitok, kevés embert engedek közel magamhoz.


Igen, ez introvertáltság, de könnyen átmenet túlzott zárkózottságba, erre figyelni kell.

2019. dec. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok.

Alapvetően egyedül érzem jól magam. Ezért is futnak zátonyra a kapcsolataim. Laza haveri barátságoknál többre nincs igényem, csak ezt nem tudják elfogadni az emberek. Egyszerűen nyomaszt, ha állandóan valakivel együtt kell lenni mindig, mindig máshoz kell igazodni stb stb.

2019. dec. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, el kellene fogadnom magam, és talán ez menne is, ám nagyon akadályoz a kapcsolatokban, főleg a párkapcsolatban, mert az pont arra alapszik, hogy közel engeded a másik felet magadhoz és nem zavarhat a társasága.

Kevés lány hajlandó ezt elfogadni, a lányok nagyon igénylik a mozgalmas életet, társaságokat, bulikat stb.

Így 30 évesen pedig emiatt nyomás van rajtam mert nem tudom alaptermészetemmel szembe kell mennem és változást elérnem vagy fogadja el magam és engedjek el dolgokat, amelyekre amúgy lenne igényem.

2019. dec. 22. 19:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne keverd a dolgokat. Nem feltétlenül kell bulis csajt keresni. Hidd el vannak olyanok akik inkább mennek moziba, színházba, kirándulni miegymás. és nem igénylik a nagy pörgést. Viszont a fizikai, lelki közelséget annál inkább. Nem ugyanaz a kettő. Utóbbit nem nagyon tudod kikerülni. Én kétszer szaladtam rá arra, hogy lazább kapcsolat fordult így komolyabbra, szinte "észrevétlenül". Aztán már nem igazán találtam a kiutat. És gyakorlatilag minden téren lenullázott mindkét esetben. De annyira hogy szó szerint most a második esetben szerintem pszichológus lesz a vége a dolognak.


#4

2019. dec. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!