Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért csinálja azt több...

Miért csinálja azt több közeli barátnőm is, hogy amikor panaszkodom, nem reagálnak?

Figyelt kérdés

Huszonévesek vagyunk.

2-3 embernél is előfordul, hogy ha Messengeren leírom nekik a gondomat, vagy eltűnnek, vagy egész egyszerűen az adott üzenetre nem reagálnak, a többire igen. Élőben pedig szavamba vágnak / amint levegőt vennék, beszélni kezdenek - és az a vicc, hogy általában ez szintén panaszkodás, amit természetesen én is szívesen meghallgatnék (mert épp ez történt vele, ez van, jobb kibeszélni), csak jól esne, ha előtte ők is engem.

Egy hete olyan eset volt, hogy az egyik barátnőm bátorított, hogy Messengeres hangüzenetekben nyugodtan mondjam el a bánatomat. Elmondtam, csak a legapróbbra reagált, majd eltűnt. Pár óra múlva megírta,mi volt az dolga (ez eddig oké), de a hangüzikre akkor se reagált érdemben.


Olyan barátnőkről van szó, akik esetén (legalábbis elméletileg) érdekel minket, hogy mi van a másikkal, ha úgy van, dicsekszünk, ha úgy, akkor panaszkodunk. Ha éppen olyan élethelyzetben vannak, ők is rengeteget szoktam panaszkodni nekem, amit én igyekszek meghallgatni. Sőt, többnyire, azaz egy-két esetet leszámítva meg is hallgatom (nemcsak igyekszem).



2020. jan. 22. 13:47
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Azt írtam, hogy a gyári munkát nem lehet imádni, max ellenni vele. Hol beszélek itt a munkásokról magukról??



Szerintem a legjobb dolog egymás lelki szemestesládájának lenni, amíg ezt kölcsönös. :)

Szeretem mások élethelyzetét hallgatni és szeretem, ha van kinek elmesélni a sajátomat.

Különben is, kettesben miről beszélgessünk?

Filmeket nem nézek, helyette kreatív hobbijaim vannak, bár a programozás tanulása miatt 1, 5 éve alig foglalkoztam velük. Sportolásról, főzésről, kirándulásról, kreatív hobbikról, utazásról (bár én Budapesttől 300 km-nél messzebb sohase voltam, jó hallgatóság vagyok), háziállatokról lehet velem beszélni. Politizálni is.

De mindenképp előkerül egymás élete, és mint írtam, szeretek is arról beszélni. :)

2020. jan. 23. 10:35
 22/27 anonim ***** válasza:

Az a legjobb, ha jóban-rosszban kitartatok egymás mellett és őszinteség, bizalom is megvan, nem megy át pletykálkodásba.

Ha csak panaszkodásból áll a kapcsolat, akkor az vehet egy olyan irányt, hogy másról sem fog szólni az egész.

2020. jan. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Esetleg kérdezd meg tőlük.


Az állandó panaszkodás és a hurráoptimizmus között szerencsére van némi átmenet.

2020. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Mondjuk az igaz, hogy lehet, hogy túl sok volt az életünkről beszélgetés és túl kevés a semleges.

Kicsit autista vagyok, rettentő kevés filmet nézek és regényt olvasok, hírességek közül csak néhány úszó érdekel. A helyzetpoénokat 90%-ban nem értem. Ezer dolog érdekel, de azok jellemzően másokat nem.

Amiket az előző kommentben felsoroltam, azok maradnak közös témaként a mi történt veled, munkád, családodon kívül.

2020. jan. 23. 10:50
 25/27 A kérdező kommentje:
Akkor kérdezzem meg, hogy ha ti panaszkodhattok, akkor én miért nem?
2020. jan. 23. 11:22
 26/27 anonim ***** válasza:

Oké, szerencsés vagyok akkor. Legyen, vállalom. :)

Te viszont idegesítő, szóval számomra már nem is kérdés, miért ráznak ke. Olyan vagy, mint aki versenyzik mindenkivel, és bizonygatja, hogy neki rosszabb, mint bárki másnak, miközben semmi igazán rossz dolgot (pl komoly betegség) nem írtál... Ne haragudj, de én sem szeretném veled ezt a beszélgetést folytatni.

2020. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Amikor összehasonlítást írtam, maximum olyan kontextusban, hogy mindenkinek rossz. :D

Viszont te 0 információ alapján minősítetted, hogy szerinted nekem nem is olyan rossz, amit nem tűrök.



Viszont azon már korábban is gondolkoztam, hogy más miért szeret nekem panaszkodni - merthogy szeret, majdnem mindenki.


1. Meghallgatom. Nincs olyan szövegem, hogy jaj negatívum jaj ki kell zárni miegymás.

2. Nem adok kéretlenül tanácsokat. Ha kér, megpróbálok, már ha van épkézláb ötletem.

3. Igyekszem megértést tanúsítani és főleg nem minősítem más problémáját. Nem élek a bőrében, egyrészt hiába mesél, az az információknak csak egy része, másrészt nem érezhetem át, milyen erős a lelke.


Te 86%-os nem lehetsz annyira erős ember meg kellemes meg stb, ha ennyi empátia és türelem nem szorult beléd.

2020. jan. 23. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!