Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van itt még aki utálja az...

Van itt még aki utálja az embereket (többségüket)?

Figyelt kérdés

Semmi jót, semmi szépet nem látok meg bennük.

Önzők, gonoszok, gorombák.

Még a jelenlegi helyzetben sem sajnálnám ha kihalna az emberek többsége mert egy kártékony, magának való faj.


2020. márc. 26. 17:32
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

9


Így van! Bár én jobbnak, erkölcsösebbnek vallom magam sok szempontból mint a többség, de ha arról lenne szó, hogy pusztul mindenki én önként jelentkeznék

2020. márc. 26. 17:59
 12/36 A kérdező kommentje:

7


Ez statisztikai mintavétellel ki lehet következtetni egyszerűen.


Ha tegyük fel egy 30 éves ember interakcióban került addigi élete során 1200 emberrel és abból az 1200 emberből 1168-al rossz tapasztalata volt (ami 97,33%), azt ki lehet vetíteni az egész emberiségre.


A közvélemény kutatások is így működnek vagy az exit poll-ok. A minta +- 3%-os hibával ráilleszthető a teljes lakosságra.

2020. márc. 26. 18:03
 13/36 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Aki mindenkit, vagy majdnem mindenkit utál, annak saját magával van baja.
2020. márc. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
21%
Isten teremtését soha nem fogom bírálni. Gyűlölni képtelen vagyok, senkit, semmilyen körülmények között. Szeretettel állok mindenkihez, így tenne Jézus is. Mindenki értékes. Nincs olyan ember akiben ne lenne valami szép.
2020. márc. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

13


Ez helytelen. Világosan meg tudom fogalmazni mit utálok másokban.


Nem tudom ennek mi köze lenne hozzám, hacsak nem az, hogy képtelen vagyok elfogadni, hogy ilyenek az emberek. Hát ez van, sajnos nem tudom elfogadni.

2020. márc. 26. 18:08
 16/36 A kérdező kommentje:

14


Isten nagyon elku..ta a teremtéseit, még a Bibliában is meg van írva, hogy ki fogja írtani az emberiséget, annyira undorodik saját teremtményeitől. Erről ennyit.

2020. márc. 26. 18:09
 17/36 anonim ***** válasza:
33%

14: Ezt mondd pl. egy kisiskolás lányokat erőszakolóról, na ha egy ilyenben is találsz szépet akkor majd hiszek neked.


Egyetlen egy élőlény van, amit nem sajnálnék ha kihalna: az ember. De pl. a cicákat, kutyákat, még a virágokat is megsiratnám. De az embert nem, egyszerűen nincs miért.

2020. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
51%

"Ha tegyük fel egy 30 éves ember interakcióban került addigi élete során 1200 emberrel és abból az 1200 emberből 1168-al rossz tapasztalata volt (ami 97,33%), azt ki lehet vetíteni az egész emberiségre."


És ha nekem fordítva van a tapasztalatom? Akkor az ellentétes eredményt vetíthetem ki az emberiségre?


Márpedig valamelyikünk ugye tévedni fog, az nyilvánvaló.


Nem, ebben az esetben nem statisztikáról, hanem torzult gondolkodásról beszélünk. Az ember a rossz tapasztalataiból kiindulva már csak a saját véleményének a megerősítését veszi észre. Azokat az eseteket felnagyítja, az azoknak elletmondókat degradálja - így alakul ki a torzult világkép.

2020. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

14


Az emberi kedvesség, alázat csak akkor mutatkozik meg, amikor sarokba van szorítva az illető, és csupán védekezési mechanizmus, nem kell komolyan venni hisz hamis.


Minél vezetőbb pozícióba kerül az ember annál több mocskot megenged magának, annál kevésbé törődik másokkal. Ilyenkor mutatkozik meg az igazi arca, amikor nem lenne muszáj neki aljasnak lenni de mégis az.

2020. márc. 26. 18:12
 20/36 A kérdező kommentje:

18


Előfordulhat, hogy a te tapasztalataid eltérnek az enyémtől. De a te szemszögedből nézve az a 97,33 % a nagyszerű ember akiket én utálatosnak tartok. Nyilván függ, melyik csoportba tartozol.


Amiért "jó" tapasztalataid voltak simán lehet azért mert olyan hamis értékeket vallsz mint a társadalom többsége ezért nem pécéztek ki. De ezt bele is foglaltam a kérdésembe...a társadalom többségére utaltam.

2020. márc. 26. 18:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!