Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért olyan fontos megszabni...

Miért olyan fontos megszabni az embereknek hol vannak a határok? Ez miért nem magától értetődő?

Figyelt kérdés
2020. márc. 30. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek különbözőek, ezért máshol vannak a határaik is. Neked kell a sarkadra állnod, hogy eddig és ne tovább.
2020. márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Minél rosszabb egy ország eü rendszere annál elöbb kell bevezetni korlátozásokat, mert a vírus súlyos betegséget hoz, amihez nagy szintü egészségügyi ellátás kell.


Amogy elöttem mondták mindenkinek más a határai.


Mi magától értendö a számodra?

Tipikus példa. Megszabhatják azt is, hogy x nagyságu boltba csak 10 ember mehet be egyszerre(Mo-n ezt még nem vezetik be). Ha ezt nem szabnák meg, de neked ez egyértelmü akkor kb zárásig a bolt elött várakozhatnál, hogy 10 embernél kevesebb legyen a boltban. Mert másnak, hogy kevesen legyenek a boltban 30 embert jelent...

2020. márc. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mindenkinek ugyanazt jelentenék a határok, ha rajta múlna.
2020. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan nem jönnek rá maguktól, sőt sokan még akkor sem értik meg, ha többször a szájukba rágják.
2020. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2


Szerintem rosszul értelmezted a kérdést. Az 1-es jól értelmezte.


Meg kell szabni a határokat más embereknek, mert ha nem akkor átlépik azokat.


Azt nem értem, hogy ha én tudom hol húzódnak a határok akkor másoknak ez miért nem magától értetődő?


Mármint olyanok, hogy nem tartjuk fel a másikat telefonon egy órát hanem rövidre fogjuk.


Vagy munkahelyen nem passzoljuk a saját munkánkat másokra akik esetleg csendesebbek.


És hasonlók.

2020. márc. 30. 17:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló megírta, azért, mert mindenkinek mások a személyes határai. Mindenkinek a saját határait kell meghúznia. Senki sem gondolatolvasó és sokan magukból indulnak ki, így azt hiszik, hogy ami nekik alapvető, az másnak is az, pedig baromira nincs így.
2020. márc. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6


"Vagy munkahelyen nem passzoljuk a saját munkánkat másokra akik esetleg csendesebbek."


De ennek mi köze az eltérő határokhoz? Ez simán parasztság, bunkóság, nem csupán tágabb határokra utal.

2020. márc. 30. 18:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert a mi társadalmunk ilyen.
2020. márc. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Azt nem értem, hogy ha én tudom hol húzódnak a határok akkor másoknak ez miért nem magától értetődő?"

Mert te azt tudod hogy számodra hol van a határ. Másnak pedig saját elképzelései vannak a saját határairól.

2020. márc. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!