Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyre inkább azt érzem, nem...

Egyre inkább azt érzem, nem lehetek önmagam, elveszítem a barátaim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régebben nagyon nyitott személyiség voltam, könnyen elértem, hogy mások is megnyíljanak előttem akár mélyebb témák kapcsán is, illetve én is azt éreztem, tabuk nélkül tudok beszélni, akár mélyebb érzelmekről, gyengeségeimről.


De azt vettem észre, ahogy növök fel, hogy minden baratsagom felületessé kezdett válni. Már az a trendi h erősnek mutatjuk magunkat és a bennünk bujkáló félelmeket, aggodalmakat elrejtjük. Akár a fájdalmat is. Kezdjük azt tettetni, éreztetni a másikkal, hogy elerhetetlenek vagyunk. Valahogy kivétel nélkül, ahogy felnőttem, minden barátságomba beferkozott ez a dolog és már én sem merek megnyilni, mert gyengének, elesettek fogok tűnni. Rosssz ez a disszonancia magamban. Mi lehet az oka?


2020. márc. 6. 17:31
 1/3 A kérdező kommentje:
21 éves lány vagyok. Most van a 3. évem egyetemen, és talán 2 éve érzem ezt a dolgot.
2020. márc. 6. 17:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez velem is így volt csak velem 19 éves korom környékén. Akkor vesztettem el sok barátot.

Nem lehet, hogy ezek csak felületes barátságok voltak és felnőtt fejjel rájöttél hogy nem igazi barátok?

2020. márc. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor ne akarj trendi lenni. Az én baráti körömben is a többség ilyen, aki nem szívesen beszél a bajokról, de attól még nem zárjuk ki azokat, akik viszont érzékenyebbek. Ahogy felnőttünk úgy lettünk nyitottabbak vagy épp zárkózottabbak, de mellette elfogadóbbak is a másik személyisége iránt. Egy őszinte barátság, attól őszinte, hogy mersz önmagad lenni. Ne beolvadni akarj, mert ők ilyenek. Ha igazi barátok elfogadják és megértik, hogy te nem. Ha nem igaziak, akkor majd találsz helyettük olyanokat, akik azok.
2020. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!