Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van itt még aki utálja az...

Van itt még aki utálja az embereket (többségüket)?

Figyelt kérdés

Semmi jót, semmi szépet nem látok meg bennük.

Önzők, gonoszok, gorombák.

Még a jelenlegi helyzetben sem sajnálnám ha kihalna az emberek többsége mert egy kártékony, magának való faj.


2020. márc. 26. 17:32
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
85%

“ Ez statisztikai mintavétellel ki lehet következtetni egyszerűen.


Ha tegyük fel egy 30 éves ember interakcióban került addigi élete során 1200 emberrel és abból az 1200 emberből 1168-al rossz tapasztalata volt (ami 97,33%), azt ki lehet vetíteni az egész emberiségre.”


Egyetlen ember tapasztalataiból NEM lehet semmiféle kvantitatív kutatást elvégezni, ennél fogva statisztikát sem lehet belőle készíteni. Maximum kvalitatív módon lehetne felmérni, amit mondasz, de az nem számszerűsíthető és a szubjektívitása miatt nem is olyan megbízható, mint a kvantitatív kutatás. Csak úgy mondom...úgyhogy amit felhoztál példának nemhogy az emberiségre nem vetíthető ki, de még kisebb csoportokra sem.


Egyébként szerintem mindenkinek vannak rossz tapasztalatai más emberekkel, de az, akinek csak rossz van, az baj. És ez nem azt jelenti, hogy te különb vagy jobb lennél bárkinél, vagy hogy jobb, magasabbrendű értékeket vallasz. Simán lehet, hogy elviselhetetlen vagy, ezen nem gondolkoztál el? Ha 10-ből 8 emberrel problémád van, miért biztos, hogy velük van a baj, nem pedig veled? Jaaa, mert ember vagy, és inkább ítélkezel, minthogy néha magadba nézz? :) Ez egy végtelenül álszent dolog, amit itt művelsz :)

Mindenkinek vannak rossz tulajdonságai, ezektől még nem lesz valaki automatikusan rossz vagy gonosz.

2020. márc. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

21


Kár is megpróbálnod ezt kimagyarázni mert nagyon kínos.


Már a szó is, hogy "elviselhetetlen", amit használtál, nagyon sokat elárul a hozzáállásodról.


Nem olyan szót használtál, hogy másoknak ártó, vagy hasonló, hanem csupán másokat "idegesítő", amivel legitimizálni próbálod az ilyen személyeket ért támadásokat, atrocitásokat és ez csak az én álláspontomat igazolja az ilyen emberekkel kapcsolatban.


Ha valaki nem árt másoknak nem érdemel meg gonosz, ártó viselkedést, ezt szögezzük le jó?

2020. márc. 26. 19:03
 23/36 anonim ***** válasza:

"Amiért "jó" tapasztalataid voltak simán lehet azért mert olyan hamis értékeket vallsz mint a társadalom többsége ezért nem pécéztek ki. De ezt bele is foglaltam a kérdésembe...a társadalom többségére utaltam."


Dehogynem, engem is kipécéztek annak idején. Ettől függetlenül felfogtam, hogy ez csak egy bizonyos szubkultúra képviselőinek műve volt egy bizonyos életkorban.


Nem vetítem rá az egész emberiségre.


A legtöbb ember - vélhetően téged és engem is beleértve - csak az emberiség, sőt, a honfitársai nagyon kis hányadával lép interakcióba élete során, és abban is felülreprezentáltak a hasonló társadalmi csoportok, mint amiben ő van.


Ha ebből következtetéseket vonsz le a többiekről, sőt, az egész emberiségről, vagy akár csak azokról az emberekről en bloc, akiket így megismerni véltél, valójában önmagadat csapod be, és tartod egy téves gondolatvilágban.

2020. márc. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

23


Ez nem így van. Elég sok társadalmi csoportot megismertem, több korosztályt, több ország állampolgárjait és több különböző munkaterületen dolgozókat. Nem voltak jó tapasztalataim általánosságban. Akikkel meg volt azt is megszámolhatom egy kezemen, de azokkal is inkább olyan finom vegyes volt. Olyan következetesen és minden körülmények között jó emberrel még nem találkoztam. Rendszerint a nehezebb, stresszesebb élethelyzetek mindenkiből kihozták a rosszat. Ez az emberiségre széles körűen vonatkozó tulajdonság és magam sem vagyok kivétel jó eséllyel. Ezért is írtam, hogy önkéntes lennék ha meghallanám, hogy az emberiség kipusztításáról hallanék. Megmenekülne a Föld, a természet, a rengeteget kedves állat akiket kínoznak az embereket. És valljuk be, sem a bolygónak, sem az Univerzumnak nem lenne kár ha az emberek eltűnnének. Nem vagyunk annyira fontosak éppen. Csak a mérhetetlen egoknak köszönhetően tartjuk magunkat az univerzum közepének. Pedig csak egy ragály vagyunk, egy vírus amelynek újabb gazdatest kell ha már leépítette a jelenlegit.

2020. márc. 26. 19:32
 25/36 anonim ***** válasza:

"Olyan következetesen és minden körülmények között jó emberrel még nem találkoztam. Rendszerint a nehezebb, stresszesebb élethelyzetek mindenkiből kihozták a rosszat."


Ja, hát ha szenteket keresel, azokat tényleg nem a Földön fogod megtalálni. Esendők vagyunk, néha frusztáltak, néha nem úgy bánunk másokkal, mint kellene vagy szeretnénk.


Ezalól egyikünk sem kivétel.


De ezért még nem érdemes utálni másokat.


"Nem vagyunk annyira fontosak éppen. Csak a mérhetetlen egoknak köszönhetően tartjuk magunkat az univerzum közepének. Pedig csak egy ragály vagyunk, egy vírus amelynek újabb gazdatest kell ha már leépítette a jelenlegit."


Ennyire negatívan én nem látom, de valahogy idekerültünk, talán valamilyen okkal is.

Ez már messzire vezet, filozófiai mélységekbe, de ha ennyire utálod az embereket, miért nem mutatsz példát? Miért nem akarod megváltoztatni őket? Kipusztítani nem tudod (és nem akarod, remélem) - így mi a megoldás, csendben szenvedsz?

2020. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

25


Ha választani lehetne még ma kivonulnák ebből az egészből. Öngyilkos hajlamaim meg nincsenek.


Igen, esendők vagyunk, szóval semmi gond nincs, így alaptalanok a vádjaim.


A gyerekgyilkos is biztos rossz hangulatában volt, vagy a felesége beszólt neki és azért tette amit tett. Nem veszed észre milyen abszurd okot hozol fel a védelmükben? Azért mert valaki ártott nekik ezért szükségét érzik, hogy ártsanak valakinek akinek semmi köze nem volt az egészhez. Ez épp elég ok, hogy utáljam őket.


Ugyanakkor ott van sok más, a gőg, a felvágás, az ego, a hazudozás, a köpönyegforgatás, a piszkálások, a kibeszélések....ezek mind mind olyan dolgok amelyeket bagatellizál a többség (a 97,33 %) pont azért mert mindenki bűnrészes. De az még nem fog senkit felmenteni a bűn alól, hogy a többi 97,33 % is azt teszi.

2020. márc. 26. 19:49
 27/36 anonim ***** válasza:

"Igen, esendők vagyunk, szóval semmi gond nincs, így alaptalanok a vádjaim."


A vádjaid nem. A gyűlöleted az, ami erős túlzás.

Nyilván én is másképp ítélem meg magamban azokat, akik törekednek arra, hogy jobbá váljanak, mint azokat, akik úgy tekintenek arra, amit csinálnak, hogy jóvanazúgy.


"A gyerekgyilkos is biztos rossz hangulatában volt, vagy a felesége beszólt neki és azért tette amit tett. Nem veszed észre milyen abszurd okot hozol fel a védelmükben?"


Gyerekgyilkosokból áll az emberiség 97%-a? Nem veszed észre, milyen abszurd mértékben torzítod el így azzal, hogy a legszélsőségesebb példák egyikét hozod fel az érveid alátámasztására?


"Ugyanakkor ott van sok más, a gőg, a felvágás, az ego, a hazudozás, a köpönyegforgatás, a piszkálások, a kibeszélések....ezek mind mind olyan dolgok amelyeket bagatellizál a többség (a 97,33 %) pont azért mert mindenki bűnrészes."


Ezek nem emberek, ezek tulajdonságok. Én is elítélem ezeket a tulajdonságokat, de ettől még nem utálom magát az embert.


A nagymamám például öntömjénező volt világéletében, felvágott minden aprósággal, amit ő csinált - mégis imádott engem, én is őt, önzetlenül segített rengeteg mindenben az életem során, és nagyon hiányzik, mióta meghalt.


Most akkor őt is utálnom kellene bizonyos rossz tulajdonságai miatt?

2020. márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

"Gyerekgyilkosokból áll az emberiség 97%-a? Nem veszed észre, milyen abszurd mértékben torzítod el így azzal, hogy a legszélsőségesebb példák egyikét hozod fel az érveid alátámasztására?"


Ez egy példa volt csak, hogy szemléltessem a mondandód helytelenségét. Extrém példákkal lehet a leginkább rávilágítani egy gondolatmenet hibáira.


Sok olyan általad kis bűnnek titulált cselekedet van amivel sokkal többet ártanak mint amennyit gondolják, hogy ártanak. Ezek a sok kis bűnök a társadalomban felgyűlnek, láncreakciókat indítanak be, és az együttes hatás pusztító. Mindenki aki asszisztál és statisztál bűnös mert bűnrészes.



"Ezek nem emberek, ezek tulajdonságok. Én is elítélem ezeket a tulajdonságokat, de ettől még nem utálom magát az embert."


De ki követi el ezeket? Akkor kit utálsz ezek miatt? Kik vagy mik miatt nem lehet véget vetni ennek?


"A nagymamám például öntömjénező volt világéletében, felvágott minden aprósággal, amit ő csinált - mégis imádott engem, én is őt, önzetlenül segített rengeteg mindenben az életem során, és nagyon hiányzik, mióta meghalt."


Az ember a saját vérével szemben elfogult. Talán igen, ennyi szépet tapasztaltam az életben, hogy a saját családomban azért ott volt a szeretet.

2020. márc. 26. 20:02
 29/36 anonim ***** válasza:
60%

Én megmagyarázni próbáltam valamit, nem pedig kimagyarázni. A különbség egyértelmű.


Logikus, hogy ami elviselhetetlen (ami nem az idegesítő szinonímája) az rossz. Hiába kevered ide a gyerekgyilkosokat (sok esetben megjegyzem valahol ők is áldozatok, ez tény, pszichológia, ám ettől még SENKI NEM VITATJA, hogy szörnyűséget műveltek és bármiféle bocsánatot érdemelnének), mert ez teljesen más kategória, mint az, hogy neked rossz tapasztalataid vannak az emberekkel. Nevetséges is párhuzamot vonni egy önző és egy gyilkos között. Ezzel nem igazolod továbbra sem az igazadat, csak azt, hogy nem tudsz különbséget tenni, és végletesen gondolkozol.

Szerinted veled nincs senkinek rossz tapasztalata? Talán te tökéletes vagy? Sose voltak gonoszka gondolataid? Hiába adod itt a szentet, egészen biztos, hogy ártottál már másnak, akár szóval, akár tettekkel. De ettől még nem leszel rossz vagy gonosz. Álszent viszont annál inkább. És ez önmagában is elég ahhoz, hogy elviselhetetlen legyél. Legalábbis a többség (97,3%) számára.


Nekem amúgy nagyon védekezésnek tűnik minden amit leírsz, persze, valakire kell kenni, ha az embernek nincsenek barátai.


“Ugyanakkor ott van sok más, a gőg, a felvágás, az ego, a hazudozás, a köpönyegforgatás, a piszkálások, a kibeszélések....ezek mind mind olyan dolgok amelyeket bagatellizál a többség (a 97,33 %) pont azért mert mindenki bűnrészes. “


Ha ennyire százalékozol, fogadj el egyet tőlem te is, egy hasonlóan releváns, kutatásokon alapuló statisztikai adatot: A többség (99%) nem ért egyet ezzel az állításoddal. :) Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy másokban a szálkát, magadban a gerendát se...

2020. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

"Ezek a sok kis bűnök a társadalomban felgyűlnek, láncreakciókat indítanak be, és az együttes hatás pusztító. Mindenki aki asszisztál és statisztál bűnös mert bűnrészes."


Bűnök vagy hibák? Mert nem mindegy.

A hibát a belátásképtelenség okozza, a bűnt a belátás ellenére véghezvitt cselekedet. Aki nárcisztikus, az például alapvetően korlátolt abban, hogy lássa a viselkedése következményeit.


"De ki követi el ezeket? Akkor kit utálsz ezek miatt?"


Senkit nem utálok. Ez van. A világ tökéletlen, az emberek pedig fejletlenek.


"Kik vagy mik miatt nem lehet véget vetni ennek?"


Soha nem lesz vége, mert akkor megáll a fejlődés. Ahogyan fizikai evolúció létezik, úgy lelki is.


"Az ember a saját vérével szemben elfogult."


Mindenkit a tulajdonságai ÖSSZESSÉGE alapján szemlélek, nem ítélem el csupán egyikért vagy másikért. (És szentnek sem tartom.)

Csak azért őt hoztam példának, mert sok évtized alatt behatóan megismertem, és a legellentmondásosabb tulajdonságokkal rendelkező ilyen személy volt.

2020. márc. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!