Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan bocsássam meg magamnak?

Hogyan bocsássam meg magamnak?

Figyelt kérdés
Van egy barátom. Illetve már nem annyira működik köztünk a barátság. Nagyon jónak indult, de sajnos megismertem egy olyan oldalát, ami miatt teljesen elvesztette a tiszteletemet. A lényeg az, hogy egyik nap csúnyán berúgtam és elhordtam őt (egy másik közös ismerősünknek) mindennek a háta mögött. De nem olyan finoman, hanem tényleg elég durva dolgokat mondtam róla. Nem akarom részletezni, mert nem azért jöttem, hogy megint szidjam,hanem pont hogy rettenetes bűntudatom van. Megijeszt, hogy ennyire eluralkodott rajtam a gyűlölet. Őrlődök, mert tudom, hogy igazam van a sérelmeimet illetőleg,de ugyanakkor azzal is tisztában vagyok, hogy nem tehet róla, hogy olyan amilyen és hogy józanul nem kívánnék neki rosszat. Borzasztóan kétszínűnek érzem most magam. Mit tehetnék? Ez bocsánatos bűn? Mondja valaki, hogy nem fog számítani ez...

2020. máj. 10. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel ne foglalkozz, hanem, ha ennyire nem kedveled/tiszteled őt, mindegy, hogy okkal vagy anélkül, akkor szakítsd még vele a kapcsolatot, és keress olyan barátokat, akikkel kölcsönösen szeretitek egymást.
2020. máj. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én átérzem a helyzetedet. :)
2020. máj. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazad van és már volt erre való törekvésem. De a helyzet sajnos ennél egy fokkal bonyolultabb. Nagyon sok közös emlékünk van és az egész családjának is a barátja vagyok. Valamint nem olyan egyszerű a sráccal. Nem úgy van, hogy ha valami konfliktus van, akkor egy ideig megszakítjuk a kapcsolatot, vagy ha nem keresem akkor veszi a lapot, hogy egy kis távolság kell. Kis tűzszünet és minden rendeződik. Én konfliktiskerülő típus vagyok, ő meg sajna pont az ellenkezője. Akkor is hajtja a dolgokat, mikor már régen túl sok a másiknak. Szóval egyszerűen esélytelen lenne diszkréten elsimítani köztünk a dolgokat és túl sok szar zúdulna a nyakamba. Ez a helyzet nem jó és nem tudom mit tehetnék. Így őszíntétlennek és gonosznak érzem magam,de valahogy úgy érzem patthelyzetben vagyok.
2020. máj. 10. 18:29
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 Szívesen venném, ha leírnád a te helyzetedet is.
2020. máj. 10. 18:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen lehet hogy pszichopatával van dolgod. Ez esetben, ha te nem reagálsz a tűzszünet után, akkor egy idő után keresni fog másik áldozatot. Az ne tartson vissza, hogy vannak közös barátaitól. Ne mások véleményével törődj. Semmi közük hozzá. Nem kell minden "barátunk" mellett egy életen át kitartanunk, csak mert ezt várják el az emberek.
2020. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hallgasd meg Kowalsky meg a Vega: "Amilyen hülye vagy" c. számát, és figyeld a szövegét.
2020. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!