Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek igazi barátaim?

Miért nincsenek igazi barátaim?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok és sosem volt igazi barátnőm akivel mindent együtt csináltunk volna. Nem mondanám, hogy visszahúzódó vagyok. Könnyen feloldódom egy társaságban. Középiskolában is ki voltam közösítve. Van egy stílusom, de szerintem az nem bunkó. Inkább egyből az igazi arcom mutatom ami véleményem szerint szereti a viccet, bolondozik. Vagy a "mai" lányok ezt nem szeretik csak a külsőségeket?

Viszont egyre jobban érzem, hogy kezdek befele fordulni. Elszomorító, hogy úgymond senki sem akar az én társaságomban lenni.


2020. jan. 24. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha budapesti vagy esetleg, akkor részemről barátkozhatunk :)
2020. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valamit vagy rosszul csinálsz vagy rossz emberekkel vagy körbevéve vagy szimplán unszimpatikusan nézel ki. Illetve csak a pozitívakat írtad le a személyiségedről, biztos akad ezek mellett mások számára negatív is, azért nem közelednek komolyabban feléd.
2020. jan. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lehet, pl mikor diákként dolgoztam mindenkire mosolyogtam és akkor is azt hallottam vissza, hogy én miért vigyorgok állandóan,idegesítő. A külsőm meg szerintem nem "visszataszító". A családban azt mondják egy szín folt vagyok, de lehet ők csak elfogultak, sőt biztos.
2020. jan. 24. 11:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt a "maizást" felejtsétek már el :D 7 évvel vagyok idősebb nálad, mégis mintha én írtam volna ki a kérdést.

A középiskolai kiközösítés nem egy rejtélyes folyamat. A kamaszok pont abban a korban vannak, amikor már elmúlik a gyerekkori naivitás és elfogadás, konkrétan csípőből félnek mindenkitől, aki más, mint ők. Ez az állatvilágban is így van, természetes védekező mechanizmus, a falka kiszorítja a "furcsa", ezáltal talán beteg egyedeket. Ezért is klikkesednek mióta világ a világ, mindegyik ahhoz húz, akiben hasonlóságot lát.

A delikvens aztán így nő fel, testbeszédben, kommunikációban, kisugárzásban tudat alatt is alkalmazkodik ehhez a felálláshoz, később visszaüt keményen.


Én pl. apukám halála miatt depressziós, visszahúzódó voltam, egy jó sajátos rocker stílussal, anyám is mindig fura volt, gondolom nem éppen nyerő testbeszédet tanultam el tőle. Középsuli első heteiben nem találtam magamnak barátot, majd persze ki is szorultam minden körből. "Furcsa" voltam, nem voltak barátaim, egyre távolságtartóbb és csendesebb lettem, a többiek számára ijesztő. Ennyi a történet.

Hiába kerültem ki onnan, lehetek most akármilyen nyitott, jófej, tanulhatom a normális emberi kommunikációt, igyekezhetek akárhogy, visszaütnek a korábbi tapasztalatok észrevétlenül is a testbeszédemben. Mindenkivel erősen távolságtartó vagyok. Mivel egyébként extrovertált lennék és ez meglátszik az ízlésemen, az emberek kivétel nélkül azt hiszik, hogy nagyképű vagyok, lenézem őket, meg ilyenek, beteg dolgokat hallottam vissza :D Lassan kezdem ehhez igazítani a kinézetem, mert meguntam, hogy minden apró beszélgetés fura, elgondolkodó fejekbe vág át náluk, ha ezt akarják belelátni, legalább tudják, mire készüljenek :)

2020. jan. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem suliban szóltak be folyton, "vigyorinak" hívtak, pedig ritkán történt olyasmi, ami meg tudott volna nevettetni, de az mindig zavarta őket. Így visszagondolva vagy szarkasztikusnak gondolhatták, vagy ennyire ütötte egymást a kisugárzásom és a viselkedésem, inkább vicsorgásnak hatott nekik. Mindenesetre valami nagyon off volt, mert így visszagondolva biztos vagyok benne, hogy megijesztettem vele őket.
2020. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Na, de hogy valami tanácsot is adjak, valahol mélyen elrejtve nálad is ott lesz minden kiközösített gyerek sajátja, a "ha közelebb jössz, letépem a fejed"-féle testbeszéd. Lehet a kisugárzásodban, a tekintetedben, a mozdulataidban, a beszédstílusodban, de ott van. Én a mosolygás-probléma miatt a szemeidre tippelnék így látatlanban, mert visszanézve a régi képeimet, őrült tekintetem volt, na az egy telifogas mosollyal tényleg félelmetes. Én a helyedben felkeresnék egy pszichológust, hátha.
2020. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy psziho vigyorod van mint a kis anime lánykáknak.
2020. jan. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem sincsenek:(

22L

2020. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!