Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezen már nem tudok segíteni?

Ezen már nem tudok segíteni?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel messze lakunk egymástól. :(


Én nem Pesten tanulok, és már 5. éve igyekszünk fenntartani ezt a barátságot. Sajnos ez most már egyre nehezebb, ő összeköltözött Pesten a barátjával az egyszobás lakásában, úgyhogy felhívni se nagyon tudnám, mert nem tud hová elvonulni, hogy ne hallja a srác beszélgetést.


Nem vagyok az a típus, aki bármilyen hülyeség miatt bárkit feltelefonál amúgy. De néha jó lenne beszélgetni. Az elmúlt 2 hétben nem keresett, mert sítáborban voltak a párjával, amikor legutóbb kérdeztem, még ott voltak (az elmúlt 2 hétben 1x). Nyilván üdüléskor nem hajlandó foglalkozni az ember másokkal, de azt se árulta el nekem, hogy mennek. Persze, semmi közöm hozzá, de én minden ilyen dolgot elmondok neki, ő meg mindent csak utólag, ha beszél róla.


Amikor van lehetőségünk találkozni (kb. 2-3 havonta) nagyon jól elvagyunk, mintha mi sem történt volna gimi óta. De nagyon azt érzem, hogy neki ez a táv kapcsolattartás dolog nem megy, már megvan a saját élete, nem igazán szeret sem üzengetni, sem telefonálni, ideje sincs igazából.


Nagyon egyedül érzem magam. Végzős egyetemista vagyok, a végzős barátaimmal sem tudunk időt tölteni egymással, meg mindenki stresszes. Jó lenne ha valakivel tudnék a félelmeimről, érzéseimről beszélni, de ha egyeznek a problémáink, akkor senki se szívesen hallgatna meg, meg nem is tud rá már mit mondani senki, azt, hogy csak tanuljak...


Nem tehetek róla, hogy nem egy leányálom az életem. :( Valóban nem sok jó történik benne, se semmi izgalmas, utazgatni nincs pénzem, nincs párom, és már nagyon várom, hogy ne legyek egyetemista. A nagybetűs élet bizonyára nehezebb lesz, de ez a mostani része meg uncsi, nem sikerült kihasználnom a fiatalságomat.


Szerintem emiatt nem szívesen keres senki, sokat agyalok ezen és olyan rosszul esik. :(



2020. febr. 10. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Hasonlo helyzetben vagyok mint te. Nem azt kaptam az egyetemen toltott eveimtol, amit vartam. Vegzos vagyok en is, de a 3 ev alatt valahogy nem sikerult szoros baratsagokat kialakitanom. Van 4-5 haverom akikkel havonta, kethavonta beulunk valahova iszogatni, de azt vettem eszre, hogy az emberek nem baratkozni jarnak egyetemre. Mindenki a kis eletevel van elfoglalva, es sajnos el kell, hogy fogadjuk, hogy mar nem gimisek vagyunk. Ebben a korban kell az embernek megalapoznka a jovojet. Egyetem, munka, kapcsolat, ezeket mind ebben a 4-5 evben igyekszik mindenki sinre rakni, es hajlamosak vagyunk a baratsagokat a hatterbe szoritani. Lehet, hogy 5 ev mulva, amikor a baratnod is es te is tul leszel ezen az idoszakon, ujra felerosodik majd a baratsagotok fontossaga :)



F/24

2020. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A távolság, meg a ritkább kommunikáció nem kéne tönkretegyen egy barátságot. Szerintem csak túlgondolod. Lehet keresni másokat is a meglévő mellé, így mindig lesz valaki akivel tudsz foglalkozni.
2020. febr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!