Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én ilyen vagyok, engem így...

Én ilyen vagyok, engem így kell elfogadni! Te viszont változz meg! Elfogadható ez így?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet elfogadni a fenti hozzáállást egy baráti kapcsolatban?

Amikor az egyik fél folyamatosan modortalan, már-már bunkó, megjegyzéseket tesz a másikra. Ha jobb napja van, akkor nem szól be, csak forgatja a szemét, ingatja a fejét, viszont ha rosszabb a napja, akkor szünet nélkül teszi rád a megjegyzéseket. Ilyenkor az is baj, ha Te jól érzed magad, és mosolyogsz, mert képes azt beszólni, hogy idiótán nézel ki vigyorogva. Hogy gyerekes vagy, mert felnőtt fejjel rajongsz a madarakért, és különben is, hogy néz az ki, hogy lila jóganadrágot vettél magadnak, mert itt lenne az ideje felnőni....stb.


Szóvá teszed, összevesztek. A legjobb védekezés a támadás taktikát használva ellened használja azokat a dolgokat, amikről tudod, hogy azok a gyengeségeid, hibáid, de Te sosem mondtad, hogy nem akarsz, vagy nem tudsz ezen változtatni.

Szó szót követ, a vége az, hogy fogadd el őt így, mert ő ilyen, és ha Te az igazi barátja vagy, akkor elfogadod ilyennek. Meg amúgy is, elege van abból, hogy mindig mindenki szóvá teszi azt, hogy ő ilyen, a felesége is ezért hagyta el, az szülei is ezért nem keresik a társaságát, a kollégái is emiatt utálják, és különben is mindenki tehet neki egy szívességet, MERT Ő ILYEN, ŐT ÍGY KELL ELFOGADNI.


Te viszont leszel kedves megváltozni, hogyha továbbra is vele szeretnél barátkozni.


Engem miért nem lehet akkor ilyennek elfogadni, hogy én meg ilyen vagyok, hogy nem bírom és nem tudom az ilyen hozzáállást elfogadni? Hogy szóvá teszek dolgokat, hogy gyerekes vagyok, és vidám.


Egyszerűen úgy érzem, hogy ez egy igencsak egyoldalú, bántalmazó barátság, és szinte fuldoklom a súlya alatt. Mi a véleményetek erről?


2019. júl. 28. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ha lehet, akkor kerüld ezt a barátságot.

Ez amolyan energiavámpír féleség.

2019. júl. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amig odaig nem jutottam a szovegben, hogy exfelesegrol meg kollegakrol irtal, azt hittem, max 15 evesek lehettek. A baratod valoszinuleg meg is rekedt azon a szinten erzelmileg, szoval a helyedben nem nagyon eroltetnem a dolgot. Ez egy mergezo kapcsolat, azokat meg jobb megszuntetni.
2019. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont egy ilyen kapcsolatot próbálok megszüntetni. Legjobb barátnőm folyton kritizál és lenéz másokat. Egyik nap annyira lekezelően beszélt velem, hogy ott eltört bennem valami. Azóta a beszélgetés óta teljesen megváltozott a veleményem és azon vagyok, hogy eltávolítsam az életemből. Eleget mérgezett már. Egy jót nem nevettem vele soha. Egy jót nem lehetett vele beszélgetni sem, mert mindig valakit kibeszélt és ócsárolt. Elegem lett. Te is szabadulj meg az ilyen emberektől, mert azt veszed észre, hogy teljesen lehúznak és nem érzed magad jól. A barátság nem örök életre szól, úgyhogy én pont lesz.rnám, amiket a fejedhez vág a barátod. A való életben nagyon ritka a hosszú évtizedekig tartó barátság. Ha meg már most rossz a kapcsolat mert "ő ilyen", akkor nem vagy köteles elviselni! Te életedbe ne akarjon beleszólni! Azzal barátkozol akivel akarsz! Ha neked full egyedül lenne jó barátok nélkül abba se lenne beleszólása senkinek!
2019. júl. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem kell megváltoztatni. Ha ő így nem szeret téged, ne legyél vele. Ha te így nem szereted (hát hogyis bírnál egy ilyen embert) akkor hagyd ott. Nem kell aztmobdani, hogy akkor matol nem beszélünk, egyszerűen ne találkozzatok olyan gyakran, keress más társaságot, vakard le magadról, ne vedd fel neki a telefont
2019. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem barát,hanem parazita.Ne jótékonykodj vele,nem érdemli meg.
2019. júl. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ő nem a barátod. Kerüldd el!
2019. aug. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pàrkapcsolatokban is sokan ilyenek.

Hogy vagy megszoksz vagy megszöksz

2019. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Embert barátjáról... ha neked ilyen emberekre van szükséged, te sem vagy teljesen normális... nekem is volt egyszer dolgom hasonló szemétláda, alja féreg emberrel, mert erre a fajtára nem lehet mást mondani. Nem is voltam én sem százas, hogy ilyennel szóba álltam... Ezt szégyellem a legjobban egész eddigi életemből, hogy közöm volt egy ilyen pszichopatához.
2020. máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kerüld el ezt az embert!
2020. szept. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
nárcisztikus szar alak.
2020. szept. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!