Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Közösségioldalon mindenki...

Közösségioldalon mindenki reagál a másikra, üzenetbeni kapcsolattartás nem megy, miért? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Amit tapasztalok: volt munkahelyről jóban voltam pár kollégával. Szerettem volna tartani a kapcsolatot azután is, miután útjaink külön váltak. Elmentek más munkahelyre, más-más lakóhelyre költöztek stb.

Nem megy az üzenetbeni kapcsolattartás (e-mail-re sem reagálnak), ugyanakkor, azt tapasztalom, hogy az utált volt kolléga Fb postjai-ra reagál az illető például, sőt, vállalkozását méltatja, ajánlja. Sokszor belefutok olyanba, hogy egymás háta mögött fúrkálódó emberek FB-n reagálnak egymás postjaira, megosztásaira, stb. Én mióta nagy nehezen regisztráltam pár éve (sajnos), azóta sem tudtam megszokni az Fb világát, sose osztottam meg semmit, számomra teljesen idegen ez a világ. Kéthavonta ha egyszer belépek oda, azt sem szívesen. Tehát nem nézem a profiljukat, e-mail-ben az arcomba tolja, hogy egymás megosztásaira reagálnak, stb... Tudom, ki lehet kapcsolni az ilyesmit, követést is leállítani, amit már meg is tettem némely esetben és a jövőben is meg fogok tenni. Volt hogy elküldtem illetőnek a születésnapi jókívánságos e-mail-t, válasz nem érkezett rá, de az illető aktív volt FB-n és akkor történt az általa nagyon utált kolléga méltatása is (aki őt el akarta lehetetleníteni, ki akarta rúgatni, stb). Már ők sem egy helyen dolgoznak.

Miért van az, hogy se e-mail se Messenger üzeneteimre válasz nem érkezik azoktól, akikkel állítólag jóban voltam és akkor úgy tapasztaltam ők is velem. Sosem gerjesztettem pletykákat, nem bántottam, nem járattam le senkit.

Középkorúak vagyunk (35 éven túl), nem arról van szó, hogy rá vannak kattanva a közösségi oldalra, mindenkinek van élete, munka-család, stb...

Tudom részben személy-specifikus a kérdés (mert "velem történik"), anélkül hogy engem ismernétek talán kicsit nehéz válaszolni, ugyanakkor a "közösségi oldal" világának ismerete hiányában kénytelen vagyok azt feltételezni, hogy ez valamiféle általános jelenség, vagy mással is előfordul ilyesmi.



2020. jan. 5. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 37 évesen pár hónap alatt rájöttem, hogy a facebook nem az én világom. Profil végleges törlése: igen

Biztos benne? Igen. Ennyi.

2020. jan. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez Mo.
2020. jan. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a facebookon kell levezetni a kudarc élményt. ;) és nem is attól kell várni az áldást. A facebook egy ugyanolyan oldal, mint bármilyen app. Aki ott éli az életét és valami nem úgy megy ahogy szeretné azt hiszi a facebook tehet róla. Lehet azt felületesen is hasznàlni anélkül hogy kimondanád azt a szót hogy facebook...
2020. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

E-mail-es kapcsolattartást említettem, tehát, hogy én úgy tartom velük a kapcsolatot, valamint azonnali üzenetküldő alkalmazással.

A kérdés további részéből sem hiszem hogy az jött volna le: "én a Facebook-on élem életem" és "azt teszem felelőssé". Nekem fura az, hogy az utált kollégára reagálnak, az értéktelen celeb igénytelenségeit megosztják, az én üzeneteimre pedig nem reagálnak.

2020. jan. 5. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!