Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek kihasznál ez a...

Szerintetek kihasznál ez a "barát"?

Figyelt kérdés
Új iskolába járok év elejétől, és még senkivel sem tudtam olyan nagyon nagyon jóban lenni hogy teljesen megbízzak benne, vagy esetleg hogy átjárjunk egymáshoz meg ilyenek,viszont mindenkivel beszélő/jó viszonyban vagyok. Az utóbbi időben elkezdett felém közeledni egy lány, aki nagyon kedves meg minden, de elég gyakran kéri el a házi feladatim, és különböző iskolai feledatokat is képben kéri hogy elküldjem hogy lemásolja, amikkel én rengeteget dolgozok itthon. A legbosszantóbb hogy a tanárnak úgy adja elő mintha ő csinálta volna. Mindenemet ellopja, és hasznot húz belőle, rengeteg alkalommal. Ha nemet mondok, megsértődik és elkezd rólam pletykálni. Nem akarok bunkó lenni, de le szeretném rázni magamról, vagy csak valamivel jelezni hogy ez nagyon nem oké, álljon le. Veletek történt ilyesmi? Miket tudnátok tanácsolni? A válaszokat előre is köszönöm

2020. ápr. 6. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egészen biztos, hogy nem te vagy az első, akit lehúz. Szóval az iskolatársai már tudják, milyen. Húzz függőleges vonalat egy lapra, a bal oldalra írd fel a vele való barátkozás rossz oldalait, a jobb oldalra meg a pozitívumokat. Azt is, hogy hogyan érzed magad tőle. Aztán számold össze, és tégy aszerint, amilyen eredményre jutottál. Pillanatnyilag a szolgájaként viselkedsz. Akarod te ezt?
2020. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi itt a kérdés?
2020. ápr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Legbelül már megválaszoltad a kérdést, csak megerősítésre vársz nem?



Igen kihasznál. Méghozzá nem is kicsit.

2020. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ehhez van egy "vicces" történetem. nekem is volt egy ilyen barátnőm, kedves volt, lehetett vele beszélgetni és egész hamar meglett a közös hang. csakhogy én haladó angolos voltam, ő meg kezdős. eleinte még csak az volt, hogy olvassam át az angol fogalmazásait. megtettem. telt-múlt az idő, az átolvasásból bekezdés, a bekezdésből pedig már bekezdések lettek, végül én írtam meg neki a komplett fogalmazásokat. a tanárja bezzeg dicsérte őt, mindig felpontozta a munkáját, bár elég hamar rájött, hogy én írtam neki. viszont a lényeg: mielőtt a tanár még nem tudott róla:

valahogy a szülei mindig látták a beszélgetéseinket fb-n és hát kitudódott, hogy több, mint fél éven át én csináltam a házijait és kiakadtak rám:) szerencsére személyesen nem mondtak nekem semmit, de elég szép, hogy én voltam a hibás..

szóval egy szó, mint száz: lehet veled akármilyen kedves, meg ilyenek, ha kihasznál, akkor nem barát. a lány, akit te mondtál és, akit én, nos.. egyikük sem az.

nehéz az ilyent "lerázni", de hidd el, megéri! tapasztalatból mondom, hogyha nem időben teszed, csak rosszabb lesz.

2020. ápr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, és a tippet! :)


#4 Köszönöm hogy megosztottad a sztorid.

Elég löketett adott hogy én is véget vessek ennek mielőtt túl késő.

2020. ápr. 8. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!