Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki lehet bírni az egyetemet...

Ki lehet bírni az egyetemet barátok nélkül? Hogy nincs kihez szólni?

Figyelt kérdés
Nem volt még velem ilyen soha, de úgy alakult hogy kiszorultam az összes klikkből. Ki lehet majd így bírni? Még ezen kívül 2 évem van. Mondjuk az lefoglal, hogy elég nehéz szak, így főleg a tanulásra koncentrálok. De olyan szomorú, hogy még a kis strébereknek is vannak ismerőseik, barátaik én meg full egyedül. És ezzel nem szeretném leszólni őket, mert tudom hogy az én hibám, hogy nem lettek barátaim. Nagyon szorongós vagyok, depresszió is beütött, teljesen kimaradtak az egyetemi életből, nincs konkrétan SENKIHEZ szólnom. Amúgy egyetemen kívül vannak barátaim szerencsére, csak rossz egyedül téblábolni a folyosón, meg órán is egyedül ülök stb. :(
2020. febr. 10. 17:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Kibírni ki lehet, sokan megtették már. Azt hogy érdemes-e, már más kérdés. Nyilván szaktól is függ, meg elhivatottságtól, de én személy szerint nem bírnám sokáig.
2020. febr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

*kimaradtam, elírtam bocsi.

Most meg már hogy kialakultak a barátságok nem tudok odamenni hozzájuk pláne, mert ők már a személyeis dolgaikról beszélnek egymással, furán venné ki magát ha odapofátlankodnék. Vagy mit csináljak? Borzasztó lesz még így 2 év, de semmiképp nem megyek el, mert tökéletes a suli is, meg a szak is számomra

2020. febr. 10. 17:41
 3/23 anonim ***** válasza:
Nyilván ki lehet bírni, személyiségtől függő, hogy könnyen vagy nehezen. Én például nem is erőltettem a barátkozást, nem vagyok nagyon szorongós vagy antiszociális, csak nincsenek olyanok, akikkel kedvem lenne egyetemen kívül összejönni.
2020. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz így most, szünetekben általában csak messengerezek a barátaimmal vagy a barátommal, ebédszünetben meg vagy a kocsimban ülök vagy elsétálok valamerre, ami jó, mert vidéki egyetem, így tudok sétálgatni a környéken, csak most hideg van. Sosem voltam még ennyire egyedül. Vagy tudtok valami tippet hogy mivel találjam fel magam?
2020. febr. 10. 17:46
 5/23 A kérdező kommentje:
De ez az, hogy én szeretnék barátokat, csak elszúrtam és nem sikerült. Gimiben mindig volt társaságom, pedig ott is szorongtam
2020. febr. 10. 17:47
 6/23 anonim ***** válasza:
En mondjuk az a tipus vagyok aki abban, hisz hogy sosem keso... eszerint is cselekszem. Ha 2 evig tanultam es kesobb jovok ra hogy hianyzik a tarsasag, akkor elmenmek egy egyetemi bulira, vagy orak elott szobrozo ismeroseimmel (2 ev alatt azert ha nem is baratok de ismerosok) elkezdek random dumalni... nem kell felni. Folyton mindebki parazik “jaj mit gondolnak”. Mit mit, hogy megnyilsz, ha meg azt gondlja valaki mekkora hulye vagy mert ismerkedsz, az meg szerintem a hulye. Na bumm. Ki nyert? Senki. :D max te...
2020. febr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%

Mivel szúrtad el? Én elég félénk, gátlásos vagyok, nem ismerkedek könnyed. De hozzám odajöttek mások. Szóval semmit se tettem, mégis volt kihez szólnom. Sulin kívül is mentünk egy-egy programra.

Azzal se tudsz beszélni, aki épp melletted ül? A sulival kapcsolatos dolgokról se?

2020. febr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
5%
Tudják a házi feladatot,és egyéb dolgokat lekérni tőlük. Ne legyél már ilyen szűk látókörű.
2020. febr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Azzal rontottam el, hogy nem voltam gólyatáborban és ott már megismert mindenki mindenkit kb, első nap már mindenki csak a sajàt klikkjéhez szólt. Házit elkérni, információt cserélni tudok, mert van egy közös csoport, ahova én is írok néha, segítek ha tudok, de ennyi. Tudok bárkitől kérdezni valamit, meg ilyenek, de aztán annyiban is marad, megy mindenki a saját barátaihoz beszélgetni, nem akar már “ismerkedni” senki.
2020. febr. 10. 18:01
 10/23 anonim ***** válasza:

Én maximálisan egyedül vagyok, de hogy őszinte legyek nem is lenne időm másokra.


Egyedül egy nagyon figyelmes, kedves barátnőm van, akire minde szociális energiámat ráfordítom. Amikor nem vele vagyok, tanulok, pont megyek valahova vagy konditeremben vagyok.


Szóval maximálisan kihasználom a napjaimat. Most is még kb 3 órát tanulok, plusz előkészülök a holnapi napra (tudom csak tegnap kezdődött az egyetem) és majd 6:00kor kelek.


Egyedül az zavar, hogy nem nagyon tudok senkivel sem tartósan kommunikálni egyetemen, csak felszínes témával kapcsolatos beszélgetéseim vannak random emberekkel.


A mélyebb kapcsolatok kialakításához, meg szükséges lenne hogy elmenjek pár sörre vagy akármire más emberekkel, de arra abszolút nincs időm.

2020. febr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!