Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez elfogadható egy barátságban?

Ez elfogadható egy barátságban?

Figyelt kérdés
Van egy legjobb barátnőm, már több éve. Minden rendben volt, de egy ideje olyan dolgokat tesz, hogy nagyon megbánt és mintha magához akarna láncolni teljesen. Megsértődik mindenen ami nem vele kapcsolatos, ha esetleg nem tudom meglátogatni, vagy másokkal is tartom a kapcsolatot. Lelkiismeret furdalást okoz és őrlöm magam emiatt. Már félek ha valaki elhív valahová, például egy régi osztálytárs, akivel már a középiskola vége óta tartom a kapcsolatot. Érezteti hogy neki rosszul esik ha mással is vagyok. Hogy tudnék ezen változtatni? Ha próbálok vele beszélni ilyenről, akkor természetesen megsértődik és közli hogy neki ez nem esik rosszul, menjek azzal akivel jól érzem magam... De ez nem jelenti azt hogy vele nem érzem jól magam, de akkor már senki mással ne is beszéljek? Úgy érzem hiába magyarázom el neki, nem érti és már bennem ez nagyon sok fájdalmat okozott. Már kétszer meggondolom hova menjek, mit csináljak hogy neki ne essen rosszul. Ennek pedig az lett a következménye, hogy elhanyagolok már szinte mindenkit a környezetemben. Más is van ilyen helyzetben?

2020. márc. 13. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt ilyen. Hosszútávon leépítettem és levontam a tanulságot: jobb, ha a barátokat külön kezelem, külön tartom velük a kapcsolatot, nem találkoznak, de a legjobb, ha nem is tudnak egymásról.
2020. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle lelki terror nem elfogadható semmilyen kapcsolatban. Ez pedig az. Küldd el melegebb éghajlatra minél hamarabb, mert olyan pszichés károkat tud okozni, hogy hosszú távon is rányomja majd a bélyegét az életedre. Sajnos tapasztaltam.
2020. márc. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lett volna ilyen... egyutt eltuk tul az egyetemet, egy koliszobaban eltunk, suli utan mas varosba kerultunk, de napi szinten beszeltunk, stb. mikor kiderult, h nekem letezik mas baratnom is a vilagon, akivel gyakrabban tudtam talalkozni, olyan hisztit levagott, h az hihetetlen. Egy ideig hallgattam a hisztijeit, h mert nekem a 'B' fontosabb, mint o... egy ido utan meguntam, es probaltam nem keresni a tarsasagat, max heti 1*, kozel 30 evesen annyira felnottkent tudta kezelni a helyzetet, hogy meg facebookrol is letiltott egyik naprol a masikra.

Oszinten? Rosszul esett, de megkonnyebbultem.

2020. márc. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De durva, akkor mással is volt ilyen... hihetetlen ez, komolyan mondom. Már sajnos ott tartok hogy lelkileg nagyon kivagyok. Nem értem, hogy viselkedhet így? És már őszintén én sem bánnám, azt sem ha megsértődne totálisan, és hagyna engem a francba, mert ezt nem lehet elviselni. Lelkiterror..
2020. márc. 13. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló "barátságból" próbálom magam menteni. Volt pár nagyon jó emlékem ezzel a lánnyal és őszintén..? ezekbe kapaszkodtam és próbáltam magam meggyőzni, hogy ő igen is barátom, pedig nagyon nem az volt. Egész gimi alatt azt akarta, hogy csak vele foglalkozzak, csak vele beszélgessek és másra még csak ne is nézzek. Rosszul esett neki és látványosan duzzogott, amikor másik barátaimmal beszéltem, nevettünk. Beszélgetni meg nem lehetett vele, mert csak panaszkodni tudott, beszélgetést fent sem tudott tartani. Hosszú a sérelmek listája😅 bár elég későn, de felismertem, hogy egy tényleges barát nem ilyen..

Így gimi utolsó pillanataiban kezdtem el hanyagolni őt és más barátságokra koncentrálni és nagyon jó érzés! Van bennem egy kis bűntudat, ugyanakkor bánt is, hogy nem hamarabb tettem meg ezt a lépést.. sokkal jobb évek lettek volna ezek, ha nem hagyom, hogy rám telepedjen. Így is vannak barátaim az osztályban is, csak sokkal másabb lett volna..


Nem lenne szabad, hogy így irányítson téged vagy az életed. Tedd azt, ami NEKED jól esik, az ő véleményére szerintem nem kéne hagyatkoznod..

2020. márc. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!