Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy gyengébb idegzetű embernek...

Egy gyengébb idegzetű embernek milyen opciói vannak egy munka-, verseny-, teljesítméy- és konfliktusorientált rendszerben?

Figyelt kérdés
A gyengébbnek pusztulnia kell?
2020. febr. 18. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Senkibe nincs belekódolva, hogy "gyengébb". Mindenki fejlődőképes, és valamilyen szinten képes meghaladni a gyengeségeit.


A mai (és a tegnapi, tegnapelőtti, holnaputáni stb.) világban ha elkerülöd a versenyt, a teljesítményt és minden konfliktust, akkor tutibiztos, hogy semmire sem viszed az életben, és komoly gondjaid lesznek minden téren.


Ez nem a rendszer hibája, így működik az ember, az emberi társadalom, az egész élővilág.


Ne beszéld be magadba, hogy gyenge vagy. Mindenkinek vannak erősségei - neked is, építs azokra, a lyukakat pedig szépen foltozd be közben.


Menni fog!

2020. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De nem megy. Túlérzékeny vagyok a világ hülyeségeire, nem tudok önző barom lenni.

Ugyanakkor ilyen játszótéren semmi motivációm játszani, hiszen folyton azt látni csak az aljasak haladnak.

2020. febr. 18. 10:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Hidd el, ugyanezeket átéltem. Aztán rájöttem, hogy a saját jól felfogott érdekemben muszáj valamilyen szinten meghaladnom magam.


Ezért lettem például vállalkozó, mert nem bírtam a színjátszást a munkahelyen, meg egyáltalán azt a környezetet. A saját ütememben, a saját irányomban haladhatok, és ez nekem megfelel. Egy csomó konfliktus és egyéb elmebeteg helyzetet is alapból kizárok.


Persze előtte azért nyolc évet lehúztam munkahelyeken, ez általában nem úgy megy, hogy hopp, gondolunk egyet...

2020. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindig is pszichopataknak állt a világ, ha valamit birtokolni akarsz, pozíciót, hatalmat, nőt, akkor vagy beszalsz a versenybe vagy megbuksz, ha nő vagy akkor elég a külsőségekre, szociális képességekre figyelni és beteheted magadat a jóba.
2020. febr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Senki nem mondta, hogy önző baromnak kell lenni.


Helyt kell állni az életben, ennyi. Ha ez nehéz, dolgozni kell rajta. Ne csak a kifogást keresd, hanem fejleszt magad ott, ahol hiányosságod van. Mindenki ezt csinálja, mivel senki sem tökéletes.

2020. febr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5


Csinálom, próbálom de mindennap elviselhetetlen szenvedés. Olyan dolgokat kell megtennem amihez semmi motivációm nincs.

2020. febr. 18. 10:47
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező, akkor kreálj magadnak másik életet. Változtass a dolgokon. Én is ezt tettem, és a legtöbben ezt teszik. Ez a sikeres élet egyik receptje.
2020. febr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erősödnöd kell, pszichológus, önismereti tréning segítségével, és kipróbálni magadat minél több helyzetben, munkakörben.
2020. febr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!