Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kölcsönt adni egy barátnak?

Kölcsönt adni egy barátnak?

Figyelt kérdés

5 számjegyű összegről lenne só, ami nem kevés pénz, mégsem nélkülözhetetlen nekem, és a barátomnak nagy szüksége lenne rá, mégsem vagyok abban biztos hogy bármikor viszontlátnám a pénzem, nem akarom hogy megromoljon emiatt a kapcsolatunk.

Nektek mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban? Mennyi a max. összeg amit kölcsönadnátok?



2020. máj. 16. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Még családtagoknál is előfordul, hogy nem adja vissza a kölcsönt.

A barát pedig sokkal lazább kapcsolat a családnál.

Ha adsz neki, és nem fogja visszaadni, akkor is megromlik majd a baráti kapcsolatotok.

Akkor adj, ha belekalkulálod, hogy nem látod vissza a kölcsönt.

2020. máj. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha esetleg azt mondanám, hogy adok neki, de közjegyzővel hitelesíttetni szeretném arra szerintetek hogy reagálna?
2020. máj. 16. 12:46
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Én nem adok kölcsön senkinek. Max úgy, ha tudom előre, hogy belátható időn belül visszakapom, például most kell neki a pénz, de a következő fizetésből odaadja. Vagy mikor a szüleim autót vettek, nem hitelt vettek fel, hanem adtam nekik néhány százezret, amit kb fél éven belül visszafizettek. De amúgy barátnak nem adok. A te esetedben 100 ezer alatti összegről beszélünk, ha nincs ennyi tartaléka, akkor semmi garancia arra, hogy vissza fogja tudni adni. A barátság mindenképp tönkremegy, ha nem, adsz pénzt, azért, ha meg nem fizet, akkor azért. Legalább akkor a pénzem maradjon meg.
2020. máj. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Két változat lehet A, nincs hitel sem kölcsön ott a bank azzal nem lehet cselezni . B,előadod hogy Közjegyzői okirat tanúk mellett elismeri a tenyt hogy kapott x penzt amit törleszt havonta pl 1,5 évig bezarólag aminek záloga az üzembentartóira iratott vagy kölcsönbe kapott autója ha nem nevedre kerül lemond róla és a maradekra FMH behajtás . Nincs más ....
2020. máj. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Inkább ne.

A közjegyzővel bohockodni meg semmi értelme, ezzel az erővel a barátod azon meg jobban besertodhet, mert azzal azt állítanad rola, hogy nem fogja visszafizetni.

Mond meg neki, hogy közbe jott egy probléma, ami nagy anyagi terhet vet a nyakadba, igy most sajnos nem tudsz kölcsön adni.

2020. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem egy olyan óriási összeg, amit ne lehetne összekaparni, ha pár tízezeret nem tud összeszedni, akkor te miből kapnád vissza?

Véleményem szerint nem az a dolga egy barátnak, hogy a másik problémáját megoldja, ez egy emocionális kapcsolat, mégpedig az, hogy időt, energiát fektettek a kapcsolatba. A pénz egy tárgyi dolog, a barátsághoz semmi köze sincsen. Amennyiben ezért megsértődik rád, mert nem adsz neki pénzt, abban az esetben a barátságotok nem volt barátság amúgy sem. Amennyiben adsz neki az lutri, ettől még a barátságotok tönkre is mehet, függetlenül attól, hogy fizet vagy sem. Leírták korábban azt, ha adsz kölcsön akkor hogyan adj, kiegészítésként azt fuzném ehhez hozzá, hogy semmire sincsen garancia, még arra sem, ha közjegyzővel hitelesíted, arról a pénzről valamennyire fejben le kell mondani véleményem szerint(ez nem jelenti azt, hogy nem várod vissza, de tudod azt, hogy nem biztos, hogy vissza is fogod kapni) így annyit adj, amennyiről letudnál így mondani. Úgy gondolom, hogy te egyátalán nem vagy hibáztatható, ha nem adsz pénzt és, ha ezt vágná a fejedhez akkor szerencsés vagy, hogy kiderult időben az, hogy nem vagytok igazi barátok és nem kellett egy nagyobb összeget bebuknod.


!!!Fontos!!!

Amennyiben a pénzt visszaadja, figyelj arra, hogy a bizalmadat erősíti avval, hogy egyszer már fizetett, máskor, ha kérne nagyobb összeget simán leléphet vele!! Ez nem garancia semmire!


Korábban írták a zálogot, ez is egy remek ötlet és ez a legbiztosabb, hogy nem vesztesz pénzt, max átalakul, adjon valamit neked, ami értékben fedezi a pénzt vagy nagyobb értéku. (ekkor talán azt érdemes megnézed, hogy mennyire eladható használatan az ingóság és mennyiért, rossz üzletbe ne menj bele, mert a nyakadon marad)

2020. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló összeget adtam 10 éve egy barátnomnek. 2-3 hét múlva eltűnt az életemből, még új skype címet is csinált és a régin soha többé nem volt elérhető.

Tanultam belőle. Soha többé senkinek semmit. Csak ajándékba.

2020. máj. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Javaslom a kiszamolo.hu-t. Olvasgass a témában, nagyon jó meglátásai vannak.

Csakis olyan pénzt adj kölcsön, ami neked nem hiányzik és nem baj, ha nem adják vissza. Tekintsd ezt ajándéknak. Ha visszaadja, akkor pedig kellemesen fogsz csalódni. A kölcsönadott pénz minden kapcsolatot tönkre tud tenni. A barátságokat meg mégkönnyebben tönkreteszi, mint a rokoni kapcsolatokat. Én a szüleimnek adtam párszor kölcsön, millió feletti már a tartozásuk nekem, de tagadják és sosem fogom viszont látni. Ha a saját szülei nem adják vissza az embernek, akkor szerinted egy sima barát vissza fogja?

Illetve akinek a bank sem ad személyi kölcsönt az már alapból ok arra, hogy te se adj, mert úgysem fogja tudni visszaadni sosem...

2020. máj. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok

A kiszámoló blogot én is ajánlom! A blogger nagyon ott van és elképesztő sztorikat olvashatsz a hozzászólásoknál.


A legjobb amit a bloggertől idézni lehet: ha meg akarsz szabadulni valakitől egy életre, adj neki kölcsön.


Ebben minden benne van.

2020. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezen csak veszíthetsz. Még ha visszaadja, akkor is rossz érzés.
2020. máj. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!