Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy a kölcsön pénzt nem kell visszaadni, illetve mindegy mikor adják vissza?

Figyelt kérdés
2020. jan. 4. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Miért gondolják az emberek, hogy kötelező kölcsön adni, és nem lehet azt mondani, hogy nem?
2020. jan. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Elvből nem adok kölcsön senkinek. Azzal nem segitek. Nem elég, hogy nincs pénze, még varrjak a nyakába egy tartozást is? Azzal neki nem lesz jobb!

A másik meg az, hogy a kölcsönkérők azt gondolják, ha tudtál adni, akkor neked nem fontos az a pénz, anélkül is jól elvagy. Akkor meg minek siessenek a pénz megadásával?

2020. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolják azt. Illetve akkor gondolják, hogy mindegy, mikor adják vissza, ha nem tisztázza a kölcsönadó, hogy meddig adja kölcsön.
2020. jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Tőlem eddig aki kölcsönkért, arról utána mindig kiderült, hogy nem szükséges luxusra kellett neki. Pl. a bejárónőjét fizette ki belőle, a másik meg elment nyaralni a tőlem kért pénzből, mikor tudta, hogy rosszul állok anyagilag, de persze előtte egyik sem mondta meg, hogy csupa olyasmire költik, amire nekem, a kölcsönadónak nem is futná. Senkinek sem adok kölcsön.
2020. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem kötelezö persze, csak altalaban az lesz elhordva mindennek aki nem ad kölcsön. Hogy milyen baràt/ember. Ilyenkor jön az hogy en is segitettem neked meg mindenfele zsarolàs.
2020. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elvből nem adok kölcsön, ezt így vezettem be a felnőtt életem elején, és azóta is tartom magam hozzá. És nem is kérek kölcsön. Adni amúgy azért nem adok, mert nem egyenletes a bevételem (vállalkozó vagyok), van amikor bejön annyi pénz, amiből fél évig el lehet élni, utána pedig van pár hónap nulla bevétel, ilyen jellegű a munkám.

Először nem tetszett a rokonságban, aztán megszokták. A másik meg az, hogy ha én kerülnék szarba, én sem tudnék senkitől kérni, ezért képezek tartalékot.

2020. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!