Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Életképtelen volnék egyedül...

Életképtelen volnék egyedül férfiként, vagy ez a szakítás miatt van? Nem szeretek az üres lakásba hazatérni.

Figyelt kérdés

Egész életemben mindig élt mellettem valaki. Kezdetben a családommal éltem, majd Budapestre költözve különböző lakótársakkal, végül hosszabb ideig egy ex barátnőmmel laktam együtt.


A szakításunk után kb. fél éve élek egyedül a korábbi közös lakásban. Nagyon rossz hazamenni úgy, hogy senki nem vár otthon.


Ennek ellenére nem az exem hiányzik. Őt elengedtem, szakításunk előtt már nem is szerettem igazán.

Szimplán csak egyedül lenni rossz. Szarul hangzik, de ha akár egy fiú barátommal élnék, már tízszer jobb estém és hangulatom lenne.


Reggel felkelve még rosszul érzem magam a bőrömben, de már a munkahelyemre utazva, és a munkahelyemen tök jól vagyok, mert tudom, hogy társaságban lehetek. Ha munka után van valami programom a barátaimmal, akkor majd kicsattanok, és hazaérve sem érdekel ez a magány téma (2-3 sör után főleg nem). :)

Sok barátom van, de nem lóghatok mindig a nyakukon, nem szólhat minden este a programokról.


Ennek ellenére mégsem jelenthetem ki, hogy teljes mértékben másokra szorulok.

Ha el kell mennem üzleti útra, semmi bajom sem az úton, sem az üres szállodai szobában.

Ha hétvégére hazautazom a családomhoz, akkor a magány minden jele nélkül túrázok a hegyekben reggeltől estig egyedül. Viszont természetesen ilyenkor tudatában vagyok annak, hogy este kilenckor otthon vár a családom.


Úgy érzem, hogy ez kihatással van a céljaimra, jövőbeni terveimre, konkrétan úgy, hogy az egyetlen tervem az egyedül töltött estéken, hogy túléljem a hétköznapokat.


Van valami ilyen jellegű betegség, amikor az embernek szüksége van erre a szociális biztonságra?

Egyszerűen csak akkor érzem jól magam a bőrömben, ha tudom, hogy van valami programom, vagy tudom, hogy olyan helyre térek haza, ahol más is van otthon.


Érdemes szakemberhez fordulnom?


A helyzetet csak tetézi, hogy 30 feletti férfi vagyok, tehát ezerszer stabilabbnak kellene lennem lelkileg.


A kutya-cica nem jó ötlet, sokszor vagyok távol napokig az albérletemtől.


2018. nov. 18. 11:29
 1/1 TappancsMancs ***** válasza:
Hát ha megszoktad a társaságot ne csodálkozz, majd lesz más, addig meg foglald le magad ezzel azzal. Addig menj többet társaságba pl munka után is lehet egy kicsit meg hétvégén is.
2018. nov. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!