Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire gáz szerintetek,...

Mennyire gáz szerintetek, hogy eltitkoltam a barátaim előtt, hogy egy évet ismételtem az egyetemen mert megbuktam?

Figyelt kérdés
Igazából nagyon szégyelltem az egészet, ez még a legelső évemben történt (már túl vagyok ezen), de még most se mondtam el nekik. Igazából főleg azért mert az exbarátom is a baráti társaságom része és nem akartam hogy az ő fülébe eljusson, mert ő annó azt mondta, hogy szerinte nem vagyok képes elvégezni azt a szakot ahova járok (akkor még csak felvételiztem) és nem akartam hogy úgy gondolja igaza volt.Viszont emiatt a legjobb barátaim sem tudnak róla és nagyon rossz érzés. Nem tudom mennyire sokkolnám ezzel a többieket, ha elmondanám hirtelen.
2020. ápr. 21. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem (!!!) Ez csak a saját büszkeséged. Nem rossz értelemben, mindenkinél van ilyen balamilyen téren.


A helyedben elmondanám és vicxet csinálnék belőle valahogy. Eddig minden problémámnál müködött. Egy időben én is titkolóztam de abból baj lett. Könnyebb ahogy most csinálom.


Azt javaslom vicceld el a gondjaid ha már úgysem tudsz visszamenni az időben.

2020. ápr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem alapból ez nem szégyen, hogy megbuktál. Az a lényeg, hogy folytattad, nem adtad fel.


Egyébként azt ajánlom, mint az előző, hogy valamiféle viccként mondd el. Mármint ne éreztesd azt, hogy ez akkora nagy dolog lenne a számodra. Ha te nem fogod fel nagy dologként, más se fogja.


Amúgy ha például nekem mondaná el egyik barátom, hogy "amúgy én egy évet megbuktam egyetemen még az elején", egyáltalán nem sokkolna, se semmi, mert nem annyira nagy dolog szerintem. :D

2020. ápr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Na és mi van abban, ha megbuktál.Van rá lehetõséged,hogy kijavitsd.Nem te vagy az elsõ ésaz utolsó sem.
2020. ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Egyetemen nincsen ezzel problema, nekem az osszes ismerosom, akivel elkezdtem az egyetemet csuszassal fejezte meg. Nekem megvolt az elso 4 felevem csuszas nelkul, de a vegen en is megcsusztam egy fel evet. Hidd el, senkit sem erdekel, hogy hany ev alatt fejezted be az egyetemet, a lenyege az, hogy befejezted.


Nem kell ezen ragodni :)

2020. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem szégyen mintatervtől eltérően elvégezni egy szakot sem.


Főleg ha nehezebb szakon vagy, ahol normális hogy elbuksz pár tantárgyat.


Pl.: Mérnökinformatikus szakon BME 1.200 ember indult első félévben, abból csak 800 ember maradt a 2. félévre.


400 ember kiesett az első vizsgaidőszak után és gondolom akik bent maradtak is elbuktak sokan tartárgyakat.


Pl.: Van 2 ismerősöm is aki elbukta a programozás 1 tantárgyat, ami azt jelenti, hogy biztosan csúsznak 1 évet.


Van aki az Analízis 1 tantárgyat bukta el (elég sokan) és ők mindenképpen csúnak egy évet, de szerintem passzivizálni is kell nekik a következőt.


Óriási szórás van.


Még a 2. félévben is.


Szóval ilyen kaliberű szakon nem ciki 3,5 év helyett 4,5 és alatt végezni.

2020. ápr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges is már elmondani. :)
2020. ápr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!