Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én vagyok a hibás (rövid sztori)?

Én vagyok a hibás (rövid sztori)?

Figyelt kérdés

Sok meleg barátom van, és mindig hívtak meleg bulikba, volt olyan, hogy én voltam az egyetlen heteró. Az egyik buliban ott volt egy ismert meleg színházi rendező is. Nekem hatalmas megtiszteltetés volt vele együtt bulizni, készült is egy kép, amint rajta van ő, én és még pár ember. Fel is raktam a képet a Facebookra. Erre az történt, hogy a következő bulin mondja a házigazda, hogy a Géza haragszik rám. Kérdem, hogy miért. Azért, mert felraktam azt a képet, amin ő is látszik a háttérben. Ezzel nekem az a bajom, hogy a Géza miért nem szólt nekem, hogy vegyem le, miért a hátam mögött bírált. Na, megérkezett a buliba Géza is, én meg mondtam, hogy nem fogok vele kezet. Erre lett nagy sértődés, kirohant, az utcáról kellett visszahozni. Végül elsimult a dolog, koccintottunk, úgy tűnt minden rendben. Viszont azóta nem hívnak buliba. Kérdezgettem a házigazdát, hogy mi van, folyton azt mondta, hogy azért nem, mert nincs is buli. Előtte egy-két havonta volt, aztán meg érdekes módon kilenc hónapig nem. Ezután, mivel azt gondoltam, hogy a házigazda sem egyenes velem, hogy megmondaná szemtől-szemben, "Figyelj, azért nem hívlak, mert múltkor volt az a vita.", közöltem vele, hogy vége a barátságnak.


Hibáztam valahol ebben a történetben? Akár részben, akár egészben? Abban, hogy szóvá tettem Gézának majd később a házigazdának is, hogy nem egyenesek?


2020. jan. 11. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Hibáztál, több ponton is. Nem kérdezted, hogy megoszthatod -e a képet; nem fogtál kezet; nem kérdeztél rá, hogy tényleg probléma -e; nem kértél bocsánatot. Miért akarsz olyan társaságban lenni, ahol nem tiszteled az embereket, és akarod kiprovokálni, hogy megsértsenek?
2020. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
4%

Első kérdés


Sajtó nyilvános esemény volt, vagy civil buli?


Ha sajtó nyilvános esemény a GDPR törvénye szerint megoszthatóak a képek szabadon. Tehát ha valaki ezt nem akarja akkor ne menjen ilyen rendezvényre.


Ha civil buli volt úgy egyesével mindenkit meg kellett volna kérdezned, hogy megosztható-e a kép, amin szerepel és nemcsak szóban hanem írásban dokumentálni kell ezt úgy hogy tudatában van hogy a róla készített képeket megosztanád és ezt egy aláírással is jelezni kell a dokumentumon.


Akiről kitesznek képet és aláhamisítanak egy kamu dokumentumot az bűncselekmény. Csak ezt az oldalát is ismerd. Szóval ez nem igy működik hogy firkantsd már alá az odadobott lapot gyorsan hanem először tájékoztatni kell és elolvastatni a dokumentumot ha megengedi és dokumentálni.


Ha civil buli volt jogosan haragszik rád Géza bácsi.


Hogy miért kamuztak a következő bulikról azt már a te dolgod kideríteni, de lehet, hogy Géza bácsinak semmi köze hozzá.


Hááát! Mivel meleg buli és te hetero vagy, lehet megtetszettél egy meleg tagnak akit nem akarnak hogy kínlódjon lelkileg mikor ott vagy. Csak tipp!

2020. jan. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem alap, hogyha készül egy kép, amit én felteszek egy közösségi oldalra, megkérdezem a rajta szereplő ismerőseimet, akik jól kivehetőek, hogy nem baj-e, ha felteszem.

Inkább, hibáztál.

2020. jan. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!