Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes lenne felkeresnem őt?

Érdemes lenne felkeresnem őt?

Figyelt kérdés

Volt egy barátnőm, akit a legjobb barátnőmnek éreztem, több, mint 10 évig. A távolság miatt csak interneten és telefonon tudtunk beszélni, de utóbbit szinte kivétel nélkül minden nap. Nagyon fontos volt a számomra, és azt hiszem, én is neki. Én azt gondoltam, hogy ilyen barátságom soha nem lesz már, és hogy sosem lesz majd vége.

Ennek ellenére, mikor eljött a találkozás, akkor sajnos rosszul sült el. Nem akarom leírni a körülményeket, a lényeg, hogy közös programra mentünk ő is a párjával, én is az enyémmel. Az én párom nem igazán tetszett neki, és elsősorban emiatt, hogy őt elmondta mindennek, én megsértődtem.

Abban az időszakban keresztül mentem pár rossz dolgon, és nem igazán voltam beszédes, meg jó társasága senkinek, így nagyon neki sem tudtam mondani szinte semmit.


Én akkor úgy éreztem, hogy ő nagyon megváltozott, lett egy jó diplomája, férjhez ment, én pedig most találtam meg abban a pasiban a jót, aki neki nem tetszik.

Igazság szerint ők nem ismerik egymást, tehát reális esélye akár lehetne annak, hogy megkedveljék egymást valamilyen módon.


Tavaly óta nem beszéltünk, ő írt a szülinapomra, megköszöntem, de abszolút nem álltam neki beszélgetni.


Én úgy éreztem, hogy már nem férek bele abba a képbe, amiben ő él. Nekem még nincs saját lakásom, nincs férjem, és nem vagyok dr. Egy egyszerű ember vagyok. Sokszor olyan érzésem volt már, mintha lenézne. Persze lehet, hogy félreértettem.


Nem tudom, hogy az az ember hiányzik e, aki régen volt ő, vagy hogy el tudom e fogadni, hogy ő más lett, és én is. Nem tartozunk anyagilag egy körbe.


Tudni szeretném, hogy jól van e, boldog e, milyen a munkahelyen neki. Elérte e, amiket akart. Szóval hiányzik "Ő", de félek, hogy nem tudjuk megbeszélni a fenti problémákat, és csak lejáratom magam azzal, ha esetleg felkeresem. Én úgy érzem, hogy ő nagyon megbántott engem az akkori viselkedésével, hogy mindennek elmondta a párom.

Igazából az bánt, hogy én egész életében soha nem ítéltem el őt semmiért, a párja miatt sem, és én magam nem is tudnék ilyet tenni vele, nem tettem volna, akkor sem, ha nem tetszett volna valami. Ha valami is szúrta volna a szemem, akkor azt biztos, hogy normális hangnemben mondtam volna.


Ti mit gondoltok, keressem ?


2020. ápr. 21. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Nézd, ő sem keresett az elmúlt időszakban téged, pedig ő bántott meg, amit biztosan észlelt is. Ezek után én biztosan nem keresném többet sohasem. Biztosan hiányzik és nagyon rossz, de még mindig kevésbé, mintha ismét megbántana és mégrosszabb lenne neked. Engedd el, ő már a múlt. A jelen és a jövő a párod és a te életed! 😊
2020. ápr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy amikor írt a szülinapomra, akkor várta majd, hogy kezdeményezek beszélgetést, de nem tettem meg. Azért nem, mert az önérzetem nem engedte. Én sajnos alapból olyan vagyok, hogy annyit meg akkorákat csalódtam emberekben (közeli hozzátartozók), hogy nagyon könnyű nálam elvágni magát valakinek. A bizalmam nagyon könnyen elúszik, és úgy érzem, hogy ha valakinek azt mondom megbocsátok, hiába mondom, egyszerűen magamban képtelen vagyok rá, nem tudok többé megbízni benne. Ez lehet, hogy nagyon nagy hiba, mert mindenkinek jár második esély.

Ha ő nem jelentett volna nekem olyan sokat, akkor most nem lenne kérdés sem.

Viszont lehet, hogy a köztünk lévő kapcsolat nem is tudna új szintre emelkedni, lehet, hogy vannak dolgok, amik ideig tartanak, és vége.

2020. ápr. 21. 14:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Mielőtt válaszolok, csendben megkérdezhetem, pontosan minek hordta el a párodat? Azért van némi különbség aközött, ha valaki bántásból mond dolgokat mondjuk a külsejére, vagy próbál észhez téríteni, hogy egy agresszív alkoholista barom a párod, érted. Nem mindegy, milyen szándék rejlik a dolog mögött.
2020. ápr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nos, teljesen megértelek, mert hasonló vagyok én is. Sok embernek adtam már második, harmadik esélyt, de sokszor nagyon csúnyán visszaéltek vele. Talán ezért lettem én is ilyen. Nem mondom, hogy könnyebb így, de nem annyira nehéz, mint talán lehetne. A múlt a múlté, a jelenben már a jövőbe kell nézni, bízva, hogy jobb lesz. Persze az ilyenek nélkül! 😉
2020. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerinte a párom nem hozzám való. Párommal szoktunk viccelődni, van hogy durvábban, de nem bántásból. Ez a lány szerintem nincs hozzászokva ahhoz, hogy valaki heccelje mondjuk.

Én olyan helyen dolgozom is, ahol rengeteg a férfi, párom is a munkatársam volt, és napi szintűek a beszólások, amik nem bántásból mennek, hanem hogy vidámabban teljen a nap, mindenki van annyira humorérzékkel megáldva, hogy nem fog megsértődni.


Egy ilyen elszólás alapjául vette ki magát az, hogy a barátnőm szerint a párom egy b.nkó. Ez viszont nem igaz, mert mindent megtesz értem, stb, szóval boldog vagyok vele, és nagyon is inteligens. Sajnálom, hogy nem jól sült el a dolog.


Másrészt a párom szégyenlős, és kicsit én is, nem tudunk táncolni. Valamint kicsit hidegebb volt emiatt a hangulat, hogy ekkor találkoztunk először mind a négyen.


Szóval a barátnőm szerint a párom nem hozzám való. Ezt ennyiből állapította meg, és kijelentette, hogy őt nem érdekli a párom, mert gyerekes, meg komolytalan, ezeket nagyon csúnya szavakkal mondta... És hogy nem is akar hallani róla, valamint hogy borítékoljam, hogy tönkre fogom tenni vele az életem.


A párom ott segít nekem, ahol tud, férfi létére még főz is, mos is, takarít is, nagyon ügyes, és sose kell kérni sem. Stb.

2020. ápr. 21. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!