Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek ha a barátaitokka...

Mit tennétek ha a barátaitokkal kezdene megszűnni a kapcsolat a COVID miatt? Még online is. Lassan mindenki megőrül?

Figyelt kérdés

A probléma, hogy van egy jó kis baráti társaságunk. 3-an elég jóban vagyunk 10 évnél régebb óta.


A karanténozás óta viszont teljesen megromlott a viszonyunk.

Mintha teljesen más bolygón élnének és megőrültek. Ők elvannak mondjuk a barátnőikkel, de én pár hónapja szakítottam és a lány akivel randiztam volna a karantén miatt nem fog összejönni.


Az egyikük hullámzik a pánikbetegség és az agresszió között, nem igazán van már közös hang.


A másikuk jobban megijeszt. Ő az elején komolyan vette a vírust, együtt mentünk gázszűrős félálarcot meg apokalipszis szettet venni. Mostanra viszont teljesen beborult agyilag. Folyamatosan terrorizál lelkileg, és megaláz amiért én hazaköltöztem a szüleimhez (még a járvány előtt bőven) home office-ba.

Amint közöltem vele, hogy lehet júliusig is eltart a járvány, és buktuk a nyarat,... átváltott anarchistává kb


Meg akarja szegni a kijárási korlátozást. Házibulit akart rendezni nemrég a többi "vírustagadó" haverjaival. Hamarosan grillezést meg kertipartit rendezne... azt mondta LEHETETLEN bezárni az embereket pár hétnél tovább ebben a jóidőben, mert kell a szociális érintkezés meg a szórakozás.


Ezen összevesztünk kicsit, szóval azóta nem beszéltünk, mintha megőrült volna teljesen.


Tényleg egy életreszóló barátságot is tönkretesz a COVID?



2020. ápr. 1. 17:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem kéne. Egy barátság nem szűnik meg csak azért, mert nem találkoztok egy ideig, sőt! Vannak akik amúgyis ritkán találkoznak, mert messze laknak, mégis működik a barátság.
2020. ápr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Most amúgy vicces de 30 éves felnőtt diplomás emberek vagyunk.


20 éve vagyunk barátok (nem csak haverok) ... és még akkor sem vesztünk össze amikor ráhajtott a lányra akiért odavoltam.


Most viszont teljesen megőrült mindenki, mintha lement volna gyerekbe teljesen...

Hiába mondom, hogy engem nem érdekel ha ő felelőtlenül megszegi a kijárási korlátozást, bár társadalmilag eléggé helytelen szerintem.


Ezt zokon véve mintha világnézetileg távolodtunk volna el, és érezteti velem hogy lúzer vagyok amiért nem megyek emberek közé jelenleg. Főleg nem hozzájuk majd sörözni.

2020. ápr. 1. 17:13
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem. De én nem is oktatok ki senkit, hogy mit csináljon. Akkor se, ha nem értek vele egyet.
2020. ápr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hát ezaz. Ez az ami miatt emberileg leszerepelt előttem.


Hiszen én sem oktattam, sem ítélkeztem max megjegyeztem hogy szerintem felelőtlenség most embereket összehívni, csak virtusból és lázadásból... de felőlem azt csinál amit akar én ha kell akkor nyárig betartom az előírásokat. Pont ő az aki lekezelően kioktat.


Emberileg csalódtam benne, mert szerintem egy barát elfogadja normális módon a másik véleményét és tiszteletben tartja azt.

2020. ápr. 1. 18:23
 5/18 A kérdező kommentje:
Egyébként azon akadt ki, hogy kifejtettem... ez most nem magánügy. Igenis társadalmi felelősséggel tartozik, mivel ha tudatosan megszegi az előírásokat, kijátsza a kiskapukat akkor közvetetten is másokat fog megfertőzni, ezáltal többen elveszthetik a 60 év feletti rokonaikat, szüleiket pl. Neki is súlyosan veszélyeztetett az anyja... bár nem együtt laknak, magát az elvet kéne megértenie, hogy itt mindenkinek vissza kéne venni kicsit. Főleg nem szórakozni meg kertipartizni.
2020. ápr. 1. 18:26
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkire máshogy hat ez a bezártság meg bizonytalanság. Rajtuk így jött ki.

Abba szerintem nem érdemes beleszólni mit csinálnak, még ha nem is értesz vele egyet.

2020. ápr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Úgy kezdődött a beszélgetés, hogy provokatívan áthívott az "antivírus" bulira. Mondtam neki, hogy tudja jól hogy karanténban vagyok és idős szülőkre vigyázok korlátlan ideig.Ekkor folytatta, hogy mennyire lúzer vagyok hogy elmenekültem a mamahotelbe, és vicces hogy szeptemberig be akarok zárkózni.


Itt már visszaszóltam neki, hogy szerintem felelőtlenség most összejövetelt rendezni, meg f..szert ítélkezik afelett hogy én mit csinálok és mit nem.


20 éves barátságunk megélt már sok jót és rosszat, de ilyen baromságon soha nem kaptunk össze. Teljesen kifordult önmagából, gyaníthatóan a barátnője is hatással van rá... ő már hozzá tartozik. 3 hete együtt élnek, így úgy érzem már nincs szükség a régi barátokra.

2020. ápr. 1. 20:15
 8/18 A kérdező kommentje:

...mármint neki nincs szüksége a barátokra.


Mindene megvan, ott a csaj, meg a vagány vírustagadó haverjai. Nincs szüksége egy lúzerre aki ideiglenesen vidékre ment a szüleit védeni és támogatni.

2020. ápr. 1. 20:17
 9/18 A kérdező kommentje:

Nekem amúgy az az érzésem, hogy krízishelyzetben mutatkozik meg igazából ki a barát, aki jóban és rosszban is kitart. Akkor is ha nem egyezik a világnézet.


Elég szomorú... szerencsére van más baráti társaság, kollégák akivel együtt sportoltunk, söröztünk. Ők is ugyan úgy home officeban vannak, és tervezzük a Skype sörözést.

Soha egy szóval nem ba..sztattak, mert eljöttem vidékre.


Szóval erről ennyit... nem az idő számít egy barátságban, hanem a tettek.

2020. ápr. 1. 20:21
 10/18 anonim ***** válasza:
Bolond barátaid vannak, ennyi. Ha vége lesz ennek, keress normálisabbakat.
2020. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!