Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek igazi barátaim?

Miért nincsenek igazi barátaim?

Figyelt kérdés

Vagyis... mostmár nincsenek. Általánosban volt két lány akik szinte a legeslegjobb barátaim voltak aztán ballagás után szétszéledtünk. Gimiben azt gondoltam más lesz a helyzet de nem. Van pár ember akikkel elvagyok és jól érzem magam de miután vége a sulinak senki. Senki nem keresi a társaságom, senki nem hív sehova. Ez annyira elfajult hogyha belegondolok sírhatnékom van. Anya is aggódik értem. Nem értem mi baj lenne velem, az tény hogy felénk vagyok és visszahúzodó nehezen kezdeményezek. Esetleg arra gondoltam beíratkozok valami szakkörre. Pl rajzra mert imádok rajzolni. Ez beválna szerintetek?


Bocsi a hosszú kérdésért, valahogyan ki kellett adnom magamból. Előre is köszönöm a válaszokat :)


2019. ápr. 23. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez jó ötlet. Egy jó hobbi mindig új kapcsolatokat szül. Amúgy nekem sincsenek barátain, sőt... Durva és hosszú, hogy mi történt.
2019. ápr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Ahhoz, hogy mély barátságok alakuljanak, neked kell kezdeményezned, mert ha vársz, akkor nagyon csekély az esélye, hogy valaki érdeklődni fog utánad (mint barát, de ez igaz a párkapcsolatokra is). A legtöbb barátság szerintem idő kérdése, ez nem alakul ki azonnal. Ahhoz, hogy elkezdjen egy barátság alakulni, időt kell tölteni a másikkal. Fontos viszont, hogy ne nyomulj rá a másikra, mert - a legtöbb esetben - ez a fajta közeledés taszító lehet. (A mondandóm csakis a barátságról szól, de bizonyos esetekben párkapcsolatról is lehet szó) A lényeg, hogy ismerkedj, legyél nyitott a külvilág felé. (Tudom, nem egyszerű, én például legalább 2 évig dödögtem magamban, míg elhívtam valakit beszélgetni.) A másokkal való ismerkedést kezdhetnéd egy fagyi, vagy kávé melletti beszélgetéssel suli után. Vagy elhívsz valakit moziba. Ahhoz, hogy barátságok tudjanak kialakulni, nem lehet várni, tenni kell, ez csak így fog menni. Ha mindenki vár, hogy valaki elhívja egy sütire a közeli cukrászdába egy beszélgetésre, soha senki nem fog másokkal bármilyenféle kapcsolatot létesíteni. Nyiss az emberek felé (erre például jó a szakkör is), mert másképp magadra maradsz. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan.
2019. ápr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogyne. Már azért is, mert szereted csinálni. Menj nyugodtan.

Az emberek meg a feltűnő emberek társaságát fogják főként keresni, ami kicsit szomorú. Nem mindenhol van így, te se leszel mindig ilyen eltávolodó környezetben. Ne pánikolj rá, de azért figyeld az embereket.

2019. ápr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a problemam.

Próbálok valahogy barátokat szerezni, de valahogy sosem az igazi.:/

2019. ápr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ebbe a helyzetbe vagyok..Hogy nincs igazi barátom..Van akikkel beszélő viszonyba vagyok de nem olyanok akikkel el lehetne menni bárhová is..
2019. ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is ugyanez a problémám..
2019. jún. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!