Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közlekedési baleset történt....

Csillag25 kérdése:

Közlekedési baleset történt. Ki a hibás? Sztori bent!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Főútvonalon araszoltam az autómmal, több száz méteres a kocsisor, megfogott minket egy lámpa. Mivel nagyon sokan voltak még előttem, úgy döntöttem, hogy balra lekanyarodok egy utcába, és azzal megkerülöm a sort. Nagyon szűkösen álltunk, így nem tudtam az autót mozdítani, így amíg el nem indult a sor, csak az indexet tettem ki, balra fordulási szándékkal. Amikor megindult a sor, egy métert előregurultam, elkezdtem tekerni a kormányt balra, ezzel egy időben belenéztem a tükörbe, és nem láttam senkit, de a bal első kerék is még bőven sávon belül volt. Ekkor átpillantottam a visszapillantó tükör felett, hogy a szembe jövő sáv is szabad-e. Amikor is, ebben a pillanatban egy nagy csattanás balról, és repült egy motoros. Azonnal kiszálltam, ő addigra már fel is állt, porolta magát. Kérdeztem hívjak-e mentőt, többen ki is szálltak, de a sérült mondta, hogy nem akarja, nincs rá szükség. Mondtam hívok rendőrt, erre rám szólt, hogy arra sincsen szükség, ne bonyolítsuk ennyire az ügyet. Kétszer is megkérdeztem még utána, és akkor sem akarta. Mikor láttam, hogy nincs komolyabb baja, beleegyeztem, hogy rendezzük el magunk között. Félreálltam az autóval, a motort is lehúztuk az útról, hogy szabad legyen az út a forgalomnak. Ekkor már látszott, hogy sántikál, így ragaszkodtam hozzá, hogy legalább a kórházba elviszem. Kedvesen még azt is mondta, hogy ő engem ezzel nem akar terhelni, majd elviszi egy ismerőse. Természetesen ebbe nem mentem bele. Felírta az adataimat, én is az övét, a motort egy közeli ismerősének az udvarába toltuk, az én autómat a kapu előtt lezártuk és otthagytam, mert a kormánnyal is történt valami, gyakorlatilag életveszélyesen lehet csak irányítani. A sérült ismerőse, akinél a motort bevittük, bevitt minket a kórházba, ahol megvizsgálták a sérültet, és megállapították, hogy 8 napon belül gyógyuló, zúzódásos sérüléseket szenvedett. Ekkor kezdődött az érdekes része. Szerinte én vagyok a hibás. A lényeges infó, hogy neki egy nagytestű robogója van, segédmotoros kerékpár. Azt akarja, hogy én fizessem az ő kárát is. Mivel kissé gyenge jellem vagyok ebből a szempontból, és nem igazán tudtam, valóban én hibáztam-e, így felajánlottam neki, hogy kifizetem a motorja javíttatását. Nem tudom, hogy volt-e a motoron biztosítás, - mert amikor a nyilatkozatot írtuk arról, hogy árajánlat alapján eldöntöm, hogy ő csináltassa-e meg, vagy én keresek szerelőt a saját kontómra, vagy pénzösszeget ajánlok fel - akkor nem voltak nála a motor papírjai, így vissza kellett menni az ő lakhelyére. Két tanúval alá is írtuk a papírt. Igaz, sehol nem írtam bele, hogy elismerem a hibát, és azt sem, hogy mennyi az összeg, amit vállalok, viszont bele írtam, hogy ő nem akart rendőrt és mentőt sem. Felhívtam a rendőrséget, ahol elmondták, hogy mivel elhagytuk a helyszínt, így nem tudnak már ezzel kezdeni semmit sem. Vagy megegyezünk, vagy polgári peres úton rendezhetjük. Szeretném megkérdezni, hogy valóban én hibáztam-e, és hogy a nyilatkozat ellenére, elállhatok-e a fizetéstől, valamint, ha beperel polgári úton, akkor mire számíthatok, és ha nem én hibáztam, akkor hogyan tudom az igazamat bizonyítani.

A válaszokat előre is köszönöm! (a rendőri intézkedés kihagyásáért nem kell leszúrni, tisztában vagyok vele, hogy ott hibáztam, és hívnom kellett volna, de ez a történeten már semmit nem változtat!)



2012. okt. 17. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha már indexeltél, és a motorost nem láttad a tükörben, akkor nem te vagy a hibás. (Vagyis, feltételezzük, hogy messzire láttál a tükörben, és már kitetted az indexet, még mielőtt a motoros elkezdett volna kerülni téged.)


Szerintem így van. (Motoros voltam.)

2012. okt. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ezek mind feltételezések... Hogyan tudom bizonyítani? Amúgy, úgy tudom, hogy segédmotorral nem előzhet kocsisort, főleg balról! Vagy nem jól tudom?
2012. okt. 17. 15:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Előzhet kocsisort, csak nem balról!
2012. okt. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes...Én még úgytanultam,hogy jobbról tilos az előzés..


Franc tudja már követni a mindig változó kreszt...:XD

2012. okt. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De mégis, csak fordítva gondoltam xd
2012. okt. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem összezavartak kiskoromban ezzel a hülye mondókával, és néha azt se tudom melyik a jobb kezem...


Szóval előzhet balról kocsisort, jobbról nem előzhet. Csak hülye vagyok.

2012. okt. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

jobbról előzött=> ő a hibás azt cső

ne fizess semmit se neki....

2012. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Mivel rendőrséget már valóban nem lehet bevonni az ügyben, marad a polgári peres eljárás... mégnézetni, hogy az irat mennyire hiteles, jogszerű, a felek jóhiszeműen jártak-e el, és ha igen, akkor mekkora az az összeg, amely jogosan követelhető, ill. követelhető-e egyáltalán. A dolgokat nem kell szépíteni, amikor elmész egy ügyvédhez. Azt nem írtad, követel-e és mekkora összeget kér a másik fél, és az is lehet, hogy még mindig meg tudsz vele egyezni szóban. Egyébként nem hiszem, hogy sok pénzt le tudna rólad húzni, mert az aláírt papíron nem szerepel a pontos orvosi lelet, a tünetek stb. Szóval légy észen, beszélj vele és ha lehet, legyetek korrektek egymással. Hogy utólag "meggondoltad", és mégsem fizetnél, ez nem túl szép, de lehet, hogy az alacsony követelendő összeg miatt nem éri meg bíróságra járni. Esetleg néhány verőlegényre számíthatsz egy szép esős délután.
2012. okt. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Motoros és segédmotoros álló sort jobbról és balról is előzhet. Biciklis csak jobbról. Simán előzhetett már a motoros mikor te csak nézelődtél még, és ha sorban állsz az indexed nem is láthatja. De ha látta volna akkor is neki van elsőbbsége ha már épp előzésben volt. Attól ,hogy kirakod az indexet,nem azt jelenti , hogy neked van elsőbbséged. Te vagy a hibás. Máskor jobban kéne figyelni.
2012. okt. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint te hibáztál.Te jelezted ugyan,hogy forgalmi sávot szertnél váltani, de nem győződtél meg kellőképp arról, hogy szabad-e az a sáv,ahova át szeretnél sorolni. A motoros-vélhetően-szabályosan közlekedett,te pedig nem adtál neki elsőbbséget. Sajnos van ilyen,szerencse,hogy nem történt nagyobb baj. De azt nem értem, hogyha neked van érvényes KGFB-d(gondolom van),akkor miért nem írjátok meg. Neked le van a gondod az egészről ,ugrik 2 bónuszod,azt el van intézve.A motoros kárát megtéríti a te biztosítód, így nem neked kerül pénzedbe.
2012. okt. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!