Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek ha a barátaitokka...

Mit tennétek ha a barátaitokkal kezdene megszűnni a kapcsolat a COVID miatt? Még online is. Lassan mindenki megőrül?

Figyelt kérdés

A probléma, hogy van egy jó kis baráti társaságunk. 3-an elég jóban vagyunk 10 évnél régebb óta.


A karanténozás óta viszont teljesen megromlott a viszonyunk.

Mintha teljesen más bolygón élnének és megőrültek. Ők elvannak mondjuk a barátnőikkel, de én pár hónapja szakítottam és a lány akivel randiztam volna a karantén miatt nem fog összejönni.


Az egyikük hullámzik a pánikbetegség és az agresszió között, nem igazán van már közös hang.


A másikuk jobban megijeszt. Ő az elején komolyan vette a vírust, együtt mentünk gázszűrős félálarcot meg apokalipszis szettet venni. Mostanra viszont teljesen beborult agyilag. Folyamatosan terrorizál lelkileg, és megaláz amiért én hazaköltöztem a szüleimhez (még a járvány előtt bőven) home office-ba.

Amint közöltem vele, hogy lehet júliusig is eltart a járvány, és buktuk a nyarat,... átváltott anarchistává kb


Meg akarja szegni a kijárási korlátozást. Házibulit akart rendezni nemrég a többi "vírustagadó" haverjaival. Hamarosan grillezést meg kertipartit rendezne... azt mondta LEHETETLEN bezárni az embereket pár hétnél tovább ebben a jóidőben, mert kell a szociális érintkezés meg a szórakozás.


Ezen összevesztünk kicsit, szóval azóta nem beszéltünk, mintha megőrült volna teljesen.


Tényleg egy életreszóló barátságot is tönkretesz a COVID?



2020. ápr. 1. 17:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem.a kérdezőnek érdekei lehetnek és pont ő vele lehetnek gondok
2020. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hát most kénytelen mindenki szembenézni önmagával és előjönnek az igazi problémák és valódi személyiségek a bezártság által.


Nem a COVID teszi tönkre a barátságot, hiszen nem vírusosak a barátaid ugye, hanem az emberi gyarlóság, ami most felszínre tör, ami most esélyt kapott a kitörésre és bizony lehull az álarc!

2020. ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tennétek ha a barátaitokkal kezdene megszűnni a kapcsolat"


Az igazán fontos barátságok sosem szűnnek meg....


Ha megszűnik, akkor azért nem is kár.

2020. ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

#11 Milyen érdekeim? :D


Nézd, én tudom hogy miért zárkózunk be. Nekem vannak olasz barátaim, akikkel tartom most is a kapcsolatot, szakmai oldalon. Folyamatosan tájékoztatnak az ottani helyzetről. Egyre több és több család gyászol már valakit és kérlelnek arra hogy addig tartsunk össze amíg lehet.


Már bocs, de ha neked lenne egy Skype-on síró lány ismerősöd, akkor mennyi kedved lenne bulizni meg grillezni azokkal a barátokkal akik dühösen szarnak bele az egészbe?


És azért mondom hogy kifordultak magukból, mert egészen pontosan 1.5 hete még teljes egyetértésben támogattuk egymást és átbeszéltük miket lehetne tenni a családok védelme érdekében. Egy közös chaten küldtünk linkeket hol lehet még FFP maszkot venni, meg ethanolt fertőtleníteni.

... aztán jött egy pont ahol elpattant minden és azóta nem lehet értelmes kommunikációt folytatni. Pedig nem tolon túl a coronavírust! Inkább régi közös fotókat, figyelemelterelő linkeket meg ilyen témákat hoztam fel.


...


Viszont amióta ráébredtek hogy ez júliusig is eltarthat (és még utána sem lesz a régi), azóta teljesen kifordult és megőrült mindenki.

2020. ápr. 2. 20:10
 15/18 anonim válasza:
Próbálj velük beszélni, közös hangot találni.
2020. ápr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
az utolsó kommentjeidet már nem olvastam el, csak tudatni szeretném, hogy nekem a vírus tönkretett már egy párkapcsolatot és egy barátságot. az utolsó állítas persze teljesen idézőjelesen értendő, hiszen a járvány csak "eszköze" volt a folyamatnak, ha valódi értékű kapcsolatok lettek volna, ez nem történik meg.
2020. máj. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Valójában ők sosem voltak a barátaid.
2020. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Amina123 válasza:
Szia a covid az egy kitalácio
2021. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!