Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek mondanátok a...

Mit tennétek mondanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Mikor bezárták az iskolákat, elkezdtem agyalni rajta, hogy ha májusban felvesznek oda, ahova jelentkeztem dolgozni, akkor mi lesz a kiskorú gyerekemmel. EGyedül nevelem, a nagyszüleihez értelem szerűen nem vihetem. Testvéreimhez szintén nem. De ott a keresztanyja, akit 10 év alatt egyszer sem kértem a keresztgyerekével való bármilyen dologban segítségül, csak most. Megszűnt a munkahely, muszály másik, de nem tud felügyelet nélkül itthon maradni 8-9 órát. Lehet,hogy nagy kérés volt, nem tudom.

Az biztos, hogy 3. hete lassan, hogy felvetettem. Ő azt mondta, meg kell beszélje a férjével. Persze megértem. Azóta nagy kussban vannak, még vicces képeket se küldenek, nehogy szóba kerüljön a téma.Ebből azt gondolom, hogy nem nagy kérés, hogy 2-3 hétre vigyázzanak rá, aztán úgyis lecseng a járvány (május vége, gondoltam én).

Ez engem elgondolkodtatott a barátságunkról, ami mögött 30 év ismerettség és 10 év barátság áll. Megértettem volna, ha azt mondja: megbeszéltük a férjemmel és ne haragudj, de nem. Csakhogy ez se történt meg!

Egy gete azon gondolkodom, hogy megírom neki, mennyire csalódott vagyok, csak ezt nehéz szemrehányó hangvétel nélkül. Mi volna a helyes ebben a helyzetben?



2020. ápr. 2. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá, mire jutott a férjével!
2020. ápr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom mint az első válaszoló. Kérdezz rá, hogy mire jutottak. De ez a csalódtam dolgot felejtsd el, de gyorsan. A legnagyobb bunkóság lenne, mert oké, hogy a keresztanyja, de attól még nem tartozik neked semmivel. Nem köteles elfogadni a gyereked felügyeletét. Gondolom azért nem ír, mert nem akar megbántani. Amúgy arról nem írsz, hogy ő mit csinál. Dolgozik?
2020. ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Home officban van, a férje is. És nincs közös gyerekük, csak a férjnek vannak már felnőtt lányai. Jól szót ért a gyerekekkel. A lányom meg magának való, szorgalmasan tanul egyedül is, nem sok dolguk volna vele, csak felügyelni és etetni, amit nyilván fedezek.

Ami bánt, hogy nem mernek elém állni megmondani, hogy te, bocs, de nem???

2020. ápr. 2. 10:18
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Nem szolnék egy szót sem.


Ignoralnam ezentúl, akkor is ha lecseng a vírus és kuldozgeti a vicces képeket.

Akkor is ha helyrejon az életed, és segítségért fordul hozzád.


Ennyi

2020. ápr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Magyarul dolgoznak. AZ mellékes, hogy hogyan. Én sem repesnék az örömtől, ha gyermektelen létemre bizonytalan időre kapnék a nyakamba egy gyereket úgy, hogy mellette dolgozom. Attól, hogy 10 éves, é otthon elvan magában, nem biztos, hogy náluk is feltalálná magát.

Amúgy nekem is vannak gyerekeim, a férjem home office-ban, és nem egyszerű. Nem könnyű gyerek mellett dolgozni.

Kérdezz rá mire jutottak, de szemükre vetni nincs jogod semmit. A te gyerekedet neked kell megoldani. Gondolom attól, hogy egyedül neveled, apja van a gyereknek, akkor meg a kettőtök felelőssége megoldást találni.

2020. ápr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Apjára azelőtt se lehetett számítani, és most sem. Nem véletlenül mentünk szét. Többnyire nem jött a gyerekért, nem nagyon törődik vele.
2020. ápr. 2. 12:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Hány éves a gyerek?

Egyébként senkinek nem hiányzik egy gyerek a nyakára, mindenkinek van éppen elég dolga, akkor is, ha home office-ban vannak.

2020. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!