Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kihasználnak vagy csak én...

Kihasználnak vagy csak én reagálom túl az egészet? 21L

Figyelt kérdés

Vannak barátaim, félreértés ne essék, de ők olyanok, akik engem nem igazán hallgatnak meg, ha például nekem van problémám vagy csak elintézik pár mondatban, gondolván, ennyi elég is. Fordított esetben hetekig hallgatok olyan lerágott csontszerű témákat, amiket én, személy szerint, unok, de jó barát módjára próbálok segíteni.Mind a mai napig nem tudom ezt a jelenséget megérteni.Dühít ez a helyzet, de nem szeretnék egyedül lenni. Sajnos nem tudom, hogy mit tegyek, hogy változás álljon be, mert már próbáltam szépen megmondani, hogy ez nekem rosszul esik, de mintha süket fülekre találtam volna vagy csak a falnak beszélnék.

Illetve, ezen a felületen lehet ismerkedni, tartós barátságokat kialakítani?



2020. febr. 29. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Lehett itt is, barátkozni, írkálózni privárban.
2020. febr. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Íratsz nekem is,barátkoznék veled.
2020. febr. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos az emberek nagy része eléggé felületes, nem igazán figyelnek oda mások problémáira, bezzeg ők rendszeresen ránk zúdítják minden gondjukat-bajukat.

Nálam is előfordult már ez sokszor, ezért szerintem igazából te is csak azt tudod tenni, hogy olyanokkal próbálsz meg beszélgetni, akiken látod, hogy valóban érdeklődnek irántad, nemcsak lelki szemetesládának használnak téged.

Igen itt is lehet ismeretségeket kötni, bár persze sajnos itt is sok a hülye, de azért szerencsére nem mindenki.

Ha gondolod, akkor nekem is írhatsz, bár én már kicsit idősebb korosztály vagyok, de ha gondolod, akkor szívesen meghallgatlak téged. /46F/

2020. febr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szivesen beszélgetnék veled.
2020. febr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Persze, itt is lehet neked szimpatikus embereknek írni, nincs semmi akadálya. :) Viszont szerintem érdemes lenne komolyan beszélgetned erről a barátaiddal is, lehet, hogy amit te teljesen egyértelmű célzásnak szánsz ők fel se veszik, mert túlzottan el vannak mélyülve a saját problémájukban. De valószínűleg nem lehetnek túl empatikusak, ha maguktól nem kérdeznek meg téged arról, hogy minden rendben van-e veled. Egy próbát megér szerintem, hogy elhívod őket kávézni/beszélgetni azzal kapcsolatban, hogy most nyomja valami a lelked és szeretnéd, ha meghallgatnának, de ha pattintanak, akkor lehet nem érdemes túlzottan szoros kapcsolatban maradni velük, csak amennyiben elfogadod és nem okoz neked problémát, hogy ez egy igen egyenlőtlen fennállás :D

21/L

2020. febr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos úgy alakult ki kapcsolatod a barátaiddal, hogy neked mindig panaszkodhatnak te úgy is segítel nekik ezt szokták meg ezen a helyzeten nem tudsz változtatni. Ismerkedj beszélgess másokkal is és úgy alakítsd ki, hogy rád is figyeljenek.
2020. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólását, mert sokkal jobban érzem magam, hogy végre, névtelenül, de kiadhattam magamból. Sokáig úgy voltam vele, hogy az én problémáim nem érhetnek fel azzal a magaslattal, amikkel a barátaimé, így elnyomtam magamban az egészet, mondván, így lesz a legjobb. Most a kommenteket és az üzeneteket olvasva rájöttem, hogy én is vagyok annyira fontos, mint ők. Megpróbálom ezen a héten valahogyan a tudtukra hozni, hogy nekem ez nagyon rosszul esik, amit csinálnak. Ha nem érdekli őket, akkor hagyom az egészet és keresek magamnak olyan embert, aki értékel és meghallgat és nem használ lelki szemetesnek.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm mindenki!:)

2020. márc. 1. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!